We also are on ebooksgratis.com, audiobooksmp3.eu, wikipediaforschools.org

Scarica subito gratis il file PDF del testo della trasmissione

Il dispositivo del Garante della Privacy contro Liber Liber

Wiki:Karczma - Kaszëbskô Wikipedijô

Make us Happy! Subscribe our YouTube Channel. We don't accept donations, and this is the best way to sustain our work.

KIWIX - WIKIPEDIA ZIM - MONETAG - PROJECT GUTENBERG MIRROR - LIBER LIBER 2022 - GNU - WEBSITES - WALNUT CREEK CD-ROM 

Wiki:Karczma

Z Wikipedia

Spisënk zamkłoscë

en: Requests for the bot flag should be made on this page. Since this wiki does not have a bureaucrat, granting of access has to be performed by a steward if there are no objections on this page. The standard bot policy is used on this wiki, with automatic approval of certain types of bots allowed.

[edicëjô] Commons

obrazek z Commons
obrazek z Commons

Chyba nastąpiło jakieś nieporozumienie co do funkcjonalności serwisu Commons, bo widzę, że Ùczk i Kaszeba kopiują stamtąd grafiki. Ideą Commons było właśnie położenie kresu konieczności takiego kopiowania i powielania tych samych zasobów: wszystkich dostępnych tam grafik można używać bezpośrednio w każdej Wikipedii, wpisując po prostu [[Òbrôzk:nazwa_pliku_na_Commons.jpg]]. Nie ma różnicy w operowaniu grafikami lokalnymi i grafikami z Commons. Na przykład wyświetlone obok zdjęcie "Powiat Pucczi 2 ubt.jpeg" jest załadowane tylko do Commons, a nie do csb.wiki. Pozdrawiam,
--tsca 21:36, 2 zélnika 2005 (CEST)

OK, terô jô jem doma. --Kaszeba 21:51, 2 zélnika 2005 (CEST)
Celem wyjaśnienia. Z niewiedzy skopiowałem jedną grafikę, pozostałe są (o czym niżej pisał Ùczk) zmienioną wersją ogólnodostępnych z adnotacją o tym skąd pochodzą. Generalnie to z mojej strony była to zmiana na ich uproszczoną do PNG8 wersję. Wydaje mi się również, że zastąpiłem zminionymi już dodane. Pozdrawiam serdecznie --Kaszeba 12:11, 7 zélnika 2005 (CEST)
Z Commons przekopiowałem może na początku z 1 albo 2 grafiki, i potem już się zorientowałem, że można bezpośrednio linkować. Natomiast ikonki wzięte z Commons musiałem skopiować, bo tam miały różne wymiary i trzeba było ujednolicić. Inaczej walił się cały projekt strony głównej. Gdybym załadował te zmniejszone ikonki do Commons to byłoby to zaśmiecanie Commons zdublowanymi grafikami. Poza tym Commons to świetny projekt, ale tam nie ma jeszcze wszystkiego, np. nie było godła Danii, więc wziąłem je z duńskiej wiki i skopiowałem. -- Ùczk 22:26, 2 zélnika 2005 (CEST)

[edicëjô] Wikimedia Polska

Powstało w końcu stowarzyszenie Wikimedia Polska - już faktycznie, choć jeszcze nie formalnie; sprawa rejestracji jest w toku. Ponieważ WP reprezentować będzie wszystkie polskie projekty - w tym kaszubskie - przydałoby się, aby wiki i portal stowarzyszenia zawierał choćby streszczenie najważniejszych informacji po kaszubsku. W tej chwili link "Kaszëbsczi" jest czerwony. Może zajrzycie zorientować się, o co w ogóle chodzi i napiszecie kilka słów po kaszubsku? Pozdrawiam,
--tsca 18:17, 19 zélnika 2005 (CEST)

