I liga brazylijska w piłce nożnej (2000)
Z Wikipedii
Brazylia 2000
Copa João Havelange 2000 | ||
---|---|---|
Liczba klubów | 116 | |
Okres | 29 lipca 2000 - 18 stycznia 2001 | |
Mistrz | Vasco da Gama Rio de Janeiro | |
Wicemistrz | São Caetano | |
Król strzelców | Adhemar (São Caetano) | |
Bramki króla strzelców | 22 | |
Łączna suma bramek | 2970 | |
Liczba meczów | 1066 | |
Średnio bramki/mecz | 2.79 | |
Liczba widzów | 3 810 180 (tylko mecze Módulo Azul i fazy finałowej) | |
Średnio widzowie/mecz | 11 546 (tylko mecze Módulo Azul i fazy finałowej) |
Mistrzem Brazylii został klub Vasco da Gama Rio de Janeiro, natomiast wicemistrzem Brazylii - klub São Caetano.
Do Copa Libertadores w roku 2001 zakwalifikowały się następujące kluby:
- Vasco da Gama Rio de Janeiro (mistrz Brazylii)
- São Caetano (wicemistrz Brazylii)
- Cruzeiro Belo Horizonte (zwycięzca Copa do Brasil)
- Palmeiras São Paulo
Do Copa Mercosur 2001 zakwalifikowały się następujące kluby:
- Cruzeiro Belo Horizonte
- Flamengo Rio de Janeiro
- Grêmio Porto Alegre
- São Paulo
- Vasco da Gama Rio de Janeiro
[edytuj] Przyczyna organizacji nietypowych mistrzostw Brazylii
Po zakończeniu sezonu w 1999 roku klub Gama Brasília złożył protest do sądu w związku z jego spadkiem do drugiej ligi. Klub poczuł się pokrzywdzony po tym, jak federacja przyznała walkowerem punkty klubom Botafogo i Internacional w meczach z São Paulo z powodu nieuprawnionego gracza. Wcześniej klubowi nie groził spadek i dopiero decyzja o walkowerach zmieniła sytuację na niekorzyść stołecznego klubu. Sąd przyznał słuszność klubowi Gama, co uniemożliwiło federacji brazylijskiej zorganizowanie mistrzostw Brazylii w 2000 roku. W zastępstwie mistrzostwa zorganizowała organizacja Clube dos 13, która zrzeszała największe kluby Brazylii. Sąd brazylijski stanął po stronie klubu Gama i wymusił na organizatorach mistrzostw udział tego klubu w turnieju. Brazylijska federacja piłkarska (CBF), która z początku zamierzała w ogóle zrezygnować z organizacji mistrzostw Brazylii, zdecydowała, że turniej organizowany przez Clube dos 13 będzie miał oficjalną rangę mistrzostw kraju, nie zgodziła się jednak na zastosowanie reguł spadku i awansu stosowanych w 1999 roku. Dlatego mistrzostwa te nie były rozgrywane z odpowiednim podziałem na ligi, lecz podzielone zostały na cztery moduły, a o przydziale klubów do utworzonych modułów decydowali organizatorzy, nie publikując przy tym kryteriów, na których się opierali. Respektując wyrok sądu do rozgrywek włączono także klub Gama, i to pomimo decyzji FIFA, która zabraniała rozgrywania meczów z tym klubem.
Nietypowe mistrzostwa Brazylii roku 2000 otrzymały oficjalną nazwę Copa João Havelange.
[edytuj] Podział na moduły
Turniej podzielony został na cztery moduły: Niebieski (Módulo Azul), Żółty (Módulo Amarelo), Zielony (Módulo Verde) i Biały (Módulo Branco). Do finałowej fazy mistrzostw awansowało 16 klubów - 12 klubów z Modułu Zielonego, 3 kluby z Modułu Żółtego oraz tylko jeden klub z Modułu Zielonego i Białego (po 4 najlepsze kluby z Modułu Zielonego i Modułu Białego zmierzyły się ze sobą, by wyłonić jedyny klub, który miał zagrać w fazie finałowej). W roku tym nie było żadnych spadków ani awansów między brazylijskimi ligami.
[edytuj] Módulo Azul
Do fazy finałowej mistrzostw Brazylii awansowało 12 najlepszych klubów Niebieskiego Modułu.
