We also are on ebooksgratis.com, audiobooksmp3.eu, wikipediaforschools.org

Scarica subito gratis il file PDF del testo della trasmissione

Il dispositivo del Garante della Privacy contro Liber Liber

Википедија:Портал - Википедија

Make us Happy! Subscribe our YouTube Channel. We don't accept donations, and this is the best way to sustain our work.

KIWIX - WIKIPEDIA ZIM - MONETAG - PROJECT GUTENBERG MIRROR - LIBER LIBER 2022 - GNU - WEBSITES - WALNUT CREEK CD-ROM 

Википедија:Портал

Од Википедија, слободна енциклопедија

Почеток

сабота
21
јуни
2008
03:20 UTC

На Википедија ѝ требаш ти! Заедно градиме енциклопедија и вики заедница. Можеш да уредуваш и создаваш статии токму во овој момент. Научи како да и помогнеш на македонската Википедија со помош на упатството (или едноставно низ обид во нашето тест-поле).

Ако веќе не си го сторил тоа, можеби би сакал да отвориш сметка.

Овие страници служат за дискусија за технички прашања, политиката и работата на Википедија. Целата област е поделена во неколку целина. Користете ја долната табела да ја најдете најблиската област за вашето прашање/коментар/молба или внесете ја во секцијата Разно. Ве молиме потпишувајте ги сите ваши пораки со име и време (внесете четири тилди - ~~~~ или кликнете на второто поле од десно над полето за пишување порака.


Делови на порталот

Википедија политики
Стандарди за статиите

Неутрална гледна точка
Проверливост
Што не е Википедија
Без оригинални истражувања
Биографии на живи личности

Соработка со другите

Civility
Без лични напади
Разрешување на спорови

Проекти
Разно

пиши
(за пораки кои не спаѓаат во ниту една категорија)

Новости

пиши
(за новости и соопштенија)


Техника

пиши
(за технички прашања)

Правопис и граматика

пиши
(за прашања во врска со македонскиот јазик)

Критики

пиши
(за критики на Википедија)

Other languages

message
(for messages in other languages)

Идеи

пиши
(за нови идеи за на унапредување на Википедија)

Други јазици
banner

Static Wikipedia: Italiano - Inglese - Francese - Spagnolo - Tedesco - Portoghese - Olandese - Polacco - Russo - CineseTurco - Svedese - Swahili - Afrikaans - Vietnamita - Ebraico - Greco - Arabo - CoreanoFinlandese - Winaray - Giapponese - Ungherese - Bulgaro - Farsi - Danese - Hindi -  Lituano - Lettone - Catalano - Euskera - Esperanto - Estone -Norvegese -Rumeno

Static Wikipedia - Other Languages:  aa - aab - als - am - amg - an -  arc- as - ba - bar - bat - bcl -  be - bh - bi - bm - bn - bo - bpy - br - bs - bug - bxr - cdo - ce - ceb - ch - cho - chr - chy - co- cr - crh - cs - csb - cu - cv - cy- diq - dib - dv - dzee - eml  - ext - fa - ff - fiu - fj - fo - frp - fur - fy - ga - gan - gd - gl - glk . gn - got - gugv - ha - hak  - hif - ho - hr - hsb  - hy - hz -ia- id - ie - ig - ii - ik - ilo - io - is - iu - jbo - jv - ka - kaa - kab - kg - ki - kj - kk - klkm - kn - kr - ks - ksh - ku - kv - kw - ky - la - lad - lb - lbe - lg - li - lij - lmo - ln - lomdf - mg - mhmi - mk - ml - mn - mo - mr - mt - mus -my - myv - mzn - na - nh - nap - ne - nds - new -ng - nn - nov - nrm - nv - ny - oc - om - or - os - pag - pa - pdc - pih - pi - pms - ps - qu - rm - rmy - rn - rw - sa- sah - sc -scn - sco -sd - se - sg - sh - si - simple - sk - sl - sm - sn - so - sr - srn - ss - st - stq - su - szl - ta - te - tet - tg - th - ti - tk - tl - tlh - tn - to - tpi - ts - tt - tum - tw - ty - udm - ug - uk - ur - uz - ve - vec - vi - vls - vo - wa - war - wo - wuu -xal - xh - yi - yo - za - zea - zu -

Wikipedia for Schools:
English - French - Spanish - Portuguese