Przetłumaczyłem stronę główną, ale nie zdążyłem jej zapisać bo Kaszëba był szybszy. Moja wersja znajduje się na stronie dyskusji. Zrezygnowałem z wiadomości, bo pewnie nie za bardzo będzie komu to na bieżąco tłumaczyć. Pòzdrówk, Ùczk 21:42, 19 zélnika 2005 (CEST)
No to popraw proszę to co napisałem, bo napewno jest parę błędów. Co do wiadomości, to pomyślałem, ze wersja PL/EN może być pomocna, ale nie obstaję przy tym. Myślę również, że nie ma co tłumaczyć nazw własnych jak n.p. "Wikiźródła" na "Wikizdroje", bo odsyłamy do polskojęzycznej części, tu ma moim zdaniem sens przetłumacznie tylko opisu, jak to zrobiłeś n.p. w wyżej wymienionym przykadzie "Zdrojowé Dokùmentë". Linki wewnętrzne do fundacji i n.p. lokalnych oddziałów za to myślę że należy przetłumaczyć, dając później możliwość tłumaczenia dalszych części informacji. Pozdrawiam Marek --Kaszeba 21:58, 19 zélnika 2005 (CEST)
Zmiany wprowadziłem przy drobnej zmianie (jak pisalem wyżej)+ zrezygnowałem z "wytłuszczonego" tekstu o możliwościach pomocy. Pozdrawiam --Kaszeba 18:39, 22 zélnika 2005 (CEST)
Móm ninia përznã zmienioné, kąsk móm wzãté z Twòjegò stôrégò dolmaczënka. Zmienioné je téż "prawie no më robimë" na "prawie do te më zgrôwómë" - tak to mô wikszi sens ë tak je téż terô w pòlsczim teksce. A nen beniel mianëje sã Jimbo Wales, a nié Walesa (Wałęsa) :-)), Pòzdrówk, Ùczk 03:43, 27 zélnika 2005 (CEST)

[edicëjô] Infobox miasta (przeniosłô diskùsëjô z przédny starnë)

Umieściłem w Wikipedii kaszubskiej Szablóna:Gard-infobox, przetłumaczoną wersję szablonu miasta z polskiej Wikipedii - zauważyłem, że do tej pory umieszczaliście takie tabelki bezpośrednio w artykułach (np. Gduńsk) - teraz możecie zamiast tego użyć zajmującego mniej miejsca w artykule i ustandardyzowanego szablonu. Przykład użycia - Głogów. Mam nadzieję, że się przyda :). Ausir 20:06, 19 séwnika 2005 (CEST)

Swoją drogą, to widzę, że w Wikipedii używacie słowa kréz na powiat. Ale według tego zdjęcia w użyciu jest też słowow pòwiat. Które jest poprawniejsze? Ausir 21:01, 19 séwnika 2005 (CEST)

Dzięki za szablony, Ausir!
Na powiat niektórzy kiedyś mówili jeszcze òkrąg i òkòlé. Wszystkie formy są dopuszczalne, z tym, że taka duża popularność słowa pòwiat to stosunkowo niedawna rzecz. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu zdecydowanie dominowało kréz i na to słowo pewnie jest najwięcej poświadczeń w literaturze i słownikach. Słownik polsko-kaszubski Jan Trepczika (chyba najważniejszy ze wszystkich) podaje tylko kréz i òkòlé. Wygląda na to, że ze słowem kréz tak już się utarło w Wikipedii. Pòzdrówk, Tuvok 22:13, 19 séwnika 2005 (CEST)
Przydałoby się więc napisać artykuł kréz z przekierowaniami od innych wymienionych wyżej słów :). Ausir 22:28, 19 séwnika 2005 (CEST)

Swoją drogą, to czemu linki do Wikicytatów, Wikibooks, Wikinews i Wikiźródeł na stronie głównej prowadzą do wersji angielskiej? Skoro nie ma kaszubskiej, to chyba lepiej linkować do wersji polskiej niż angielskiej? :) Ausir 22:59, 19 séwnika 2005 (CEST)

[edicëjô] Wikipedijo.pl

Witam wszystkich,

Chciałem poinformować kaszubską społeczność, że Stowarzyszenie Wikimedia Polska wykupiło domenę internetową Wikipedijo.pl, która obecnie służy jako przekierowanie do kaszubskiej Wikipedii. Gdybyście chcieli w jakikolwiek sposób promować wasz projekt, zachęcam was, żebyście to robili za pomocą tego adresu.

Pozdrawiam wszystkich i życzę owocnej pracy :)
Dariusz Siedlecki, Sekretarz Stowarzyszenia Wikimedia Polska, 15:55, 2 stëcznika 2006 (CET)

[edicëjô] Wikikonkurs

Dzielimy wspólna pasje. Wszyscy codziennie poswiecamy odrobine wlasnego czasu i energii na ulepszanie projektów Wikimedia. I codziennie jestesmy o krok blizej celu i marzenia, jakim jest zgromadzenie i uwolnienie calosci ludzkiej wiedzy.

Aby pomóc w realizacji tego marzenia, Stowarzyszenie Wikimedia Polska postanowilo przeznaczyc niewielka sume pieniedzy z zebranych skladek oraz darowizn na realizacje interesujacych pomyslów wzbogacania polskich i kaszubskich projektów Wikimedia. Zarzad Stowarzyszenia postanowil, ze dofinansowanie otrzymaja projekty wylonione w drodze konkursu.