[edytuj] Azul 1
[edytuj] Azul 2
[edytuj] Azul 3
[edytuj] Azul 4
[edytuj] Azul 5
[edytuj] Azul 6
[edytuj] Azul 7
[edytuj] Azul 8
[edytuj] Azul 9
[edytuj] Azul 10
[edytuj] Azul 11
[edytuj] Azul 12
[edytuj] Azul 13
[edytuj] Azul 14
[edytuj] Azul 15
[edytuj] Azul 16
[edytuj] Azul 17
[edytuj] Azul 18
[edytuj] Azul 19
[edytuj] Azul 20
[edytuj] Azul 21
[edytuj] Azul 22
[edytuj] Azul 23
Data | Mecz |
---|---|
10 października 2000 | Cruzeiro Belo Horizonte - Santa Cruz Recife 3:0 |
[edytuj] Azul 24
[edytuj] Azul 25
[edytuj] Azul 26
[edytuj] Azul 27
[edytuj] Azul 28
[edytuj] Azul 29
[edytuj] Azul 30
[edytuj] Azul 31
[edytuj] Azul 32
[edytuj] Azul 33
[edytuj] Azul 34
Data | Mecz |
---|---|
14 listopada 2000 | Flamengo Rio de Janeiro - Cruzeiro Belo Horizonte 1:2 |
[edytuj] Azul 35
[edytuj] Azul 36
[edytuj] Tabela Módulo Azul
Poz | Klub | Mecze | Zw | Rem | Por | Pkt | BrZd | BrStr |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Cruzeiro Belo Horizonte | 24 | 12 | 9 | 3 | 45 | 46 | 27 |
2 | Sport Recife | 24 | 12 | 6 | 6 | 42 | 46 | 27 |
3 | Fluminense Rio de Janeiro | 24 | 12 | 6 | 6 | 42 | 45 | 31 |
4 | Goiás Goiânia | 24 | 11 | 8 | 5 | 41 | 41 | 29 |
5 | Vasco da Gama Rio de Janeiro | 24 | 11 | 6 | 7 | 39 | 36 | 37 |
6 | São Paulo | 24 | 10 | 9 | 5 | 39 | 46 | 35 |
7 | Ponte Preta Campinas | 24 | 11 | 5 | 8 | 38 | 49 | 37 |
8 | Atlético Paranaense Kurytyba | 24 | 11 | 5 | 8 | 38 | 32 | 28 |
9 | Internacional Porto Alegre | 24 | 10 | 8 | 6 | 38 | 34 | 25 |
10 | Grêmio Porto Alegre | 24 | 10 | 7 | 7 | 37 | 37 | 31 |
11 | Palmeiras São Paulo | 24 | 10 | 7 | 7 | 37 | 29 | 30 |
12 | Bahia Salvador | 24 | 10 | 6 | 8 | 36 | 32 | 31 |
13 | Guarani Campinas | 24 | 9 | 8 | 7 | 35 | 29 | 29 |
14 | Santos | 24 | 9 | 6 | 9 | 33 | 38 | 31 |
15 | Flamengo Rio de Janeiro | 24 | 9 | 6 | 9 | 33 | 42 | 37 |
16 | Botafogo Rio de Janeiro | 24 | 9 | 5 | 10 | 32 | 31 | 35 |
17 | Portuguesa São Paulo | 24 | 9 | 5 | 10 | 32 | 34 | 43 |
18 | Vitória Salvador | 24 | 9 | 4 | 11 | 31 | 44 | 40 |
19 | América Mineiro Belo Horizonte | 24 | 7 | 6 | 11 | 27 | 26 | 35 |
20 | Atlético Mineiro Belo Horizonte | 24 | 7 | 6 | 11 | 27 | 31 | 42 |
21 | Juventude Caxias do Sul | 24 | 7 | 5 | 12 | 26 | 27 | 36 |
22 | Gama Brasília | 24 | 6 | 4 | 14 | 22 | 22 | 39 |
23 | Coritiba Kurytyba | 24 | 5 | 6 | 13 | 21 | 26 | 35 |
24 | Corinthians São Paulo | 24 | 4 | 4 | 16 | 16 | 26 | 46 |
25 | Santa Cruz Recife | 24 | 3 | 7 | 14 | 16 | 18 | 51 |
Legenda: |
Faza finałowa |
[edytuj] Módulo Amarelo
Do fazy finałowej mistrzostw Brazylii awansowaly trzy najlepsze kluby Żółtego Modułu.
[edytuj] Amarelo - grupa A
[edytuj] Sierpień
[edytuj] Wrzesień
[edytuj] Październik
[edytuj] Tabela grupy A
Poz | Klub | Mecze | Zw | Rem | Por | Pkt | BrZd | BrStr |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | São Caetano | 17 | 11 | 4 | 2 | 37 | 40 | 19 |
2 | Figueirense Florianópolis | 17 | 8 | 7 | 2 | 31 | 25 | 13 |
3 | Paraná Kurytyba | 17 | 8 | 5 | 4 | 29 | 18 | 11 |
4 | Botafogo Ribeirão Preto | 17 | 8 | 4 | 5 | 28 | 27 | 15 |
5 | Criciúma | 17 | 7 | 5 | 5 | 26 | 19 | 18 |
6 | Caxias | 17 | 6 | 8 | 3 | 26 | 29 | 26 |
7 | Bangu Rio de Janeiro | 17 | 6 | 6 | 5 | 24 | 25 | 23 |
8 | Avaí Florianópolis | 17 | 5 | 9 | 3 | 24 | 27 | 21 |
9 | Joinville | 17 | 5 | 7 | 5 | 22 | 19 | 17 |
