I liga argentyńska w piłce nożnej (1923)
Z Wikipedii
1922 | Primera División | 1924 | |||
|
W roku 1923 Argentyna miała dwóch mistrzów w rozgrywkach organizowanych przez dwie konkurencyjne federacje piłkarskie.
Mistrzem Argentyny w ramach rozgrywek organizowanych przez federację piłkarską Asociación Argentina de Football został klub Boca Juniors Buenos Aires, natomiast tytuł wicemistrza Argentyny zdobył klub Huracán Buenos Aires.
Mistrzem Argentyny w ramach rozgrywek organizowanych przez federację piłkarską Asociación Amateurs de Football został klub San Lorenzo de Almagro Buenos Aires, natomiast tytuł wicemistrza Argentyny zdobył klub Independiente Buenos Aires.
[edytuj] Primera División - Asociación Argentina de Football
Mistrzem Argentyny w roku 1923 w ramach rozgrywek organizowanych przez federację piłkarską Asociación Argentina de Football został klub Boca Juniors Buenos Aires, natomiast tytuł wicemistrza Argentyny zdobył klub Huracán Buenos Aires. W tym sezonie udało się rozegrać jedynie około 2/3 przewidzianych meczów (aż 182 mecze nie zostały rozegrane) i w końcu by wyłonić mistrza konieczne było rozegranie w 1924 roku aż czterech meczów barażowych.
Kluby Estudiantes La Plata i Sportivo Palermo przeszły do konkurencyjnej federacji Asociación Amateurs de Football. Na ich miejsce do pierwszej ligi awansował klub Sportsman. Liga zmniejszyła się z 23 do 22 klubów.
[edytuj] Mecze chronologicznie
[edytuj] Końcowa tabela sezonu 1923 ligi Asociación Argentina de Football
Poz | Klub | Mecze | Zw | Rem | Por | Pkt | BrZd | BrStr |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Boca Juniors Buenos Aires | 30 | 24 | 3 | 3 | 51 | 87 | 19 |
2 | Huracán Buenos Aires | 29 | 23 | 5 | 1 | 51 | 71 | 20 |
3 | Sportivo Barracas Buenos Aires | 28 | 18 | 4 | 6 | 40 | 60 | 28 |
4 | Sportivo Dock Sud Buenos Aires | 28 | 13 | 11 | 4 | 37 | 35 | 21 |
5 | Palermo | 25 | 14 | 5 | 6 | 33 | 33 | 26 |
6 | Estudiantes La Plata | 22 | 14 | 4 | 4 | 32 | 44 | 18 |
7 | Nueva Chicago Buenos Aires | 27 | 13 | 6 | 8 | 32 | 36 | 39 |
8 | Argentinos Juniors Buenos Aires | 28 | 10 | 9 | 9 | 29 | 30 | 25 |
9 | Del Plata | 29 | 10 | 9 | 10 | 29 | 34 | 35 |
10 | All Boys Buenos Aires | 32 | 10 | 8 | 14 | 28 | 31 | 41 |
11 | Temperley Buenos Aires | 30 | 11 | 5 | 14 | 27 | 36 | 40 |
12 | Progresista | 30 | 10 | 7 | 13 | 27 | 44 | 50 |
13 | El Porvenir Buenos Aires | 33 | 8 | 11 | 14 | 27 | 26 | 44 |
14 | Argentino de Quilmes Buenos Aires | 27 | 11 | 4 | 12 | 26 | 27 | 33 |
15 | Retiro | 28 | 8 | 10 | 10 | 26 | 23 | 30 |
16 | Sportivo Palermo | 18 | 9 | 6 | 3 | 24 | 27 | 17 |
17 | San Fernando | 29 | 8 | 7 | 14 | 23 | 32 | 45 |
18 | Alvear | 30 | 9 | 5 | 16 | 23 | 37 | 56 |
19 | Sportivo del Norte Buenos Aires | 30 | 6 | 8 | 16 | 20 | 30 | 50 |
20 | Argentino de Banfield | 28 | 6 | 6 | 16 | 18 | 37 | 61 |
21 | Boca Alumni | 31 | 6 | 6 | 19 | 18 | 32 | 63 |
22 | Villa Urquiza | 31 | 4 | 8 | 19 | 16 | 17 | 41 |
23 | Porteño | 27 | 3 | 8 | 16 | 14 | 26 | 53 |
Legenda: |
mistrz |
wicemistrz |
trzeci |
Ponieważ do końca roku 1923 zdołano rozegrać około 2/3 meczów w styczniu 1924 roku dwa najlepsze w tabeli kluby zgodziły się rozegrać na nautralnym terenie mecze barażowe o tytuł mistrza Argentyny.
