Z Wikipedii
Man NL 202 na linii numer 9 (Linii Europejskiej)
Komunikację miejską w Świnoujściu obsługuje przewoźnik drogowy "Komunikacja Autobusowa Sp. z o. o. w Świnoujściu". Obsługuje on sześć linii miejskich (2, 3, 4, 5, 6, 7), jedną linię podmiejską (10), jedną linię sezonową (1), Linię Europejską łączącą Świnoujście z niemieckimi uzdrowiskami Seebad Ahlbeck, Seebad Heringsdorf i Seebad Bansin, obsługiwaną wraz z niemieckim przewoźnikiem "Ostseebus" oraz linię numer 200 łączącą Seebad Heringsdorf przez Świnoujście z południową częścią wyspy Uznam oraz miastem Anklam obsługiwaną wraz z niemieckimi przewoźnikami "Ostseebus" i "Anklamer Verkehrsgesellschaft".
Na trasie pomiędzy Świnoujściem a Międzyzdrojami działa także linia 88 przewoźnika "Prywatny Zakład Komunikacji Miejskiej Jan Maria Karapulka" w Międzyzdrojach.
[edytuj] Linie autobusowe
Numer linii |
Opis trasy |
1[1] |
Linia sezonowa
- (Kierunek → Latarnia Morska) Dworzec PKP - Dworcowa - Barlickiego - Sosnowa - Czeska - Barlickiego - Ku morzu - Latarnia Morska
- (Kierunek → Dworzec PKP) Latarnia Morska - Ku Morzu - Barlickiego - Czeska - Sosnowa - Barlickiego - Dworcowa - Dworzec PKP
|
2 |
- (Kierunek → Osiedle Zachodnie) Kapitanat Portu - Wybrzeże Władysława IV - Armii Krajowej - Plac Słowiański - Plac Wolności - Konstytucji 3 Maja - Matejki - 11 Listopada - Szkolna - Wielkopolska - Osiedle Zachodnie
- (Kierunek → Kapitanat Portu) Osiedle Zachodnie - Markiewicza - Szkolna - 11 Listopada - Matejki - Konstytucji 3 Maja - Marynarzy - Wybrzeże Władysława IV - Kapitanat Portu
|
3 |
- (Kierunek → Wydrzany) Kapitanat Portu - Wybrzeże Władysława IV - Armii Krajowej - Plac Słowiański - Plac Wolności - Grunwaldzka - Krzywa - Wydrzany
- (Kierunek → Kapitanat Portu) Wydrzany - Krzywa - Grunwaldzka - Steyera - Daszyńskiego - Wybrzeże Władysława IV - Kapitanat Portu
|
4 |
- (Kierunek → Wydrzany) Osiedle Posejdon - Graniczna - Kossaków - Grottgera - Moniuszki - Sienkiewicza - Matejki - 11 Listopada - Szkolna - Wielkopolska - Grunwaldzka - Krzywa - Wydrzany
- (Kierunek → Osiedle Posejdon) Wydrzany - Krzywa - Grunwaldzka - Wielkopolska - Markiewicza - Szkolna - 11 Listopada - Matejki - Słowackiego - Prusa - Moniuszki - Grottgera - Bursztynowa - Broniewskiego - Osiedle Posejdon
|
5 |
- Kierunek → Karsibór) Dworzec PKP - Dworcowa - Barlickiego - Ludzi Morza - Mostowa - 1 Maja - Karsibór
- (Kierunek → Dworzec PKP) Karsibór - 1 Maja - Mostowa - Ludzi Morza - Barlickiego - Dworcowa - Dworzec PKP
|
6 |
- (Kierunek → Mazowiecka) Kapitanat Portu - Wybrzeże Władysława IV - Armii Krajowej - Plac Słowiański - Plac Wolności - Piłsudskiego - Słowackiego - Prusa - Moniuszki - Grottgera - Bursztynowa - Broniewskiego - Graniczna - Roosevelta - Wojska Polskiego - Matejki - Gdańska - Toruńska - Szkolna - Wielkopolska - Grunwaldzka - Mazowiecka
- (Kierunek → Kapitanat Portu) Mazowiecka - Drawska - Wielkopolska - Markiewicza - Szkolna - Śląska - Gdańska - Matejki - Wojska Polskiego - Roosevelta - Graniczna - Grottgera - Moniuszki - Sienkiewicza - Matejki - Chopina - Piłsudskiego - Plac Wolności - Plac Słowiański - Wybrzeże Władysława IV - Kapitanat Portu
|
7 |
- Dworzec PKP - Dworcowa - Barlickiego - Sosnowa - Czeska - Barlickiego - Wolińska - Sąsiedzka - Zalewowa - Odrzańska - Wolińska - Barlickiego - Czeska - Sosnowa - Barlickiego - Dworcowa - Dworzec PKP
|
Linia Europejska[2] |
- (Kierunek → Bansin, Dorf) Świnoujście: Kapitanat Portu - Wybrzeże Władysława IV - Plac Słowiański - Plac Wolności - Piłsudskiego - Słowackiego - Prusa - Moniuszki - Wojska Polskiego - Ahlbeck: Swinemünder Chaussee - Bahnhofstraße - Strandstraße - Strandpromenade - Kurparkstraße - Lindenstraße - Saarstraße - Goethestraße - Heringsdorf: Puschkinstraße - Delbrückstraße - Friedenstraße - Am Bahnhof - Bülowstraße - Seestraße - Kulmstraße - Badstraße - Maxim-Gorki-Straße - Bansin: Bergstraße - Schulstraße - Seepark - Seestraße - Dorfstraße - Dorf