10 | América Rio de Janeiro | 17 | 5 | 6 | 6 | 21 | 18 | 20 |
11 | Americano Campos | 17 | 4 | 8 | 5 | 20 | 17 | 22 |
12 | União São João Araras | 17 | 3 | 11 | 3 | 20 | 20 | 21 |
13 | XV de Piracicaba | 17 | 5 | 4 | 8 | 19 | 21 | 27 |
14 | Marcílio Dias Itajaí | 17 | 4 | 7 | 6 | 19 | 17 | 23 |
15 | Bragantino Bragança Paulista | 17 | 2 | 11 | 4 | 17 | 16 | 21 |
16 | Brasil Pelotas | 17 | 4 | 3 | 10 | 15 | 17 | 25 |
17 | Villa Nova Nova Lima | 17 | 3 | 6 | 8 | 15 | 18 | 27 |
18 | Londrina | 17 | 2 | 3 | 12 | 9 | 8 | 32 |
Legenda: |
1/8 finału |
[edytuj] Amarelo - grupa B
[edytuj] Sierpień
[edytuj] Wrzesień
[edytuj] Październik
[edytuj] Tabela grupy B
Poz | Klub | Mecze | Zw | Rem | Por | Pkt | BrZd | BrStr |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Fortaleza | 17 | 10 | 5 | 2 | 35 | 38 | 25 |
2 | São Raimundo Manaus | 17 | 9 | 3 | 5 | 30 | 32 | 24 |
3 | Sampaio Corrêa São Luís | 17 | 9 | 3 | 5 | 30 | 23 | 24 |
4 | Náutico Recife | 17 | 8 | 4 | 5 | 28 | 22 | 16 |
5 | Paysandu Belém | 17 | 8 | 4 | 5 | 28 | 22 | 17 |
6 | Anapolina Anápolis | 17 | 7 | 7 | 3 | 28 | 24 | 14 |
7 | Remo Belém | 17 | 7 | 5 | 5 | 26 | 23 | 21 |
8 | CRB Maceió | 17 | 6 | 8 | 3 | 26 | 25 | 19 |
9 | Serra | 17 | 7 | 4 | 6 | 25 | 26 | 22 |
10 | ABC Natal | 17 | 6 | 5 | 6 | 23 | 26 | 24 |
11 | Ríver Teresina | 17 | 6 | 4 | 7 | 22 | 23 | 23 |
12 | América Natal | 17 | 5 | 6 | 6 | 21 | 24 | 23 |
13 | Ceará Fortaleza | 17 | 5 | 6 | 6 | 21 | 20 | 19 |
14 | CSA Maceió | 17 | 6 | 2 | 9 | 20 | 22 | 29 |
15 | Nacional Manaus | 17 | 5 | 4 | 8 | 19 | 34 | 37 |
16 | Desportiva Cariacica | 17 | 5 | 1 | 11 | 16 | 19 | 42 |
17 | Vila Nova Goiânia | 17 | 2 | 5 | 10 | 11 | 20 | 25 |
18 | Bandeirante Brasília | 17 | 1 | 6 | 10 | 9 | 16 | 35 |
Legenda: |
1/8 finału |
[edytuj] 1/8 finału
[edytuj] 1/4 finału
Data | Mecz |
---|---|
22 października 2000 | Fortaleza - Paysandu Belém 0:1 |
23 października 2000 | Náutico Recife - São Caetano 1:0 |
23 października 2000 | Caxias - Remo Belém 2:1 |
23 października 2000 | Bangu Rio de Janeiro - Paraná Kurytyba 0:3 |
25 października 2000 | Paysandu Belém - Fortaleza 1:0 Awans: Paysandu Belém |
26 października 2000 | São Caetano - Náutico Recife 6:2 Awans: São Caetano |
26 października 2000 | Remo Belém - Caxias 3:0 Awans: Remo Belém |
26 października 2000 | Paraná Kurytyba - Bangu Rio de Janeiro 2:1 Awans: Paraná Kurytyba |
[edytuj] 1/2 finału
Data | Mecz |
---|---|
1 listopada 2000 | Paysandu Belém - São Caetano 1:1 |
1 listopada 2000 | Paraná Kurytyba - Remo Belém 0:0 |
5 listopada 2000 | Remo Belém - Paraná Kurytyba 1:2 Awans: Paraná Kurytyba |
6 listopada 2000 | São Caetano - Paysandu Belém 5:4 Awans: São Caetano |
[edytuj] Mecz o III miejsce
Data | Mecz |
---|---|
12 listopada 2000 | Remo Belém - Paysandu Belém 3:2 |
19 listopada 2000 | Paysandu Belém - Remo Belém 1:1 |
[edytuj] Finał
Data | Mecz |
---|---|
13 listopada 2000 | Paraná Kurytyba - São Caetano 1:1 |
18 listopada 2000 | São Caetano - Paraná Kurytyba 1:3 |
Do fazy finałowej mistrzostw Brazylii awansowały Paraná Kurytyba jako 13. klub, São Caetano jako 14. klub oraz Remo Belém jako 15. klub.
[edytuj] Módulo Verde
[edytuj] Pierwszy etap
W pierwszym etapie Zielonego Modułu 28 klubów podzielono na 4 grupy po 7 klubów. Z każdej grupy do drugiego etapu awansowały 3 najlepsze kluby.