Data | Mecz |
---|---|
16 marca 1924 | Boca Juniors Buenos Aires - Huracán Buenos Aires 3:0(0:0) mecz rozegrany został na stadionie klubu Sportivo Barracas Sędzia: Servando Pérez |
30 marca 1924 | Huracán Buenos Aires - Boca Juniors Buenos Aires 2:0(1:0) mecz rozegrany został na stadionie klubu Sportivo Barracas Sędzia: Servando Pérez. |
6 kwietnia 1924 | Huracán Buenos Aires - Boca Juniors Buenos Aires 0:0(dog) mecz rozegrany został na stadionie klubu Gimnasia y Esgrima Buenos Aires Sędzia: Servando Pérez. |
27 kwietnia 1924 | Boca Juniors Buenos Aires - Huracán Buenos Aires 2:0(0:0) mecz rozegrany został na stadionie klubu Sportivo Barracas Widzowie: 10 0000 |
Mistrzem Argentyny został klub Boca Juniors Buenos Aires.
[edytuj] Primera División - Asociación Amateurs de Football
Mistrzem Argentyny w roku 1923 w ramach rozgrywek organizowanych przez federację piłkarską Asociación Amateurs de Football został klub San Lorenzo de Almagro Buenos Aires, natomiast tytuł wicemistrza Argentyny zdobył klub Independiente Buenos Aires. Przed następnym sezonem z konkurencyjnej federacji Asociación Argentina de Football dołączyły dwa kluby - Estudiantes La Plata i Sportivo Palermo, ponadto awansował Liberal Argentino. Ponieważ nikt nie spadł liga powiększyła się z 21 do 24 klubów.
[edytuj] Kolejka 1
Data | Mecz |
---|---|
22 lipca 1923 | Atlanta Buenos Aires - San Lorenzo de Almagro Buenos Aires 1:3 |
22 lipca 1923 | Banfield Buenos Aires - San Isidro 1:2 |
22 lipca 1923 | Estudiantes Buenos Aires - Independiente Buenos Aires 0:2 |
22 lipca 1923 | Ferro Carril Oeste Buenos Aires - Estudiantil Porteño Buenos Aires 0:0 |
22 lipca 1923 | Gimnasia y Esgrima La Plata - Lanús Buenos Aires 1:0 |
22 lipca 1923 | Platense Buenos Aires - Defensores de Belgrano Buenos Aires 3:1 |
22 lipca 1923 | Racing Buenos Aires - Quilmes Athletic Buenos Aires 2:0 |
22 lipca 1923 | River Plate Buenos Aires - Vélez Sarsfield Buenos Aires 2:1 |
22 lipca 1923 | Sportivo Buenos Aires - Sportivo Almagro Buenos Aires 0:1 |
22 lipca 1923 | Tigre Buenos Aires - Barracas Central Buenos Aires 0:2 |
[edytuj] Kolejka 2
Data | Mecz |
---|---|
29 lipca 1923 | Barracas Central Buenos Aires - Racing Buenos Aires 2:0 |
29 lipca 1923 | Defensores de Belgrano Buenos Aires - Gimnasia y Esgrima La Plata 1:1 |
29 lipca 1923 | Estudiantil Porteño Buenos Aires - Tigre Buenos Aires 0:0 |
29 lipca 1923 | Independiente Buenos Aires - Banfield Buenos Aires 2:0 |
29 lipca 1923 | Lanús Buenos Aires - River Plate Buenos Aires 1:4 |
29 lipca 1923 | Quilmes Athletic Buenos Aires - Atlanta Buenos Aires 3:3 |
29 lipca 1923 | San Isidro - Sportivo Buenos Aires 2:0 |
29 lipca 1923 | San Lorenzo de Almagro Buenos Aires - Platense Buenos Aires 3:0 |
29 lipca 1923 | Sportivo Almagro Buenos Aires - Ferro Carril Oeste Buenos Aires 1:0 |
29 lipca 1923 | Vélez Sarsfield Buenos Aires - Argentino del Sud 0:1 |
[edytuj] Kolejka 3
Data | Mecz |
---|---|
5 sierpnia 1923 | Atlanta Buenos Aires - San Isidro 0:2 |
5 sierpnia 1923 | Banfield Buenos Aires - Defensores de Belgrano Buenos Aires 1:0 |
