II miejsce Anglia Stephen Lee
Najwyższy break 141 Irlandia Ken Doherty

141 Anglia Mark Selby

Rozegrane mecze 17

Nierankingowy turniej snookerowy SAGA Insurance Masters został rozegrany się w dniach 13-20 stycznia 2008 roku w Wembley Arena w Londynie. Obrońcą tytułu był Ronnie O'Sullivan, który jednak przegrał w pierwszej rundzie ze Stephenem Maguire.

W Polsce turniej transmitowała stacja komercyjna Eurosport.

Zwycięzcą turnieju Masters został Mark Selby, dla którego był to pierwszy triumf w zawodowym snookerze. W finale Selby pokonał Stephena Lee 10:3.

Spis treści

[edytuj] Pula nagród

Turniej Masters - obok Mistrzostw Świata posiada największą pulę nagród. Zwycięzca otrzymał 150.000 funtów brytyjskich, a finalista 68.000. Pozostali gracze zapisali na swoim koncie odpowiednio: półfinaliści 34.000 funtów, ćwierćfinaliści 16.000, a przegrani w 1/8 finału 12.000.

[edytuj] Ciekawostki

[edytuj] Runda dzikich kart

Dziką kartę na turniej Masters otrzymał Marco Fu, natomiast w finale eliminacji o ostatnie wolne miejsce Barry Hawkins pokonał Kurta Maflina 6:4

Zarówno Fu jak i Hawkins musieli wygrać jeszcze jeden mecz, aby znaleźć się w głównej drabince turnieju. Ich rywalami byli zawodnicy z 15. oraz 16. miejsca oficjalnej listy rankingowej.

Walia Ryan Day - Anglia Barry Hawkins 6:2
Anglia Steve Davis - Hongkong Marco Fu 2:6

[edytuj] Breaki stupunktowe

[edytuj] Drabinka turniejowa

1/8 finału (Do 6 frame'ów) Ćwierćfinały (Do 6 frame'ów) Półfinały (Do 6 frame'ów) Finał (Do 10 frame'ów)