Celem Wikikonkursu jest umozliwienie ochotnikom zrealizowania ich wlasnych pomyslów, wymagajacych pewnych nakladów finansowych, takich jak: pokrycie kosztów podrózy, zakup biletów do muzeum, nabycie rolki filmu czy oplacenie kosztów kopiowania materialów archiwalnych.

Komisja Konkursowa rozpatrzy zgloszonone do konkursu wnioski i wybierze sposród nich te najlepsze. Pózniej oceni i zbada ich wykonanie, aby miec pewnosc, ze pieniadze naszych darczynców nie poszly na marne.

Pierwsza edycja Wikikonkursu jest w duzej mierze eksperymentem i sami jestesmy ciekawi, co z niego wyniknie. Jednoczesnie mamy nadzieje, ze po niej nastapia kolejne, i ze stana sie one stalym elementem zycia polskiej spolecznosci Wikimedia.

Mamy równiez nadzieje, ze konkurs ten pomoze Wam w realizacji waszych pomyslów i natchnie do snucia kolejnych, jeszcze smielszych planów.

Zapoznac sie z regulaminem i zglosic wniosek mozna na stronie:

http://pl.wikimedia.org/wiki/Wikikonkurs

Powodzenia!

Jadwiga

[edicëjô] Propozycja Wikipedii w języku połabskim

Język jest martwy, ale jak wynika z jego opisu słowiański i blisko spokrewniony z kaszubskim. Dlatego pomyślałem, że warto poprosić Was o wsparcie. Pozdrawiam, D_T_G 20:59, 9 strumiannika 2006 (CET).

Propozycja jej utworzenia wyszła naprawdę od kompetentnego człowieka, nie wiem jednak ile osób będzie w stanie się nią aktywnie opiekować. --Kaszeba 22:50, 9 strumiannika 2006 (CET)
Sam jesteś przeciwny, a nas prosisz o wsparcie? Trochę dziwne. Bardzo chciałbym, żeby istniała połabska wikipedia, ale obawiam się, że na dzisiaj jedynie osoba proponująca byłaby w stanie pisać do niej artykuły. Pòzdrówk, Tuvok 18:10, 10 strumiannika 2006 (CET)
Ja tam ciągle swoje zdanie zmieniam ;) Najpierw Was poprosiłem o wsparcie w sensie wyrażenia swojej opinii, bo pomyślałem, że wśród Was będą osoby, które poza kaszubskim mogą interesować się i innymi językami pomorskimi. Czy język połabski jest gdzieś nauczany na jakichś uniwersytetach? D_T_G 11:27, 11 strumiannika 2006 (CET)\
Język połabski nie jest językiem pomorskim - chociaż można uchwycić różne podobieństwa. pl:Wikipedysta:Michał P.
Język połabski tak naprawdę nie istnieje. Jest kilkaset słów spisanych z różnych połabskich dialektów w 16. czy 17. wieku. Na tej zasadzie powstało kilka słowników. Problem w tym, że spisujący używali rozmaitych transkrypcji i nie za bardzo wiadomo, jak to wszystko kiedyś brzmiało. Z tego co wiem, ostatni Połabianie wymarli lub zasymilowali się z niemiecką ludnością najpóźniej w 18. wieku. Dziś już nikt tego języka nie używa, a jeśli tak, bardzo chętnie bym jego/ją poznał. Języki połabskie należały do podgrupy lechickiej zachodniosłowiańskich języków, czyli były bardziej pokrewne z polskim niż n.p. z górno i dolnołużyckim. Mówiono nimi w średniowieczu na terenach Brandenburgii, Pomorza przedniego, Anhaltu, Turyngii a natwet Dolnej Saksonii i Szlezwiku. Jeśli chodzi o uniwersytety: po śmierci Reinharda Olescha dziś już chyba nikt się nimi nie zajmuje. Pozdrowienia. Konrad

[edicëjô] Request for bot status: SieBot

Hi, my apologies for not being able to write in your native language. I'd like to ask for community permission to run my interwiki bot SieBot on this site. It will make use of the standard pywikipedia bot interwiki.py and add interwiki links to csb: if I find any that are not yet present during my runs on nl:. On request I can also run a full scan here on csb:, which I intend to do once bot status is granted, unless there are objections to this. Please let me know if you are prepared to have the bot status granted to SieBot. Thank you for your consideration. Siebrand 19:53, 17 séwnika 2006 (CEST) (w:nl:User:Siebrand)