5 sierpnia 1923 | Estudiantes Buenos Aires - San Lorenzo de Almagro Buenos Aires 1:2 |
5 sierpnia 1923 | Estudiantil Porteño Buenos Aires - Gimnasia y Esgrima La Plata 0:2 |
5 sierpnia 1923 | Lanús Buenos Aires - Sportivo Buenos Aires 0:1 |
5 sierpnia 1923 | Quilmes Athletic Buenos Aires - Argentino del Sud 2:0 |
5 sierpnia 1923 | Racing Buenos Aires - Independiente Buenos Aires 0:1 |
5 sierpnia 1923 | River Plate Buenos Aires - Barracas Central Buenos Aires 0:1 |
5 sierpnia 1923 | Sportivo Almagro Buenos Aires - Platense Buenos Aires 0:1 |
5 sierpnia 1923 | Vélez Sarsfield Buenos Aires - Ferro Carril Oeste Buenos Aires 2:0 |
[edytuj] Kolejka 4
Data | Mecz |
---|---|
12 sierpnia 1923 | Ferro Carril Oeste Buenos Aires - San Isidro 0:3 |
12 sierpnia 1923 | River Plate Buenos Aires - Defensores de Belgrano Buenos Aires 2:1 mecz przerwany z powodu złej pogody w 27 minucie przy stanie 2:0 dokończony 30 grudnia 1923 roku |
30 grudnia 1923 | Argentino del Sud - Racing Buenos Aires 1:3 |
30 grudnia 1923 | Banfield Buenos Aires - Platense Buenos Aires walkower dla Banfield |
30 grudnia 1923 | Estudiantil Porteño Buenos Aires - Vélez Sarsfield Buenos Aires 0:2 |
30 grudnia 1923 | Gimnasia y Esgrima La Plata - Atlanta Buenos Aires 1:0 |
30 grudnia 1923 | Lanús Buenos Aires - San Lorenzo de Almagro Buenos Aires 1:4(1:2) Bramki: 1:0 Danielli 15, 1:1 Carricaberry 18, 1:2 Acosta 43, 1:3 Valente 80, 1:4 Maglio 88 |
30 grudnia 1923 | Sportivo Almagro Buenos Aires - Barracas Central Buenos Aires 1:1 |
30 grudnia 1923 | Sportivo Buenos Aires - Independiente Buenos Aires 0:3 |
30 grudnia 1923 | Tigre Buenos Aires - Estudiantes Buenos Aires 4:2 |
[edytuj] Kolejka 5
Data | Mecz |
---|---|
19 sierpnia 1923 | Barracas Central Buenos Aires - Banfield Buenos Aires 0:1 |
19 sierpnia 1923 | Defensores de Belgrano Buenos Aires - Tigre Buenos Aires 2:0 |
19 sierpnia 1923 | Estudiantil Porteño Buenos Aires - Estudiantes Buenos Aires 2:0 |
19 sierpnia 1923 | Independiente Buenos Aires - Gimnasia y Esgrima La Plata 1:0 |
19 sierpnia 1923 | Lanús Buenos Aires - Racing Buenos Aires 0:1 |
19 sierpnia 1923 | Quilmes Athletic Buenos Aires - Sportivo Buenos Aires 1:0 |
19 sierpnia 1923 | San Isidro - River Plate Buenos Aires 0:0 |
19 sierpnia 1923 | San Lorenzo de Almagro Buenos Aires - Ferro Carril Oeste Buenos Aires 2:0 |
19 sierpnia 1923 | Sportivo Almagro Buenos Aires - Argentino del Sud 1:1 |
19 sierpnia 1923 | Vélez Sarsfield Buenos Aires - Atlanta Buenos Aires 2:0 |
[edytuj] Kolejka 6
Data | Mecz |
---|---|
2 września 1923 | River Plate Buenos Aires - Quilmes Athletic Buenos Aires 2:0 |
2 września 1923 | Sportivo Buenos Aires - Vélez Sarsfield Buenos Aires 5:4 |
2 września 1923 | Tigre Buenos Aires - Independiente Buenos Aires 0:5 |
12 października 1923 | Atlanta Buenos Aires - Sportivo Almagro Buenos Aires 1:1 |
12 października 1923 | Banfield Buenos Aires - Lanús Buenos Aires 1:0 |
12 października 1923 | Estudiantes Buenos Aires - Defensores de Belgrano Buenos Aires 0:3 |