[edytuj] Grupa A
Poz | Klub | Mecze | Zw | Rem | Por | Pkt | BrZd | BrStr |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Tuna Luso Belém | 12 | 8 | 2 | 2 | 26 | 25 | 15 |
2 | Central Caruaru | 12 | 7 | 1 | 4 | 22 | 16 | 15 |
3 | Moto Club São Luís | 12 | 5 | 3 | 4 | 18 | 24 | 17 |
4 | Botafogo João Pessoa | 12 | 5 | 2 | 5 | 17 | 22 | 17 |
5 | Porto Caruaru | 12 | 5 | 1 | 6 | 16 | 15 | 13 |
6 | Treze Campina Grande | 12 | 5 | 1 | 6 | 16 | 16 | 17 |
7 | Potiguar Mossoró | 12 | 2 | 0 | 10 | 6 | 9 | 33 |
[edytuj] Grupa B
Poz | Klub | Mecze | Zw | Rem | Por | Pkt | BrZd | BrStr |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Corinthians Alagoano Maceió | 12 | 8 | 3 | 1 | 27 | 16 | 8 |
2 | Juazeiro | 12 | 7 | 2 | 3 | 23 | 15 | 9 |
3 | Confiança Aracaju | 12 | 5 | 3 | 4 | 18 | 10 | 11 |
4 | Sergipe Aracaju | 12 | 5 | 2 | 5 | 17 | 15 | 14 |
5 | ASA Arapiraca | 12 | 4 | 3 | 5 | 15 | 11 | 13 |
6 | Camaçari | 12 | 3 | 3 | 6 | 12 | 13 | 11 |
7 | Campinense Campina Grande | 12 | 1 | 2 | 9 | 5 | 9 | 23 |
[edytuj] Grupa C
Poz | Klub | Mecze | Zw | Rem | Por | Pkt | BrZd | BrStr |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Flamengo Teresina | 12 | 7 | 1 | 4 | 22 | 18 | 11 |
2 | Ypiranga Macapá | 12 | 6 | 2 | 4 | 20 | 23 | 19 |
3 | Tocantinópolis | 12 | 6 | 1 | 5 | 19 | 16 | 14 |
4 | Rio Branco | 12 | 5 | 3 | 4 | 18 | 20 | 16 |
5 | Baré Boa Vista | 12 | 5 | 2 | 5 | 17 | 21 | 15 |
6 | Rio Negro Manaus | 12 | 5 | 2 | 5 | 17 | 12 | 14 |
7 | Genus Porto Velho | 12 | 2 | 1 | 9 | 7 | 16 | 37 |
[edytuj] Grupa D
Klub Interporto Porto Nacional wycofał się z rozgrywek.
Poz | Klub | Mecze | Zw | Rem | Por | Pkt | BrZd | BrStr |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Operário Campo Grande | 10 | 5 | 2 | 3 | 17 | 14 | 12 |
2 | Dom Pedro II Brasília | 10 | 4 | 3 | 3 | 15 | 11 | 9 |
3 | Atlético Goianiense Goiânia | 10 | 4 | 3 | 3 | 15 | 9 | 9 |
4 | Comercial Campo Grande | 10 | 3 | 2 | 5 | 11 | 9 | 10 |
5 | Goiânia | 10 | 3 | 4 | 3 | 13 | 15 | 14 |
6 | Brasília | 10 | 3 | 2 | 5 | 11 | 10 | 14 |
7 | Interporto Porto Nacional | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
[edytuj] Drugi etap
Cztery najlepsze kluby Zielonego Modułu (trzej zwycięzcy grup drugiego etapu oraz najlepszy klub spośród wicemistrzów grup) awansowały do fazy mistrzostw Brazylii, w której zmierzyć się miały z czterema najlepszymi klubami Białego Modułu o miejsce w fazie finałowej mistrzostw Brazylii.
[edytuj] Verde - grupa 1
Poz | Klub | Mecze | Zw | Rem | Por | Pkt | BrZd | BrStr |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Juazeiro | 6 | 4 | 0 | 2 | 12 | 13 | 7 |
2 | Tuna Luso Belém | 6 | 4 | 0 | 2 | 12 | 8 | 9 |
3 | Ypiranga Macapá | 6 | 3 | 0 | 3 | 9 | 10 | 10 |
4 | Atlético Goianiense Goiânia | 6 | 1 | 0 | 5 | 3 | 7 | 12 |
[edytuj] Verde - grupa 2
Poz | Klub | Mecze | Zw | Rem | Por | Pkt | BrZd | BrStr |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Central Caruaru | 6 | 3 | 1 | 2 | 10 | 9 | 7 |
2 | Corinthians Alagoano Maceió | 6 | 2 | 2 | 2 | 8 | 11 | 9 |
3 | Tocantinópolis | 6 | 3 | 0 | 3 | 9 | 8 | 10 |
4 | Dom Pedro II Brasília | 6 | 1 | 3 | 2 | 6 | 6 | 8 |
[edytuj] Verde - grupa 3
Poz | Klub | Mecze | Zw | Rem | Por | Pkt | BrZd | BrStr |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Moto Club São Luís | 6 | 3 | 2 | 1 | 11 | 8 | 8 |
2 | Operário Campo Grande | 6 | 2 | 2 | 2 | 8 | 8 | 12 |
3 | Flamengo Teresina | 6 | 2 | 1 | 3 | 7 | 13 | 11 |
4 | Confiança Aracaju | 6 | 2 | 1 | 3 | 7 | 11 | 9 |
[edytuj] Podsumowanie
Do decydujących gier o awans do fazy finałowej zakwalifikowaly się następujące kluby:
- Juazeiro (zwycięzca grupy 1)
- Central Caruaru (zwycięzca grupy 2)
- Moto Club São Luís (zwycięzca grupy 3)
- Tuna Luso Belém (najlepszy wśród klubów, które zajęły w swoich grupach drugie miejsca).
[edytuj] Módulo Branco
[edytuj] Pierwszy etap
W pierwszym etapie Białego Modułu 28 klubów podzielono na 4 grupy po 7 klubów. Z każdej grupy do drugiego etapu awansowały 3 najlepsze kluby.