Is there really any need for that? There already are four active interwiki bots at csb:; full scans are performed too. It's better to run bots that can propagate csb links to other Wikis, and this is done already. tsca @ 15:13, 26 séwnika 2006 (CEST)

[edicëjô] Zëmòwé Zéńdzenié / Zlot Zimowy

Brateczno rôczimë drodżich Kaszëbów na Zëmòwé Zéńdzenié 2006 do Chorzowa (sòbòta, 16 gòdnika 2006). Do ùzdrzeniô na môlu.
Serdecznie zapraszam drogich Kaszubów na Zlot Zimowy 2006 do Chorzowa (sobota, 16 grudnia). Do zobaczenia na miejscu! TOR 01:53, 10 lëstopadnika 2006 (CET)

[edicëjô] Lënczi w artiklach

Witóm. Jak je mòżno òbôczëc, co jaczis czas dodôwóné są lënczi do artiklów, chtërné nie za baro te zbògacają (to nie są zdroje, przëmiôrë na ùdbë ëtp), a służą zwëczjano do promòwaniô òglowëch serwisów - nie wszëtczich le wëbrónëch ë tuwò je pòdle mie malińczi jiwer, bò abò wszëtkò, abò nick mô tam bëc, a jak ju wszëtkò to robi sã z Wiki zwëczajny katalog starnów.
Stądka móm prosbã, bë eżle ju (ë eżle je to mòżlëwé) to dodôwac blós jeden lënk do kategòreji w Ôpen Ùdbie ODP, dze ju bënë je baro wiele lënków sparłączonëch témòwò n.p. z gardama, wòjewództwama czë spòlezną.
Przëmiôr dlô Wejrowa: [1]
Tuwò domôcô starna gardu, czë òsoblëwé starnë jak n.p. te sparłączoné n.p. z kùlturą (jak Mùzeùm - chòc ten téż zniknie z czasã jak ju bãdze artikel ò tim) je mòżno dali dodôwac, le nie róbma z tegò ju wicy spisënkù lënków.
Taczé rozwiązanié je widzec n.p. a anielsczi czë téż miemiecczi Wiki ë trzëmóm je za dobré. Przë ODP robiã spòleczno òd 2001 rokù ë nawetka czéj je mòżno ùczëc ò ti ùdbie słowa kriticzi (ò jaczi tegò nie je czëc?) to ë tak je to nôlepszé rozwiązanié dlô Wiki bë sã nie zakòpac w dłudżich lënkòwëch lëstach.
A cëż wa na to? --Kaszeba 17:46, 13 lëstopadnika 2006 (CET)

Jo, jô je za, leno na przëmiôr dlô gardów fejn je téż dawac lënczi do jich starn (np. www.rumia.eu). A co, eżlë bãdzë lënk do dobri starnë (np. ò historëji Głodnicë ;-)), a nie mdze gò w ODP? To jesz sami mómë gò henë dodawac? Warszk 11:36, 27 gòdnika 2006 (CET)

To, że starnë Ùrzãdów, jak n.p. rumia.eu (przódë blós jakno:um.rumia.pl), dodôwamë, je klôr - niech stoi zwëczajno zdrowi rozëm na pierszim placy przë lënkòwaniu ;-). Przëmiôr na Głodnicã je dobri (to nawetka dało ze dwa/trzë lata nazôd starnã szkółë z ti wsë, le jakòs nieaktualizowanô zdżinãła), chòc mało prawdopòdóbny :-). Pòzdrówczi --Kaszeba 09:45, 28 gòdnika 2006 (CET)

[edicëjô] Pòrtal

Chòc za wiele tuwò so nie dzeje ë artiklów na jedną témã (kategòrëjã) téż za wiele to nie dô, równak jô bë chcôł zabédowac robienié pòrtalów. Sóm narô robiã starnã pòrtalu tikającégò sã Kòreji ë mëszlã, że mòże to pòmóc w ùsôdzanim nowëch artiklów - a na gwës nie mdze zôwadzëc. Eżlë nie mdze nick procëm temù, jô bë chcôł ùsôdzëc nową starnã Pòrtal:Kòreja. Mòj bédënk to zrobienié téż taczégò pòrtalu dlô spraw Pòmòrsczi (chòc mëszlã, że eżle jô bë miôł to sóm robic, to mòże to jesz pòżdac na "lepszi czasë" ;-)). Wiele pòrtalów mają pòlskô, anielskô czë miemieckô wikipedija a téż jinsze. Warszk 11:36, 27 gòdnika 2006 (CET)

Mie to nie przeszkôdzô - kąsk żëca sã tuwò przëdô. Na lepszé czasë jô bë nie żdôł za baro, bò chto wie czédë òne przińdą. --Kaszeba 09:48, 28 gòdnika 2006 (CET)
Ala diôchle, nie bãdzete doch Kaszëbò taczim czôrnozdrzélcã ;-) Warszk 10:09, 28 gòdnika 2006 (CET)

[edicëjô] Konferencja Wikimedia Polska 2007 - zapraszamy!