12 października 1923 | Gimnasia y Esgrima La Plata - Barracas Central Buenos Aires 0:1 |
12 października 1923 | Platense Buenos Aires - Estudiantil Porteño Buenos Aires 1:1 |
25 grudnia 1923 | Argentino del Sud - San Lorenzo de Almagro Buenos Aires 0:0 |
25 grudnia 1923 | Racing Buenos Aires - San Isidro 4:2 |
[edytuj] Kolejka 7
Data | Mecz |
---|---|
9 września 1923 | Barracas Central Buenos Aires - Argentino del Sud 1:1 |
9 września 1923 | Defensores de Belgrano Buenos Aires - Sportivo Buenos Aires 1:1 |
9 września 1923 | Estudiantil Porteño Buenos Aires - River Plate Buenos Aires 1:1 |
9 września 1923 | Independiente Buenos Aires - Atlanta Buenos Aires 2:0 |
9 września 1923 | Lanús Buenos Aires - Ferro Carril Oeste Buenos Aires 1:0 |
9 września 1923 | Quilmes Athletic Buenos Aires - Estudiantes Buenos Aires 0:1 |
9 września 1923 | San Isidro - Platense Buenos Aires 2:0 |
9 września 1923 | San Lorenzo de Almagro Buenos Aires - Banfield Buenos Aires 2:0 |
9 września 1923 | Sportivo Almagro Buenos Aires - Gimnasia y Esgrima La Plata 1:0 |
9 września 1923 | Vélez Sarsfield Buenos Aires - Tigre Buenos Aires 0:0 |
[edytuj] Kolejka 8
Data | Mecz |
---|---|
16 września 1923 | Argentino del Sud - Independiente Buenos Aires 0:2 |
16 września 1923 | Atlanta Buenos Aires - Defensores de Belgrano Buenos Aires 0:0 |
16 września 1923 | Banfield Buenos Aires - Sportivo Almagro Buenos Aires 1:1 |
16 września 1923 | Estudiantes Buenos Aires - San Isidro 1:1 |
16 września 1923 | Ferro Carril Oeste Buenos Aires - Barracas Central Buenos Aires 0:1 |
16 września 1923 | Gimnasia y Esgrima La Plata - Vélez Sarsfield Buenos Aires 4:0 |
16 września 1923 | Platense Buenos Aires - Lanús Buenos Aires 2:1 |
16 września 1923 | Racing Buenos Aires - San Lorenzo de Almagro Buenos Aires 2:0 |
16 września 1923 | Sportivo Buenos Aires - Estudiantil Porteño Buenos Aires 3:1 |
16 września 1923 | Tigre Buenos Aires - Quilmes Athletic Buenos Aires 2:3 |
[edytuj] Kolejka 9
Data | Mecz |
---|---|
23 września 1923 | Atlanta Buenos Aires - Platense Buenos Aires 3:1 |
23 września 1923 | Banfield Buenos Aires - Estudiantes Buenos Aires 2:0 |
23 września 1923 | Barracas Central Buenos Aires - Quilmes Athletic Buenos Aires 2:0 |
23 września 1923 | Defensores de Belgrano Buenos Aires - San Lorenzo de Almagro Buenos Aires 0:1 |
23 września 1923 | Estudiantil Porteño Buenos Aires - Sportivo Almagro Buenos Aires 2:1 |
23 września 1923 | Ferro Carril Oeste Buenos Aires - Sportivo Buenos Aires 1:0 |
23 września 1923 | Independiente Buenos Aires - San Isidro 1:1 |
23 września 1923 | Lanús Buenos Aires - Vélez Sarsfield Buenos Aires 2:0 |
23 września 1923 | Racing Buenos Aires - Tigre Buenos Aires 1:1 |
23 września 1923 | River Plate Buenos Aires - Gimnasia y Esgrima La Plata 2:0 |
[edytuj] Kolejka 10
Data | Mecz |
---|---|
30 września 1923 | Argentino del Sud - Gimnasia y Esgrima La Plata 1:2 |
30 września 1923 | Atlanta Buenos Aires - River Plate Buenos Aires 0:4 |
