Grand Prix Czech na Żużlu 2004
Z Wikipedii
Grand Prix Czech 2004 FIM 888.com Czech Republic Speedway Grand Prix |
|
◄◄ sezon 2004 ►► ◄◄ GP Czech ►► |
|
Informacje ogólne | |
---|---|
Data | 15 maja 2004 |
Miasto | Praga |
Eliminacja | 2 z 9 (63) |
Sędzia | |
Informacje o stadionie | |
Stadion | Stadion Marketa |
Nawierzchnia | tor żużlowy |
Wyniki turnieju | |
1 miejsce | Jason Crump |
2 miejsce | Jarosław Hampel |
3 miejsce | Tony Rickardsson |
Wyniki Grand Prix Czech 2004, drugiej eliminacji Mistrzostw Świata Grand Prix w sezonie 2004.
Były to ósme zawody o Wielką Nagrodę Czech.
Spis treści |
[edytuj] Lista startowa
Stawkę 22 stałych uczestników Grand Prix uzupełniło 2 zawodników z dziką kartą (Antonin Svab i Robert Barth). W nawiasach podano numery stałe. Kontuzjowanego Scotta Nicholls’a zastąpił zawodnik kwalifikowanej rezerwy: Rafał Dobrycki
- (4) Leigh Adams (Australia)
- (2) Jason Crump (Australia)
- (3) Tony Rickardsson (Szwecja)
- (6) Tomasz Gollob (Polska)
- (1) Nicki Pedersen (Dania)
- (5) Greg Hancock (Stany Zjednoczone)
- (16) Lee Richardson (Wielka Brytania)
- (21) Jesper B. Jensen (Dania)
- (11) Mark Loram (Wielka Brytania)
- (15) Bjarne Pedersen (Dania)
- (9) Ryan Sullivan (Australia)
- (18) Bohumil Brhel (Czechy)
- (8) Rune Holta (Norwegia)
- (14) Mikael Max (Szwecja)
(7) Scott Nicholls (Wielka Brytania)→ (27) Rafał Dobrucki (Polska)- (10) Andreas Jonsson (Szwecja)
- (17) Hans Andersen (Dania)
- (13) Lukáš Dryml (Czechy)
- (22) Jarosław Hampel (Polska)
- (12) Piotr Protasiewicz (Polska)
- (19) Kai Laukkanen (Finlandia)
- (20) Ales Dryml (Czechy)
- (23) Robert Barth (Niemcy)
- (24) Antonin Svab (Czechy)
[edytuj] Wyniki
Liczby w tabeli oznaczają miejsce w biegu, a nie punkty. W latach 1998-2004 w Grand Prix występ w następnym biegu zależał od wcześniejszego występu. | |||||||||||||||||||||||||||
Msc | Zawodnik | Pkt | Turniej eliminacyjny | Turniej główny | Finały | ||||||||||||||||||||||
Runda 1 | Runda 2 | Runda 1 | Runda 2 | 1/2 | F | ||||||||||||||||||||||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | |||
1 | (2) Jason Crump | 25 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 | ||||||||||||||||||||
2 | (22) Jarosław Hampel | 20 | 1 | 2 | 1 | 1 | 2 | 2 | |||||||||||||||||||
3 | (3) Tony Rickardsson | 18 | 1 | 1 | 2 | 1 | 3 | ||||||||||||||||||||
4 | (9) Ryan Sullivan | 16 | 2 | 1 | 1 | 1 | 2 | 4 | |||||||||||||||||||
5 | (4) Leigh Adams | 13 | 1 | 1 | 4 | 1 | 3 | ||||||||||||||||||||
6 | (6) Tomasz Gollob | 13 | 4 | 2 | 3 | 1 | 3 | ||||||||||||||||||||
7 | (5) Greg Hancock | 11 | 3 | 2 | 4 | 2 | 4 | ||||||||||||||||||||
8 | (16) Lee Richardson | 11 | 4 | 2 | 3 | 2 | 4 | ||||||||||||||||||||
9 | (1) Nicki Pedersen | 8 | 3 | 4 | 1 | 3 | |||||||||||||||||||||
10 | (8) Rune Holta | 8 | 1 | 2 | 4 | 2 | 3 | ||||||||||||||||||||
11 | (10) Andreas Jonsson | 7 | 1 | 1 | 4 | 2 | 4 | ||||||||||||||||||||