Ponieważ niestety nie znam kaszubskiego :( będzie po polsku.

Kochane Wikipedystki, drodzy Wikipedyści!

W imieniu Stowarzyszenia Wikimedia Polska mam zaszczyt zaprosić was na

która odbędzie się w dniach 1-3 maja 2007 w Białowieży.

Samotny marzyciel może tylko marzyć. Tysiące mogą zmieniać świat.

Dołączcie do nas tego lata, a razem na te kilka dni przemienimy Białowieżę w miasto wolnej wiedzy.

Podczas konferencji spotkacie swoich przyjaciół i znajomych z Wikipedii, posłuchacie o przyszłości projektów Wikimedia i wiedzy ludzkiej w ogóle, oraz dowiecie się co słychać u naszych sąsiadów z różnych projektów internetowych i nie tylko.

Wszystkie informacje dotyczące imprezy dostępne są na stronie Konferencji. Z upływem czasu będzie ich, rzecz jasna, przybywać, w miarę jak będziemy ustalać kolejne szczegóły.

Jedno wiemy już na pewno - nie może Was zabraknąć! Do zobaczenia w Białowieży.

Wasz
Rozentuzjazmowany Renifer
znany także jako

Łukasz 'TOR' Garczewski
Prezes Stowarzyszenia Wikimedia Polska
Koordynator Konferencji

P.S. Zapraszam również do wzięcia udziału w konkursie na logo konferencji!

[edicëjô] Wikimedia Election Notice

If you are able, please translate this notice to as many possible languages and post it anywhere applicable.

The Wikimedia Election Committee is accepting candidates for the 2007 Wikimedia Foundation Board of Trustees election. Please see [2] for more information.

There is still time for a new candidate to be considered for election, and you may now endorse the candidate of your choice (up to 3 candidates) on the endorsements page, [3]. Please read the instructions carefully prior to endorsing. If you can translate the instructions, please do.

If you have any questions, please contact any member of the election committee, who are listed here [4].

Posted on behalf of the Election Committee,
Philippe

[edicëjô] Bot status for PipepBot

Hello! I ask for permission to run my interwiki bot PipepBot here, and to get a bot flag for it.

 • Operator: it:User:Pipep
 • Purpose: Interwiki
 • Software: Pywikipedia
 • Has bot flag at: als, am, an, ar, az, bat-smg, be, be-x-old, bn, bs, ca, ce, ceb, cs, cv, da, de, en, eo, et, fo, fur, fy, ga, hr, ht, id, ie, ilo, io, is, ka, ksh, la, lb, li, lij, ln, lv, mk, ml, ms, nap, nds, nds-nl, nn, no, pms, rm, roa-tara, ru-sib, scn, sh, simple, sl, sr, su, sv, th, tl, udm, uk, vec, zea
 • Details: Interwiki using Pywikipediabot. It mostly runs manually assisted. May run automatically in some cases.

Thank you! --it:User:Pipep 20:28, 15 zélnika 2007 (CEST)

[edicëjô] BotMultichill

Hi, i request a bot bit for BotMultichill.

 • Botmaster : Multichill
 • Bot's name : BotMultichill
 • List of botflags on others wikipedias: about 100+ atm (see meta:User:Multichill for the current list)
 • Purpose: Interwiki (pywikipedia)
 • Technical details : BotMultichill is an interwiki bot starting at the Dutch wikipedia. The bot uses the pywikipedia framework and runs day and night in autonomous mode. Sometimes the bot will run in manual assisted mode to solve interwiki conflicts. Multichill 10:31, 5 séwnika 2007 (CEST)

[edicëjô] Betawiki: better support for your language in MediaWiki

Dear community. I am writing to you to promote a special wiki called Betawiki. This wiki facilitates the localisation (l10n) of the MediaWiki interface. You may have changed many messages here on this wiki to use your language, but if you would log in to for example the English language Wiktionary, you would not be able to use the interface as well translated as here. Infact, of the 1793 messages in the core of MediaWiki, 528 messages have been translated. Betawiki also supports the translation of messages of almost 80 extensions, with 984 messages.