[edytuj] Grupa E
Klub Rio Branco Cariacica wycofał się z rozgrywek.
Poz | Klub | Mecze | Zw | Rem | Por | Pkt | BrZd | BrStr |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Rio Branco Americana | 10 | 6 | 3 | 1 | 21 | 23 | 10 |
2 | Juventus São Paulo | 10 | 6 | 3 | 1 | 21 | 20 | 10 |
3 | Uberlândia | 10 | 5 | 3 | 2 | 18 | 15 | 14 |
4 | Nacional São Paulo | 10 | 4 | 1 | 5 | 13 | 13 | 21 |
5 | Volta Redonda | 10 | 2 | 3 | 5 | 9 | 10 | 14 |
6 | São José | 10 | 0 | 1 | 9 | 1 | 8 | 20 |
7 | Rio Branco Cariacica | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
[edytuj] Grupa F
Poz | Klub | Mecze | Zw | Rem | Por | Pkt | BrZd | BrStr |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Paulista Jundiaí | 12 | 10 | 1 | 1 | 31 | 40 | 8 |
2 | Malutrom Kurytyba | 12 | 6 | 4 | 2 | 22 | 21 | 15 |
3 | União Bandeirante Bandeirantes | 12 | 4 | 4 | 4 | 16 | 17 | 23 |
4 | Madureira Rio de Janeiro | 12 | 3 | 5 | 4 | 14 | 20 | 15 |
5 | Internacional Limeira | 12 | 3 | 4 | 5 | 13 | 18 | 17 |
6 | União Rondonópolis | 12 | 3 | 1 | 8 | 10 | 12 | 28 |
7 | Comercial Ribeirão Preto | 12 | 3 | 1 | 8 | 10 | 9 | 31 |
[edytuj] Grupa G
Poz | Klub | Mecze | Zw | Rem | Por | Pkt | BrZd | BrStr |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Olímpia | 12 | 5 | 5 | 2 | 20 | 16 | 11 |
2 | Friburguense Nova Friburgo | 12 | 4 | 6 | 2 | 18 | 11 | 10 |
3 | Matonense Matão | 12 | 4 | 5 | 3 | 17 | 15 | 13 |
4 | São Cristóvão Rio de Janeiro | 12 | 4 | 4 | 4 | 16 | 13 | 16 |
5 | Mogi Mirim | 12 | 3 | 7 | 2 | 16 | 23 | 17 |
6 | Ipatinga | 12 | 3 | 4 | 5 | 13 | 16 | 20 |
7 | União Barbarense Santa Bárbara | 12 | 2 | 3 | 7 | 9 | 12 | 19 |
[edytuj] Grupa H
Poz | Klub | Mecze | Zw | Rem | Por | Pkt | BrZd | BrStr |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Rio Branco Paranaguá | 10 | 6 | 3 | 1 | 21 | 16 | 8 |
2 | Portuguesa Santista Santos | 10 | 5 | 4 | 1 | 19 | 19 | 9 |
3 | Santo André | 10 | 3 | 3 | 4 | 12 | 11 | 14 |
4 | Ituano Itu | 10 | 3 | 2 | 5 | 11 | 10 | 10 |
5 | Olaria Rio de Janeiro | 10 | 3 | 2 | 5 | 11 | 9 | 10 |
6 | Internacional Santa Maria | 10 | 2 | 2 | 6 | 8 | 7 | 21 |
[edytuj] Drugi etap
Cztery najlepsze kluby Białego Modułu (trzej zwycięzcy grup drugiego etapu oraz najlepszy klub spośród wicemistrzów grup) awansowały do fazy mistrzostw Brazylii, w której zmierzyć się miały z czterema najlepszymi klubami Zielonego Modułu o miejsce w fazie finałowej mistrzostw Brazylii.
[edytuj] Branco - grupa 1
Data | Mecz |
---|---|
30 września 2000 | Rio Branco Americana - Malutrom Kurytyba 0:2 |
30 września 2000 | Friburguense Nova Friburgo - Santo André 1:1 klubowi Friburguense punkty uzyskane w tym meczu odjęto |
4 października 2000 | Santo André - Rio Branco Americana 0:2 |
5 października 2000 | Malutrom Kurytyba - Friburguense Nova Friburgo 2:0 |
7 października 2000 | Santo André - Malutrom Kurytyba 1:1 |
7 października 2000 | Rio Branco Americana - Friburguense Nova Friburgo 1:3 |
11 października 2000 | Malutrom Kurytyba - Santo André 4:2 |
11 października 2000 | Friburguense Nova Friburgo - Rio Branco Americana 0:1 |
15 października 2000 | Friburguense Nova Friburgo - Malutrom Kurytyba 0:0 |
15 października 2000 | Rio Branco Americana - Santo André 4:0 |
18 października 2000 | Malutrom Kurytyba - Rio Branco Americana 1:0 |
18 października 2000 | Santo André - Friburguense Nova Friburgo 1:1 |
Poz | Klub | Mecze | Zw | Rem | Por | Pkt | BrZd | BrStr |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Malutrom Kurytyba | 6 | 4 | 2 | 0 | 14 | 10 | 3 |
2 | Rio Branco Americana | 6 | 3 | 0 | 3 | 9 | 8 | 6 |
3 | Friburguense Nova Friburgo | 6 | 1 | 3 | 2 | 5* | 5 | 6 |
