Vuoi aiutare economicamente questo sito? Spiacenti, non accettiamo donazioni. Sorry, we ar not for sale. We are not liber, we are free!
Puoi farlo indirettamente acquistando il libro "Debito Formativo" di Valerio Di Stefano.
Oppure, acquisendo un abbonamento Audible per i nostri audiolibri. O per gli e-book su Mondadori Store. Oppure su Kobo.
Oppure... anche no! (Niente monetine da 2 euro, niente pizza o focaccia. Il caffè ci rende nervosi.)


This website is referral for adsterra.com, popcash.net, clickadu.com and iubenda.it!

Please visit our new website audiobookgratis.it and our brand new Encyclopaedia Britannica. It's absolutely free!

Now you can download our classical and etnic music archives in just one clic.

Privacy Policy - Cookie Policy - Termini e condizioni di servizioStatic Wikipedia: Italiano - Inglese - Francese - Spagnolo - Tedesco - Portoghese - Olandese - Polacco -
Russo - CineseTurco - Svedese - Swahili - Afrikaans - Vietnamita - Ebraico - Greco - Arabo - Coreano -
 Finlandese - Winaray - Giapponese - Ungherese - Bulgaro - Farsi - Danese - Hindi -
 Lituano - Lettone - Catalano - Euskera - Esperanto - Estone -Norvegese -Rumeno -

 Static Wikipedia - Other Languages:  aa - aab - als - am - amg - an -  arc- as - ba - bar - bat - bcl -  be - bh - bi - bm - bn - bo - bpy - br - bs - bug -
bxr
 - cdo - ce - ceb - ch - cho - chr - chy - co - cr - crh - cs - csb - cu - cv - cy- diq - dib - dv - dzee - eml  - ext -
 fa - ff - fiu - fj - fo - frp - fur - fy - ga - gan - gd - gl - glk . gn - got - gugv - ha - hak  - hif - ho - hr -
hsb  - hy - hz -ia- id - ie - ig - ii - ik - ilo - io - is - iu - jbo - jv - ka - kaa - kab - kg - ki - kj - kk - kl -
 km - kn - kr - ks - ksh - ku - kv - kw - ky - la - lad - lb - lbe - lg - li - lij - lmo - ln - lomdf - mg - mh -
 mi - mk - ml - mn - mo - mr - mt - mus -my - myv - mzn - na - nh - nap - ne - nds - new -ng - nn - nov -
nrm - nv - ny - oc - om - or - os - pag - pa - pdc - pih - pi - pms - ps - qu - rm - rmy - rn - rw -
 sa- sah - sc -scn - sco -sd - se - sg - sh - si - simple - sk - sl - sm - sn - so - sr - srn - ss - st -
stq - su - szl - ta - te - tet - tg - th - ti - tk - tl - tlh - tn - to - tpi - ts - tt - tum - tw - ty -
udm - ug - uk - ur - uz - ve - vec - vi - vls - vo - wa - war - wo - wuu -xal - xh - yi - yo - za - zea - zu -Other Static Wikipedia: .org - .it - .net - .eu - com - controversi.org - literaturaespanola.es - Quality articles
Wikipedia for Schools: English - French - Spanish - Portuguese
101 free audiobooks - Stampa Alternativa - The Open DVD - Open Bach Project  - Liber Liber - PunchLibretti d'opera - Audioletture - Audible
Appunti di informatica libera - Conferenze - Audiobook PG - Bach Organ WorksEnglish PG -
Italiano PG - GNUtemberg - Guide LinuxAnonymous PG - Authors - ISO files -
Holy Bible: King James Version -  OnLine Bible - Spanish Reina Valera - French Segond - World English Bible - KJV Concordances - Concordanza Biblica

And don't forget our Wikipedia Dumps: HTML - JSONZIM

Портал:Листа на портали - Википедија

Портал:Листа на портали

Од Википедија, слободна енциклопедија

Содржина

Уметност и Култура
Тековни настани
Географија

Историја
Природно математички науки
Филозофија, Религија и Спиритуализам

Социјални науки и Опшество
Технологија
 

Портал е воведна страница за одредена тема. Порталот на некој начин ја заменува главната страница на темата и има за цел да го запознае читателот со клучните статии, слики и категории кои подетално ја опишуваат темата. Порталите исто така се од помош за уредувачите на статиите, бидејќи им помагаат да ги пронајдат поврзаните проекти и нешта кои можат да им помогнат да ја подобрат Википедија во соодветната област.