If you wish to contribute to better support of your language in MediaWiki, as well as for many MediaWiki extensions, please visit Betawiki, create an account and request translator priviledges. You can see the current status of localisation of your language on meta and do not forget to get in touch with others that may already be working on your language on Betawiki.

If you have any further questions, please let me know on my talk page on Betawiki. We will try and assist you as much as possible, for example by importing all messages from a local wiki for you to start with, if you so desire.

You can also find us on the Freenode IRC network in the channel #mediawiki-i18n where we would be happy to help you get started.

Thank you very much for your attention and I do hope to see some of you on Betawiki soon! Cheers! Siebrand@Betawiki 11:06, 24 séwnika 2007 (CEST)

[edicëjô] AlleborgoBot

Hi, AlleborgoBot is an interwiki bot run by Alleborgo starting at the italian wikipedia. The bot uses the pywikipedia framework daily updated to the last SVN version. The Bot runs in autonomous, but sometimes, it will run in manual assisted mode to solve interwiki conflicts. Already has a bot flag in ar, an, az, bar, bg, br, bpy, bs, ca, ceb, cs, da, de, el, en, eo, es, eu, fa, fi, fr, frp, gl, he, hr, ht, hu, hy, id, it, ja, jv, ka, ksh, lb, li, lmo, ln, lt, mi, ml, ms, nds, nl, nn, no, pl, pt, ro, ru, sk, simple, sl, sq, sr, su, sv, th, tr, uk, vec, vi, vo, zh, zh-yue. On it wiki has done more than 45000 edit. Now I'm requesting the flag here, thanks --AlleborgoBot 17:11, 9 rujana 2007 (CEST)

Done.Pathoschild 15:07:45, 11 gòdnika 2007 (UTC)

[edicëjô] Bot policy

Hello. To facilitate steward granting of bot access, I suggest implementing the standard bot policy on this wiki. This will involve creating a redirect to this page from Project:Bot policy, and adding a line at the top noting that it is used here. In particular, this policy allows automatic acceptance of known interlanguage linking bots (if this page says that is acceptable), which form the vast majority of such requests.

Please read the text at m:Bot policy before commenting. If you object, please say so; it will be implemented in one week if there is no objection, since it is particularly written to streamline bot requests on wikis with little or no community interested in bot access requests. AlleborgoBot 11:18, 30 lëstopadnika 2007 (CET)

Bot policy implemented. --AlleborgoBot 14:20, 8 gòdnika 2007 (CET)

[edicëjô] Bot Status for Purbo T

Hi, I'd like to request a bot flag for Purbo T (contributions)