4 | Santo André | 6 | 0 | 3 | 3 | 3 | 5 | 13 |
- Friburguense Nova Friburgo - 1 punkt odjęty
[edytuj] Branco - grupa 2
Data | Mecz |
---|---|
30 września 2000 | Paulista Jundiaí - Juventus São Paulo 1:2 klubowi Juventus odjęto punkty zdobyte w tym meczu |
30 września 2000 | Portuguesa Santista Santos - Matonense Matão 2:1 |
4 października 2000 | Juventus São Paulo - Portuguesa Santista Santos 2:2 |
4 października 2000 | Matonense Matão - Paulista Jundiaí 1:1 |
7 października 2000 | Paulista Jundiaí - Portuguesa Santista Santos 2:0 |
7 października 2000 | Matonense Matão - Juventus São Paulo 2:1 |
11 października 2000 | Juventus São Paulo - Matonense Matão 3:0 |
11 października 2000 | Portuguesa Santista Santos - Paulista Jundiaí 1:2 |
15 października 2000 | Paulista Jundiaí - Matonense Matão 7:0 |
15 października 2000 | Portuguesa Santista Santos - Juventus São Paulo 2:0 |
18 października 2000 | Juventus São Paulo - Paulista Jundiaí 5:0 |
18 października 2000 | Matonense Matão - Portuguesa Santista Santos 0:0 |
Poz | Klub | Mecze | Zw | Rem | Por | Pkt | BrZd | BrStr |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Paulista Jundiaí | 6 | 3 | 1 | 2 | 10 | 13 | 9 |
2 | Portuguesa Santista Santos | 6 | 2 | 2 | 2 | 8 | 7 | 7 |
3 | Juventus São Paulo | 6 | 3 | 1 | 2 | 7* | 13 | 7 |
4 | Matonense Matão | 6 | 1 | 2 | 3 | 5 | 4 | 14 |
- Juventus São Paulo - 3 punkty odjęte
[edytuj] Branco - grupa 3
Poz | Klub | Mecze | Zw | Rem | Por | Pkt | BrZd | BrStr |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Uberlândia | 6 | 3 | 2 | 1 | 11 | 11 | 7 |
2 | Olímpia | 6 | 3 | 2 | 1 | 11 | 7 | 5 |
3 | Rio Branco Paranaguá | 6 | 3 | 2 | 1 | 11 | 6 | 5 |
4 | União Bandeirante Bandeirantes | 6 | 0 | 0 | 6 | 0 | 5 | 12 |
[edytuj] Podsumowanie
Do decydujących gier o awans do fazy finałowej zakwalifikowaly się następujące kluby:
- Malutrom Kurytyba (zwycięzca grupy 1)
- Paulista Jundiaí (zwycięzca grupy 2)
- Uberlândia (zwycięzca grupy 3)
- Olímpia (najlepszy wśród klubów, które zajęły w swoich grupach drugie miejsca)
[edytuj] Módulo Verde - Módulo Branco
[edytuj] Grupa 1
Data | Mecz |
---|---|
21 października 2000 | Juazeiro - Uberlândia 1:1 |
22 października 2000 | Central Caruaru - Olímpia 0:0 |
25 października 2000 | Uberlândia - Central Caruaru 5:0 |
26 października 2000 | Olímpia - Juazeiro 1:0 |
29 października 2000 | Olímpia - Uberlândia 1:1 |
29 października 2000 | Juazeiro - Central Caruaru 1:1 |
1 listopada 2000 | Uberlândia - Olímpia 2:1 |
1 listopada 2000 | Central Caruaru - Juazeiro 1:2 |
5 listopada 2000 | Juazeiro - Olímpia 1:0 |
5 listopada 2000 | Central Caruaru - Uberlândia 0:1 |
8 listopada 2000 | Olímpia - Central Caruaru 5:1 |
8 listopada 2000 | Uberlândia - Juazeiro 0:1 |
Poz | Klub | Mecze | Zw | Rem | Por | Pkt | BrZd | BrStr |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Uberlândia | 6 | 3 | 2 | 1 | 11 | 10 | 4 |
2 | Juazeiro | 6 | 3 | 2 | 1 | 11 | 6 | 4 |
3 | Olímpia | 6 | 2 | 2 | 2 | 8 | 8 | 5 |
4 | Central Caruaru | 6 | 0 | 2 | 4 | 2 | 3 | 14 |
[edytuj] Grupa 2
Poz | Klub | Mecze | Zw | Rem | Por | Pkt | BrZd | BrStr |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Malutrom Kurytyba | 6 | 3 | 2 | 1 | 11 | 12 | 11 |
2 | Tuna Luso Belém | 6 | 3 | 0 | 3 | 9 | 9 | 11 |
3 | Paulista Jundiaí | 6 | 2 | 2 | 2 | 8 | 15 | 6 |
4 | Moto Club São Luís | 6 | 1 | 2 | 3 | 5 | 9 | 17 |
[edytuj] Finał
Data | Mecz |
---|---|
16 listopada 2000 | Uberlândia - Malutrom Kurytyba 1:1 |
19 listopada 2000 | Malutrom Kurytyba - Uberlândia 3:2 |
Do fazy finałowej mistrzostw Brazylii awansował (jako 16.) klub Malutrom Kurytyba.