12 | (18) Bohumil Brhel | 7 | 2 | 3 | 2 | 3 | 1 | 4 | |||||||||||||||||||
13 | (13) Lukáš Dryml | 6 | 2 | 4 | 2 | 3 | 3 | ||||||||||||||||||||
14 | (17) Hans Andersen | 6 | 3 | 1 | 1 | 3 | 3 | ||||||||||||||||||||
15 | (21) Jesper B. Jensen | 5 | 2 | 3 | 4 | ||||||||||||||||||||||
16 | (27) Rafał Dobrucki | 5 | 3 | 1 | 1 | 4 | 4 | ||||||||||||||||||||
17 | (11) Mark Loram | 4 | 2 | 3 | 3 | ||||||||||||||||||||||
18 | (15) Bjarne Pedersen | 4 | 1 | 4 | 3 | ||||||||||||||||||||||
19 | (14) Mikael Max | 3 | 4 | 2 | 4 | ||||||||||||||||||||||
20 | (20) Ales Dryml | 3 | 3 | 2 | 4 | ||||||||||||||||||||||
21 | (23) Robert Barth | 2 | 4 | 3 | |||||||||||||||||||||||
22 | (24) Antonin Svab | 2 | 4 | 3 | |||||||||||||||||||||||
23 | (12) Piotr Protasiewicz | 1 | 4 | 4 | |||||||||||||||||||||||
24 | (19) Kai Laukkanen | 1 | 3 | 4 | |||||||||||||||||||||||
Msc | Zawodnik | Pkt | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 |
Runda 1 | Runda 2 | Runda 1 | Runda 2 | 1/2 | F | ||||||||||||||||||||||
Turniej eliminacyjny | Turniej główny | Finały |
d - defekt • u - upadek • w - wykluczenie • c - czas 2 minut • t - taśma
ns - nie startował • nk - niesklasyfikowany
tor A - wewnętrzny | tor B | tor C | tor D - zewnętrzny |
ELIMINATOR - zawodnik z trzeciej i czwartej pozycji odpadają z turnieju | biegi rozgrzewkowe dla rozstawionej ósemki wyznaczają jedynie pola startowe w biegach 13-16 |
[edytuj] Opis
[edytuj] Klasyfikacja przejściowa
Lp. | Zawodnik | Suma | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | (2) Jason Crump | 45 | 20 | 25 | |||||||
2 | (4) Leigh Adams | 38 | 25 | 13 | |||||||
3 | (3) Tony Rickardsson | 36 | 18 | 18 | |||||||
4 | (6) Tomasz Gollob | 29 | 16 | 13 | |||||||
5 | (5) Greg Hancock | 24 | 13 | 11 | |||||||
6 | (22) Jarosław Hampel | 23 | 3 | 20 | |||||||
7 | (9) Ryan Sullivan | 23 | 7 | 16 | |||||||
8 | (16) Lee Richardson | 22 | 11 | 11 | |||||||
9 | (1) Nicki Pedersen | 21 | 13 | 8 | |||||||
10 | (21) Jesper B. Jensen | 16 | 11 | 5 | |||||||
11 | (18) Bohumil Brhel | 14 | 7 | 7 | |||||||
12 | (8) Rune Holta | 14 | 6 | 8 | |||||||
13 | (11) Mark Loram | 12 | 8 | 4 | |||||||
14 | (15) Bjarne Pedersen | 12 | 8 | 4 | |||||||
15 | (10) Andreas Jonsson | 12 | 5 | 7 | |||||||
16 | (17) Hans Andersen | 10 | 4 | 6 | |||||||
17 | (14) Mikael Max | 9 | 6 | 3 | |||||||
18 | (13) Lukáš Dryml | 9 | 3 | 6 | |||||||
19 | (7) Scott Nicholls | 5 | 5 | - | |||||||
20 | (27) Rafał Dobrucki | 5 | - | 5 | |||||||
21 | (24) Fredrik Lindgren | 4 | 4 | - | |||||||
22 | (20) Ales Dryml | 4 | 1 | 3 | |||||||
23 | (12) Piotr Protasiewicz | 3 | 2 | 1 | |||||||
24 | (23) Peter Ljung | 2 | 2 | - | |||||||
25 | (19) Kai Laukkanen | 2 | 1 | 1 | |||||||
26 | (23) Robert Barth | 2 | - | 2 | |||||||
27 | (24) Antonin Svab | 2 | - | 2 | |||||||
Lp. | Zawodnik | Suma |
[edytuj] Zobacz też
Szwecji • Czech • Europy • Wielkiej Brytanii • Danii • Skandynawii • Słowenii • Polski • Norwegii