 • Operator: Purodha = ksh:Medmaacher:Purodha
 • Function: interwiki link maintenance
 • Operation: manually-assisted, occasionally in automatic or autonomous mode, starting mostly from the Wikipedia of Ripuarian languages
 • Software: pywikipediabot framework updated daily from svn
 • Already has bot flag on: [../../../../../aa/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html aa], [../../../../../ab/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html ab], [../../../../../ak/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html ak], [../../../../../als/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html als], [../../../../../am/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html am], [../../../../../an/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html an], [../../../../../ang/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html ang], [../../../../../ar/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html ar], [../../../../../ar/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html arc], [../../../../../as/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html as], [../../../../../av/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html av], [../../../../../ay/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html ay], [../../../../../bat-smg/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html bat-smg], [../../../../../bar/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html bar], [../../../../../be-x-old/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html be-x-old], [../../../../../bcl/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html bcl], [../../../../../bh/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html bh], [../../../../../bi/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html bi], [../../../../../bm/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html bm], [../../../../../bn/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html bn], [../../../../../bo/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html bo], [../../../../../bpy/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html bpy], [../../../../../bs/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html bs], [../../../../../bug/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html bug], [../../../../../bxr/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html bxr], [../../../../../ca/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html ca], [../../../../../cbk-zam/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html cbk-zam], [../../../../../cdo/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html cdo], [../../../../../ce/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html ce], [../../../../../ch/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html ch], [../../../../../chr/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html chr], [../../../../../chy/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html chy], [../../../../../co/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html co], [../../../../../cr/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html cr], [../../../../../crh/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html crh], [../../../../../cs/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html cs], [../../../../../cu/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html cu], [../../../../../da/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html da], [../../../../../de/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html de], [../../../../../diq/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html diq], [../../../../../dsb/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html dsb], [../../../../../dz/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html dz], [../../../../../ee/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html ee], [../../../../../eml/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html eml], [../../../../../el/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html el], [../../../../../eo/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html eo], [../../../../../es/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html es], [../../../../../eu/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html eu], [../../../../../fa/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html fa], [../../../../../ff/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html ff], [../../../../../fi/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html fi], [../../../../../fiu-vro/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html fiu-vro], [../../../../../fj/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html fj], [../../../../../fr/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html fr], [../../../../../gd/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html gd], [../../../../../glk/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html glk], [../../../../../gn/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html gn], [../../../../../got/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html got], [../../../../../gv/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html gv], [../../../../../ha/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html ha], [../../../../../hak/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html hak], [../../../../../haw/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html haw], [../../../../../hi/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html hi], [../../../../../hr/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html hr], [../../../../../hsb/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html hsb], [../../../../../ht/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html ht], [../../../../../hu/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html hu], [../../../../../ie/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html ie], [../../../../../ig/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html ig], [../../../../../ik/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html ik], [../../../../../ilo/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html ilo], [../../../../../io/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html io], [../../../../../is/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html is], [../../../../../iu/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html iu], [../../../../../ja/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html ja], [../../../../../jbo/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html jbo], [../../../../../ka/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html ka], [../../../../../kab/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html kab], [../../../../../kg/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html kg], [../../../../../ki/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html ki], [../../../../../kl/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html kl], [../../../../../km/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html km], [../../../../../kn/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html kn], [../../../../../ko/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html ko], [../../../../../ks/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html ks], [../../../../../ksh/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html ksh], [../../../../../ku/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html ku], [../../../../../kv/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html kv], [../../../../../kw/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html kw], [../../../../../ky/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html ky], [../../../../../la/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html la], [../../../../../lb/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html lb], [../../../../../lbe/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html lbe], [../../../../../lg/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html lg], [../../../../../li/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html li], [../../../../../lij/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html lij], [../../../../../lmo/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html lmo], [../../../../../ln/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html ln], [../../../../../lo/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html lo], [../../../../../lt/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html lt], [../../../../../lv/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html lv], [../../../../../map-bms/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html map-bms], [../../../../../mg/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html mg], [../../../../../mh/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html mh], [../../../../../ml/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html ml], [../../../../../mn/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html mn], [../../../../../mr/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html mr], [../../../../../my/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html my], [../../../../../mzn/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html mzn], [../../../../../na/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html na], [../../../../../nah/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html nah], [../../../../../nds/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html nds], [../../../../../nds-nl/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html nds-nl], [../../../../../ne/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html ne], [../../../../../new/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html new], [../../../../../ng/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html ng], [../../../../../nl/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html nl], [../../../../../nn/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html nn], [../../../../../nov/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html nov], [../../../../../nrm/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html nrm], [../../../../../nv/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html nv], [../../../../../om/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html om], [../../../../../ny/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html ny], [../../../../../or/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html or], [../../../../../os/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html os], [../../../../../pa/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html pa], [../../../../../pag/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html pag], [../../../../../pam/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html pam], [../../../../../pdc/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html pdc], [../../../../../pih/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html pih], [../../../../../pms/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html pms], [../../../../../qu/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html qu], [../../../../../ps/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html ps], [../../../../../rm/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html rm], [../../../../../rmy/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html rmy], [../../../../../rn/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html rn], [../../../../../ro/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html ro], [../../../../../roa-rup/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html roa-rup], [../../../../../roa-tara/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html roa-tara], [../../../../../rw/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html rw], [../../../../../sc/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html sc], [../../../../../scn/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html scn], [../../../../../sco/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html sco], [../../../../../sd/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html sd], [../../../../../sg/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html sg], [../../../../../sh/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html sh], [../../../../../si/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html si], [../../../../../simple/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html simple], [../../../../../sl/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html sl], [../../../../../sm/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html sm], [../../../../../sn/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html sn], [../../../../../so/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html so], [../../../../../sr/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html sr], [../../../../../st/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html st], [../../../../../stq/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html stq], [../../../../../sv/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html sv], [../../../../../tet/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html tet], [../../../../../tg/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html tg], [../../../../../th/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html th], [../../../../../ti/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html ti], [../../../../../tk/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html tk], [../../../../../tl/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html tl], [../../../../../tn/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html tn], [../../../../../to/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html to], [../../../../../tpi/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html tpi], [../../../../../ts/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html ts], [../../../../../tum/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html tum], [../../../../../tw/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html tw], [../../../../../ty/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html ty], [../../../../../udm/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html udm], [../../../../../ug/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html ug], [../../../../../uk/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html uk], [../../../../../ur/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html ur], [../../../../../uz/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html uz], [../../../../../ve/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html ve], [../../../../../vec/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html vec], [../../../../../vi/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html vi], [../../../../../vls/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html vls], [../../../../../vo/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html vo], [../../../../../xh/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html xh], [../../../../../yi/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html yi], [../../../../../yo/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html yo], [../../../../../za/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html za], [../../../../../zea/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html zea], [../../../../../zh-classical/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html zh-classical], [../../../../../zh-yue/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html zh-yue], [../../../../../zu/articles/u/s/e/Special%7EUserlist_6cfa.html zu], more pending.
 • Generally, there is cumulated data on the bot (sorry, due to current technical problems at the toolserver, the data is partially not up to date, and may be inaccessible for short periods of time)