- (Kierunek → Kapitanat Portu) Bansin: Dorf - Dorfstraße - Seestraße - Seepark - Schulstraße - Bergstraße - Fischerweg - Strandpromenade - Waldstraße - Bergstraße - Heringsdorf: Maxim-Gorki-Straße - Labahnstraße - Neuhofer Straße - Seestraße - Bülowstraße - Am Bahnhof - Friedenstraße - Delbrückstraße - Ahlbeck: Goethestraße - Saarstraße - Dreherstraße - Kaiserstraße - Kurparkstraße - Strandpromenade - Strandstraße - Bahnhofstraße - Swinemünder Chaussee - Świnoujście: Wojska Polskiego - Moniuszki - Sienkiewicza - Matejki - Chopina - Piłsudskiego - Plac Wolności - Marynarzy - Wybrzeże Władysława IV - Kapitanat Portu
|
10 |
- (Kierunek → Międzyzdroje, Dworzec PKP) Świnoujście: Dworzec PKP - Dworcowa - Barlickiego - Wolińska - Międzyzdroje: Nowomyśliwska - Polna - Gryfa Pomorskiego - Niepodleglosci - Kolejowa - Dworzec PKP
- (Kierunek → Świnoujście, Dworzec PKP) Międzyzdroje: Dworzec PKP - Kolejowa - Gryfa Pomorskiego - Dąbrówki - Polna - Nowomyśliwska - Świnoujście: Wolińska - Barlickiego - Dworcowa - Dworzec PKP
|
200 |
- (Kierunek → Anklam, Bahnhof) Heringsdorf: Bahnhof - Am Bahnhof - Lindenstraße - Ahlbeck: Lindenstraße - Swinemünder Chaussee - Świnoujście: Wojska Polskiego - Moniuszki - Sienkiewicza - Matejki - Chopina - Piłsudskiego - Plac Wolności - Marynarzy - Wybrzeże Włądysława IV - Plac Słowiański - Plac Wolności - Grunwaldzka - Garz - Zirchow: Schulstraße - Hauptstraße - Kutzow - Görke: Chausseestraße - Dargen - Katschow - Mellenthin - Stolpe - Suckow - Usedom: Bäderstraße - Voßberg - Gneventhin - Zecherin - Johanneshof - Pinnow - Libnow - Murchin: Dorfstraße - Relzow: Dorfstraße - Anklam: Ostseestraße - Keilstraße - Steinstraße - Pasewalker Straße - Bahnhof
- (Kierunek → Heringsdorf, Bahnhof) Anklam: Bahnhof - Pasewalker Straße - Steinstraße - Keilstraße - Ostseestraße - Relzow: Dorfstraße - Murchin: Dorfstraße - Libnow - Pinnow - Johanneshof - Zecherin - Gneventhin - Voßberg - Usedom: Bäderstraße - Suckow - Stolpe - Mellenthin - Katschow - Dargen - Görke: Chausseestraße - Kutzow - Zirchow: Hauptstraße - Schulstraße - Garz - Świnoujście: Grunwaldzka - Marynarzy - Wybrzeże Władysława IV - Plac Słowiański - Plac Wolności - Piłsudskiego - Słowackiego - Prusa - Moniuszki - Wojska Polskiego - Ahlbeck: Swinemünder Chaussee - Lindenstraße - Heringsdorf: Lindenstraße - Am Bahnhof - Bahnhof
|
88 |
Linia PZKM Międzyzdroje
- (Kierunek → Międzyzdroje, Dworzec PKP) Świnoujście: Dworzec PKP - Dworcowa - Barlickiego - Wolińska - Międzyzdroje: Nowomyśliwska - Polna - Gryfa Pomorskiego - Niepodleglosci - Kolejowa - Dworzec PKP
- (Kierunek → Świnoujście, Dworzec PKP) Międzyzdroje: Dworzec PKP - Kolejowa - Gryfa Pomorskiego - Dąbrówki - Polna - Nowomyśliwska - Świnoujście: Wolińska - Barlickiego - Dworcowa - Dworzec PKP
|
MAN NL 202 na Wybrzeżu Władysława IV
Komunikacja Autobusowa Sp. z o. o. w Świnoujściu:
- Jelcz M11 (10 sztuk)
- Jelcz L11 (1 sztuka)
- Autosan A1010M (4 sztuki)
- MAN NL202 (5 sztuk)
- MAN EL202 (2 sztuki)
- Gräf & Stift NL202 (1 sztuka)
Prywatny Zakład Komunikacji Miejskiej "Trans-Sam-Mor" Jan Maria Karapulka w Międzyzdrojach:
[edytuj] Linki zewnętrzne
Przypisy
- ↑ Linia sezonowa swój numer 1 otrzymała dopiero w sezonie 2006. Wcześniej kursowała jako linia bez numeru z oznaczeniem słownym Latarnia.
- ↑ Linia do wejścia Polski do strefy Schengen składała się z dwóch osobnych linii: 9 (po polskiej stronie granicy) i U14 (po niemieckiej stronie granicy) skomunikowanych ze sobą na granicy oraz o wspólnym bilecie.