GKS Bełchatów(MESA)

2(0)
9(0)
1(2)

Krzysztof Janus (ur. 25 marca 1986 w Brzegu Dolnym) - zawodnik GKS Bełchatów od rundy wiosennej sezonu 2007/08. Mierzy 176 cm wzrostu, waży 73 kg.

Jest wychowankiem klubu MKP Wołów, gdzie grał we wszystkich zespołach młodzieżowych oraz w dorosłej drużynie. Przed rundą wiosenną w 2004 roku wzmocnił szeregi Gawina Królewska Wola, z którym awansował do III ligi.

Jego dobrą grę zauważyli działacze GKS Bełchatów, co zaowocowało zaproszeniem na testy podczas których rozegrał dwa oficjalne spotkania w Pucharze Ekstraklasy - z Górnikiem Zabrze (2:2) i z Wisłą Kraków (1:2). Co ciekawe, w obu występach Krzysztof Janus był faulowany w polu karnym przeciwnika w momencie, gdy PGE GKS Bełchatów prowadził (odpowiednio 2:0 i 0:1), lecz w obu przypadkach sędziowie niesłusznie nie wskazali na "wapno". Ich błędy potwierdzili m.in. komentatorzy Polsatu Sport.

Przed rundą wiosenną popularny "Janek" wyjechał wraz z drużyną na obozy (do Spały oraz na zagraniczny - do Hiszpanii). Podczas nich zagrał w kilku sparingach co zaowocowało podpisaniem kontraktu z młodym Wołowianinem w czasie zimowego okienka transferowego 2008.

W Orange Ekstraklasie zadebiutował 9 marca 2008r. w meczu GKS Bełchatów - Wisła Kraków (0:2) - wszedł z ławki w 83 minucie, zmieniając Tomasza Jarzębowskiego. Najdłużej (68 minut) zagrał w swoim piątym występie w Orange Ekstraklasie w meczu Polonia Bytom - PGE GKS Bełchatów (0:0).

W rozgrywkach Młodej Ekstraklasy rozegrał do tej pory jedno spotkanie. 10 marca 2008 w meczu MESA pomiędzy PGE GKS Bełchatów a Wisłą Kraków (2:2) grał 74 minuty i strzelił dwie bramki.