Thank you! --Purodha Blissenbach 00:18, 19 gromicznika 2008 (CET)

Bot flag granted --Dungodung 12:12, 28 gromicznika 2008 (CET)

[edicëjô] Election Notice, Please Translate

The 2008 Board election committee announces the 2008 election process. Wikimedians will have the opportunity to elect one candidate from the Wikimedia community to serve as a representative on the Board of Trustees. The successful candidate will serve a one-year term, ending in July 2009.

Candidates may nominate themselves for election between May 8 and May 22, and the voting will occur between 1 June and 21 June. For more information on the voting and candidate requirements, see <http://meta.wikimedia.org/wiki/Board_elections/2008>.

The voting system to be used in this election has not yet been confirmed, however voting will be by secret ballot, and confidentiality will be strictly maintained.

Votes will again be cast and counted on a server owned by an independent, neutral third party, Software in the Public Interest (SPI). SPI will hold cryptographic keys and be responsible for tallying the votes and providing final vote counts to the Election Committee. SPI provided excellent help during the 2007 elections.

Further information can be found at <http://meta.wikimedia.org/wiki/Board_elections/2008/en>. Questions may be directed to the Election Committee at <http://meta.wikimedia.org/wiki/Talk:Board_elections/2008/en>. If you are interested in translating official election pages into your own language, please see <http://meta.wikimedia.org/wiki/Board_elections/2008/Translation>.

For the election committee,
Philippe Beaudette

[edicëjô] Request bot flag for Alexbot

I request the bot flag for Alexbot:

Operator:zh:User:Alexsh
Programming Language:Pywikipedia SVN
Functions:Interwiki(+autonomous), double redirect fix, featured article interwiki link.
Other languages:All statistics in here

Thank you--Alexsh 04:50, 1 môja 2008 (CEST)

w jińszëch mòwach
banner

Static Wikipedia: Italiano - Inglese - Francese - Spagnolo - Tedesco - Portoghese - Olandese - Polacco - Russo - CineseTurco - Svedese - Swahili - Afrikaans - Vietnamita - Ebraico - Greco - Arabo - CoreanoFinlandese - Winaray - Giapponese - Ungherese - Bulgaro - Farsi - Danese - Hindi -  Lituano - Lettone - Catalano - Euskera - Esperanto - Estone -Norvegese -Rumeno

Static Wikipedia - Other Languages:  aa - aab - als - am - amg - an -  arc- as - ba - bar - bat - bcl -  be - bh - bi - bm - bn - bo - bpy - br - bs - bug - bxr - cdo - ce - ceb - ch - cho - chr - chy - co- cr - crh - cs - csb - cu - cv - cy- diq - dib - dv - dzee - eml  - ext - fa - ff - fiu - fj - fo - frp - fur - fy - ga - gan - gd - gl - glk . gn - got - gugv - ha - hak  - hif - ho - hr - hsb  - hy - hz -ia- id - ie - ig - ii - ik - ilo - io - is - iu - jbo - jv - ka - kaa - kab - kg - ki - kj - kk - klkm - kn - kr - ks - ksh - ku - kv - kw - ky - la - lad - lb - lbe - lg - li - lij - lmo - ln - lomdf - mg - mhmi - mk - ml - mn - mo - mr - mt - mus -my - myv - mzn - na - nh - nap - ne - nds - new -ng - nn - nov - nrm - nv - ny - oc - om - or - os - pag - pa - pdc - pih - pi - pms - ps - qu - rm - rmy - rn - rw - sa- sah - sc -scn - sco -sd - se - sg - sh - si - simple - sk - sl - sm - sn - so - sr - srn - ss - st - stq - su - szl - ta - te - tet - tg - th - ti - tk - tl - tlh - tn - to - tpi - ts - tt - tum - tw - ty - udm - ug - uk - ur - uz - ve - vec - vi - vls - vo - wa - war - wo - wuu -xal - xh - yi - yo - za - zea - zu -

Wikipedia for Schools:
English - French - Spanish - Portuguese