Уметност и Култура

Култура

Храна (Пиво) • Јазик (Вештачки јазици, Есперанто) • Митологија • Нумизматика • Филателија • Радио

Уметност

Архитектура • Книги • Хумор • Мода • Фиктивни светови (Dragonlance, Harry Potter, Џемс Бонд, Middle-earth, Narnia, Oz, Покемон, Stargate, His Dark Materials) • Филм (Star Wars) • Хорор • Литература (Поезија, Шекспир, Speculative fiction) • Музика (Класична музика, Електронска музика, Евровизија, Гитара, Класична гитара, Алтернативна музика) • Фотографија • Порнографија • Телевизија (Звездени патеки) • Театар • Визуелни уметности

Игри

Шах • PlayStation • Final Fantasy • Nintendo • Pokémon • Super Monkey Ball • Sega • Video games • Mario • Sonic • Zelda • Massively multiplayer online games (RuneScape) • (StarCraft • Warcraft) • Role-playing games

Спорт

Фудбал • Кошарка • Ракомет (Одбојка) • Бејзбол • Голф • Хокеј на мраз • Олимписки игри • Велосипедизам, Формула еден • Рагби • Пливање • Тенис

Географија

Robinson projection of Earth

Атлас

Африка

Алжир • Демократска Република Конго • Египет • Либија • Мароко • Јужна Африка • Уганда • Западна Сахара

Северна Америка

Канада
САД

Латинска Америка и Кариби

Аргентина • Бразил • Куба • Колумбија • Ел Салвадор • Мексико • Панама • Перу • Порто Рико • Уругвај • Венецуела

Азија

Бангладеш • Камбоџа • Кина (Народна Република Кина,Хонг Конг) • Индија  • Индонезија • Јапонија • Кореја • Малезија • Пакистан • Филипини  • Саудиска Арабија • Сингапур • Шри Ланка • Тајван  • Тајланд • Турција

Европа

Европска Унија Белгија •Бугарија • Чешка Република (Прага) • Данска • Естонија • Финска • Франција • Германија • Грција • Унгарија  • Италија • Ирска • Латвија • Литванија • Холандија • Полска • Португалија • Романија • Словачка • Словенија • Шпанија • Шведска • Велика Британија (Англија (Лондон), Северна Ирска, Шкотска, Велс)
Битола •Албанија • Еремнија • Азербејџан • Белорусија • Босна и Херцеговина • Хрватска  • Исланд • Република Македонија • Молдавија • Црна Гора • Норвешка • Русија • Србија  • Швајцарија • Турција • Украина

Среден исток

Египет • Иран • Ирак • Израел • Јордан • Либан • Либија • Мароко • Палестина • Саудиска Арабија • Турција

Океанија

Австралија • Нов Зеланд

Историја

Археологија • Австро-Унгарија • Класична Цивилизација • Тековни настани • Катастрофи • Египтологија • Историја на науката

Природни науки и Математика

Биолошки науки

Билогија •Анатомија •Биотехнологија • Канабис • Кучиња • Екологија • Риби • Морски живот • Медицина • Фармација и фармакологија

Науки од областа на Физиката

Астрономија (Марс Меркур) • Хемија • Енергија • Физика Електромагнетизам) • Вода

Математика

Криптографија

Философија, Религија, Спиритуализам

Baha'i Faith • Библија • (Creationism) • Христијанство (Православие) • Ислам • Јудизам • Будизам • Хиндуизам • Окултизам • Политички идеологии: Анархизам • Комунизам • Фашизам • Конфучијанизам • Шинто • Таоизам • Друго: Митологија

Социјални науки и Опшество

Биографија • Бизнис и економија • Образование  • Етнички групи (Афро американци, Бербери) • Празници • Меѓународни организации (Европска Унија, Обединети нации, НАТО) • LGBT • Политики (Анархизам, Комунизам, Фашизам • Психологија  • Војна (Студена војна, Прва светска војна, Втора светска војна)

Технологија

Агрономија • Биотехнологија • Електроника • Енергија • Инженерство • Нанотехнологија • Роботика • Истражување на вселената

Информациона технологија

Apple Inc. • Компјутерски науки • Компјутерска безбедност • Слободен софтвер • Интернет

Транспорт

Авијација • Автомобили • Возови • Вселенски летови

Шаблон:Portal nav footer Шаблон:Contents pages (footer box)