[edytuj] Faza finałowa mistrzostw Brazylii
[edytuj] Wstępna tabela klasyfikacyjna uczesników
Na podstawie poniższej tabeli dobrane zostały pary do 1/8 finału - pierwszy zespół w tabeli zmierzył się z 16., drugi z 15., trzeci z 14. itd.
Poz | Klub | Mecze | Zw | Rem | Por | Pkt | BrZd | BrStr |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Cruzeiro Belo Horizonte | 24 | 12 | 9 | 3 | 45 | 46 | 27 |
2 | Sport Recife | 24 | 12 | 6 | 6 | 42 | 46 | 27 |
3 | Fluminense Rio de Janeiro | 24 | 12 | 6 | 6 | 42 | 45 | 31 |
4 | Goiás Goiânia | 24 | 11 | 8 | 5 | 41 | 41 | 29 |
5 | Vasco da Gama Rio de Janeiro | 24 | 11 | 6 | 7 | 39 | 36 | 37 |
6 | São Paulo | 24 | 10 | 9 | 5 | 39 | 46 | 35 |
7 | Ponte Preta Campinas | 24 | 11 | 5 | 8 | 38 | 49 | 37 |
8 | Atlético Paranaense Kurytyba | 24 | 11 | 5 | 8 | 38 | 32 | 28 |
9 | Internacional Porto Alegre | 24 | 10 | 8 | 6 | 38 | 34 | 25 |
10 | Grêmio Porto Alegre | 24 | 10 | 7 | 7 | 37 | 37 | 31 |
11 | Palmeiras São Paulo | 24 | 10 | 7 | 7 | 37 | 29 | 30 |
12 | Bahia Salvador | 24 | 10 | 6 | 8 | 36 | 32 | 31 |
13 | Paraná Kurytyba | 25 | 14 | 7 | 4 | 49 | 32 | 15 |
14 | São Caetano | 25 | 14 | 7 | 4 | 49 | 59 | 33 |
15 | Remo Belém | 25 | 10 | 7 | 8 | 37 | 37 | 31 |
16 | Malutrom Kurytyba | 26 | 14 | 9 | 3 | 51 | 47 | 32 |
Legenda: |
Módulo Azul |
Módulo Amarilo |
Módulo Branco |
[edytuj] 1/8 finału
Internacional Porto Alegre - Atlético Paranaense Kurytyba 0:0 i 2:1 1 22.11 2000 |
Remo Belém - Sport Recife 1:2 i 0:1 1 22.11 2000 1:0 Robinho 50, 1:1 Sidnei 59, 1:2 Marquinhos 84 |
Paraná Kurytyba - Goiás Goiânia 1:1 i 3:0 1 22.11 2000 1:0 Hélcio 51, 1:1 Araújo 54 |
São Caetano - Fluminense Rio de Janeiro 3:3 i 1:0 1 23.11 2000 0:1 Magno Alves 5, 0:2 Roger 11, 1:2 Adhemar 26, 2:2 Ailton 32, 3:2 Serginho 37, 3:3 Agnaldo 90 |
Malutrom Kurytyba - Cruzeiro Belo Horizonte 0:3 i 1:1 1 23.11 2000 0:1 Jackson 15, 0:2 Juan Pablo Sorín 60, 0:3 Jackson 67 |
Grêmio Porto Alegre - Ponte Preta Campinas 1:0 i 1:2 1 23.11 2000 1:0 Ronaldinho Gaúcho 71 |
Bahia Salvador - Vasco da Gama Rio de Janeiro 3:3 i 2:3 1 25.11 2000 1:0 Jorge Wagner 1, 2:0 Mauricio 5, 2:1 Clebson 12, 2:2 Romário 23, 2:3 Juninho Pernambucano 46, 3:3 Odvan 79s |
Palmeiras São Paulo - São Paulo 1:1 i 2:1 1 25.11 2000 0:1 Marcelo Ramos 45, 1:1 Adriano 89 |
[edytuj] 1/4 finału
Internacional Porto Alegre - Cruzeiro Belo Horizonte 1:1 i 2:3 1 29.11 2000 1:0 Oséas 28s, 1:1 Oséas 31 |
Grêmio Porto Alegre - Sport Recife 2:1 i 1:1 1 30.11 2000 1:0 Ronaldinho Gaúcho 41, 2:0 Ronaldinho Gaúcho 45, 2:1 Taílson 61 |
Vasco da Gama Rio de Janeiro - Paraná Kurytyba 3:1 i 0:1 1 03.12 2000 1:0 Juninho Paulista 23, 2:0 Romário 50, 2:1 Flávio 58, 3:1 Romário 83 |
Palmeiras São Paulo - São Caetano 3:4 i 2:2 1 03.12 2000 0:1 Vágner 1, 0:2 César 8, 1:2 Francisco Arce 27, 1:3 Adhemar 44, 2:3 Taddei 45, 3:3 Francisco Arce 53, 3:4 Adhemar 66 |
[edytuj] 1/2 finału
São Caetano - Grêmio Porto Alegre 3:2 i 3:1 1 14.12 2000 1:0 Adhemar 45k, 2:0 Adhemar 69, 1:1 Ronaldinho Gaúcho 70, 3:1 Daniel 77, 3:2 Ronaldinho Gaúcho 84 |
Vasco da Gama Rio de Janeiro - Cruzeiro Belo Horizonte 2:2 i 3:1 1 16.12 2000 1:0 Euller 39, 2:0 Euller 47, 2:1 Fábio Júnior 79, 2:2 Alex Mineiro 88 |
[edytuj] Finał
São Caetano - Vasco da Gama Rio de Janeiro 1:1 i 1:3 1 27.12 2000 1:0 César 14, 1:1 Romário 27 |
Mistrzem Brazylii został klub Vasco da Gama Rio de Janeiro, natomiast wicemistrzem Brazylii - São Caetano.