30 września 1923 | Defensores de Belgrano Buenos Aires - Barracas Central Buenos Aires 1:2 |
30 września 1923 | Estudiantes Buenos Aires - Ferro Carril Oeste Buenos Aires 3:1 |
30 września 1923 | Estudiantil Porteño Buenos Aires - Independiente Buenos Aires 0:2 |
30 września 1923 | Platense Buenos Aires - Tigre Buenos Aires 0:0 |
30 września 1923 | San Isidro - Lanús Buenos Aires 1:1 |
30 września 1923 | Sportivo Almagro Buenos Aires - Quilmes Athletic Buenos Aires 1:4 |
30 września 1923 | Sportivo Buenos Aires - Racing Buenos Aires 1:4 |
30 września 1923 | Vélez Sarsfield Buenos Aires - San Lorenzo de Almagro Buenos Aires 1:3 |
[edytuj] Kolejka 11
Data | Mecz |
---|---|
7 października 1923 | Barracas Central Buenos Aires - Estudiantil Porteño Buenos Aires 3:2 |
7 października 1923 | Estudiantes Buenos Aires - Argentino del Sud 0:2 |
7 października 1923 | Gimnasia y Esgrima La Plata - Platense Buenos Aires 0:0 |
7 października 1923 | Independiente Buenos Aires - Vélez Sarsfield Buenos Aires 5:1 |
7 października 1923 | Lanús Buenos Aires - Defensores de Belgrano Buenos Aires 1:1 |
7 października 1923 | Racing Buenos Aires - Atlanta Buenos Aires 3:0 |
7 października 1923 | San Lorenzo de Almagro Buenos Aires - Quilmes Athletic Buenos Aires 1:0 |
7 października 1923 | Sportivo Almagro Buenos Aires - San Isidro 1:1 |
7 października 1923 | Sportivo Buenos Aires - Banfield Buenos Aires 1:0 |
7 października 1923 | Tigre Buenos Aires - Ferro Carril Oeste Buenos Aires 2:1 |
[edytuj] Kolejka 12
Data | Mecz |
---|---|
14 października 1923 | Argentino del Sud - Atlanta Buenos Aires 1:0 |
14 października 1923 | Banfield Buenos Aires - Gimnasia y Esgrima La Plata 1:2 |
14 października 1923 | Defensores de Belgrano Buenos Aires - Sportivo Almagro Buenos Aires 0:0 |
14 października 1923 | Estudiantil Porteño Buenos Aires - Lanús Buenos Aires 1:0 |
14 października 1923 | Platense Buenos Aires - Sportivo Buenos Aires 5:2 |
14 października 1923 | Quilmes Athletic Buenos Aires - Independiente Buenos Aires 2:3 |
14 października 1923 | Racing Buenos Aires - Estudiantes Buenos Aires 3:0 |
14 października 1923 | River Plate Buenos Aires - Tigre Buenos Aires 2:1 |
14 października 1923 | San Isidro - San Lorenzo de Almagro Buenos Aires 1:2 |
14 października 1923 | Vélez Sarsfield Buenos Aires - Barracas Central Buenos Aires 2:0 |
[edytuj] Kolejka 13
Data | Mecz |
---|---|
21 października 1923 | Atlanta Buenos Aires - Ferro Carril Oeste Buenos Aires 0:2 |
21 października 1923 | Barracas Central Buenos Aires - San Isidro 3:1 |
21 października 1923 | Estudiantes Buenos Aires - River Plate Buenos Aires 0:1 |
21 października 1923 | Quilmes Athletic Buenos Aires - Lanús Buenos Aires 3:2 |
21 października 1923 | San Lorenzo de Almagro Buenos Aires - Estudiantil Porteño Buenos Aires 2:1 |
21 października 1923 | Tigre Buenos Aires - Banfield Buenos Aires 2:1 |
9 grudnia 1923 | Gimnasia y Esgrima La Plata - Racing Buenos Aires 2:1 |
9 grudnia 1923 | Independiente Buenos Aires - Defensores de Belgrano Buenos Aires walkower dla Independiente mecz przerwany w 70 minucie przy stanie 1:1 z powodu niewłaściwego zachowania drużyny gości |
