Audiobooks by Valerio Di Stefano: Single Download - Complete Download [TAR] [WIM] [ZIP] [RAR] - Alphabetical Download  [TAR] [WIM] [ZIP] [RAR] - Download Instructions

Make a donation: IBAN: IT36M0708677020000000008016 - BIC/SWIFT:  ICRAITRRU60 - VALERIO DI STEFANO or
Arnaud Boetsch - Wikipedia, wolna encyklopedia

Arnaud Boetsch

Z Wikipedii

Arnaud Boetsch (ur. 1 kwietnia 1969 w Meulan, Francja), tenisista francuski, zwycięzca trzech turniejów zawodowych w grze pojedynczej i dwóch w grze podwójnej, reprezentant Francji w Pucharze Davisa.

Spis treści

[edytuj] Życiorys

Boetsch (182 cm, 76 kg) był tenisistą zawodowym w latach 19871999. Praworęczny Francuz, zawsze był ulubieńcem francuskiej publiczności, która okazała to w sposób szczególny podczas jego meczu z Beckerem w paryskiej hali Bercy (1993 r.). Szowinistyczna widownia, nie mogąc pogodzić się z niekorzystną dla rodaka decyzją sędziego, przez 5 minut i 48 sekund gwizdami nie pozwalała kontynuować gry. Becker prowadził 4:3 (40-0) w decydującym secie, ale wymuszona przerwa pomogła Francuzowi, który wyrównał i doprowadził do zwycięskiego tie-breaku. Dzień później jednak nie wytrzymał ciśnienia i przegrał walkę o finał, choć prowadził z Miedwiediewem 6-2, 5:3 (30-15) i 5:4 (30-0).

Boetsch przegrał cztery półfinały turniejów z serii 9 Mercedesa (wspomniany już Paryż oraz Monte Carlo w 1992, Essen w 1995 i Key Biscayne w 1996 roku; nie awansował do ćwierćfinału Wielkiego Szlema pomimo, iż grał w IV rundzie i w Melbourne (1993), i w Paryżu (1991), i w Londynie (1992), i w Nowym Jorku (1996).

Wszystkie niepowodzenia powetował sobie wygrywając niewiarygodny mecz na wagę zdobycia dla Francji Pucharu Davisa. Stało się tak w r. 1996 w Malmö. W rozstrzygającym pojedynku, w spotkaniu Szwecja - Francja, rywalem Boetscha miał być Edberg. Kończący karierę Szwed jednak do meczu nie przystąpił, mimo że miał bilans bezpośrednich konfrontacji z Boetschem korzystniejszy niż ktokolwiek inny – 10:1. Edberga zastąpił Nicklas Kulti. Specjalizujący się w grze podwójnej Kulti zagrał znakomite spotkanie, ale ostatecznie z radości szaleli Francuzi. 7-6(2), 2-6, 4-6, 7-6(5), 10-8 dla Boetscha po 4 godzinach i 45 minutach heroicznej walki. Boetsch w 5. secie przegrywał 6:7 (0-40) a więc obronił 3 kolejne piłki meczowe. Biorąc pod uwagę rangę i prestiż spotkania dokonał sztuki niebywałej. Od tego momentu Boetsch stracił motywację gdyż nie zaliczył już ani jednego występu wartego odnotowania.

Boetsch w dobrej formie zawsze grał tenis techniczny, przyjemny dla oka. Był w latach swojej gry jednym z nielicznych zawodników lepiej operujących bekhendem niż forhendem. Najlepsze wyniki osiągał w turniejach halowych, a zwłaszcza rozgrywanych we Francji, gdzie dotarł siedmiokrotnie do finałów singla i debla.

[edytuj] Zwycięstwa turniejowe (gra pojedyncza)