CBF ogłosiła 13 stycznia 2001 roku, że klub São Caetano dzięki sukcesowi w Copa João Havelange awansował do pierwszej ligi brazylijskiej, w której rozgrywkach będzie mógł wziąć udział w 2001 roku.
[edytuj] Końcowa klasyfikacja mistrzostw Brazylii
Tabela klasyfikacyjna | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Klub | Pkt | M | Z | R | P | BZ | BS | RB | ||
1 | Vasco | 54 | 32 | 15 | 9 | 8 | 54 | 49 | 5 | |
2 | São Caetano (1) | 15 | 8 | 4 | 3 | 1 | 18 | 15 | 3 | |
3 | Cruzeiro | 54 | 30 | 14 | 12 | 4 | 57 | 36 | 21 | |
4 | Grêmio | 44 | 30 | 12 | 8 | 10 | 45 | 41 | 4 | |
5 | Sport | 49 | 28 | 14 | 7 | 7 | 51 | 31 | 20 | |
6 | Internacional | 43 | 28 | 11 | 10 | 7 | 39 | 30 | 9 | |
7 | Palmeiras | 42 | 28 | 11 | 9 | 8 | 37 | 38 | -1 | |
8 | Paraná (1) | 7 | 4 | 2 | 1 | 1 | 6 | 4 | 2 | |
9 | Fluminense | 43 | 26 | 12 | 7 | 7 | 48 | 35 | 13 | |
10 | Ponte Preta | 42 | 26 | 11 | 9 | 6 | 42 | 33 | 9 | |
11 | Bahia | 41 | 26 | 12 | 5 | 9 | 51 | 39 | 12 | |
12 | São Paulo | 40 | 26 | 10 | 10 | 6 | 48 | 38 | 10 | |
13 | Atlético/PR | 39 | 26 | 11 | 6 | 9 | 33 | 30 | 3 | |
14 | Goiás | 37 | 26 | 10 | 7 | 9 | 37 | 37 | 0 | |
15 | Malutrom (1) | 1 | 2 | 0 | 1 | 1 | 1 | 4 | -3 | |
16 | Remo (1) | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 3 | -2 | |
17 | Guarani | 35 | 24 | 9 | 8 | 7 | 29 | 29 | 0 | |
18 | Santos | 33 | 24 | 9 | 6 | 9 | 38 | 31 | 7 | |
19 | Flamengo | 33 | 24 | 9 | 6 | 9 | 42 | 37 | 5 | |
20 | Botafogo | 32 | 24 | 9 | 5 | 10 | 31 | 35 | -4 | |
21 | Portuguesa | 32 | 24 | 9 | 5 | 10 | 34 | 43 | -9 | |
22 | Vitória | 31 | 24 | 9 | 4 | 11 | 44 | 40 | 4 | |
23 | América/MG | 27 | 24 | 7 | 6 | 11 | 26 | 35 | -9 | |
24 | Atlético/MG | 27 | 24 | 7 | 6 | 11 | 31 | 42 | -11 | |
25º | Juventude | 26 | 24 | 7 | 5 | 12 | 27 | 36 | -9 | |
26º | Gama | 22 | 24 | 6 | 4 | 14 | 22 | 39 | -17 | |
27º | Coritiba | 21 | 24 | 5 | 6 | 13 | 26 | 35 | -9 | |
28º | Corinthians | 16 | 24 | 4 | 4 | 16 | 26 | 46 | -20 | |
29º | Santa Cruz | 16 | 24 | 3 | 7 | 14 | 18 | 51 | -33 | |
Pkt – punkty; M – liczba meczów; Z - zwycięstwa; R - remisy; P - porażki; BZ – bramki zdobyte; BS – bramki stracone; RB – różnica bramkowa |
- Legenda
Copa Libertadores 2001 | |
Półfinaliści | |
Ćwierćfinaliści | |
Uczestnicy 1/8 finału | |
Pozostałe kluby z Módulo Azul |
(1) São Caetano, Paraná i Remo awansowały do fazy finałowej jako trzy najlepsze kluby Modułu Żółtego (Módulo Amarelo). Klub Malutrom zakwalifikowal się jako najlepszy z klubów biorących udział w Module Zielonym (Módulo Verde) i Module Białym (Módulo Branco).
[edytuj] Pozostali uczestnicy mistrzostw Brazylii
- Classificação
Przegrany w meczu o III miejsce Módulo Amarelo | |
Ćwierćfinaliści Módulo Amarelo | |
Uczestnicy 1/8 finału Módulo Amarelo | |
Uczestnicy fazy grupowej Módulo Amarelo | |
Wicemistrz Módulo Verde i Módulo Branco | |
Uczestnicy walki o awans do fazy finałowej toczonej przez najlepsze kluby Módulo Verde i Módulo Branco | |
Drugi etap Módulo Verde i Módulo Branco | |
Pierwszy etap Módulo Verde i Módulo Branco | |
Kluby wycofane z rozgrywek Módulo Verde i Módulo Branco |