25 grudnia 1923 | Sportivo Almagro Buenos Aires - Vélez Sarsfield Buenos Aires 1:0 |
13 stycznia 1923 | Argentino del Sud - Sportivo Buenos Aires 0:1 |
[edytuj] Kolejka 14
Data | Mecz |
---|---|
28 października 1923 | Defensores de Belgrano Buenos Aires - Quilmes Athletic Buenos Aires 1:0 |
28 października 1923 | Estudiantes Buenos Aires - Atlanta Buenos Aires 0:1 |
28 października 1923 | Ferro Carril Oeste Buenos Aires - Banfield Buenos Aires 0:0 |
28 października 1923 | Lanús Buenos Aires - Sportivo Almagro Buenos Aires 2:4 |
28 października 1923 | Platense Buenos Aires - Racing Buenos Aires 3:1 |
28 października 1923 | River Plate Buenos Aires - Argentino del Sud 3:0 |
28 października 1923 | San Isidro - Estudiantil Porteño Buenos Aires 2:1 |
28 października 1923 | San Lorenzo de Almagro Buenos Aires - Independiente Buenos Aires 1:0 |
28 października 1923 | Sportivo Buenos Aires - Gimnasia y Esgrima La Plata 2:1 |
[edytuj] Kolejka 15
Data | Mecz |
---|---|
11 listopada 1923 | Barracas Central Buenos Aires - Sportivo Buenos Aires 1:0 |
11 listopada 1923 | Defensores de Belgrano Buenos Aires - Racing Buenos Aires 1:2 |
11 listopada 1923 | Estudiantil Porteño Buenos Aires - Banfield Buenos Aires 1:1 |
11 listopada 1923 | Independiente Buenos Aires - River Plate Buenos Aires walkower dla River Plate mecz przerwany w połowie przy stanie 0:0 z powodu ataku na sędziego piłkarzy drużyny gospodarzy |
11 listopada 1923 | Lanús Buenos Aires - Atlanta Buenos Aires 1:1 |
11 listopada 1923 | Quilmes Athletic Buenos Aires - Ferro Carril Oeste Buenos Aires 0:1 |
11 listopada 1923 | San Isidro - Argentino del Sud 0:1 |
11 listopada 1923 | San Lorenzo de Almagro Buenos Aires - Tigre Buenos Aires 2:1 |
11 listopada 1923 | Sportivo Almagro Buenos Aires - Estudiantes Buenos Aires 1:1 |
11 listopada 1923 | Vélez Sarsfield Buenos Aires - Platense Buenos Aires 2:0 |
[edytuj] Kolejka 16
Data | Mecz |
---|---|
18 listopada 1923 | Argentino del Sud - Tigre Buenos Aires 0:2 |
18 listopada 1923 | Independiente Buenos Aires - Sportivo Almagro Buenos Aires 1:1 |
18 listopada 1923 | Platense Buenos Aires - Estudiantes Buenos Aires 1:1 |
18 listopada 1923 | Quilmes Athletic Buenos Aires - Estudiantil Porteño Buenos Aires 4:2 |
18 listopada 1923 | Racing Buenos Aires - Banfield Buenos Aires 5:0 |
18 listopada 1923 | San Lorenzo de Almagro Buenos Aires - Barracas Central Buenos Aires 2:1 |
18 listopada 1923 | Sportivo Buenos Aires - River Plate Buenos Aires 0:0 |
25 grudnia 1923 | Ferro Carril Oeste Buenos Aires - Gimnasia y Esgrima La Plata 2:1 |
13 stycznia 1923 | Vélez Sarsfield Buenos Aires - Defensores de Belgrano Buenos Aires 1:0 |
[edytuj] Kolejka 17
Data | Mecz |
---|---|
25 listopada 1923 | Atlanta Buenos Aires - Banfield Buenos Aires 3:2 |
25 listopada 1923 | Barracas Central Buenos Aires - Independiente walkower dla Barracas Central Independiente Buenos Aires wycofało się na znak protestu przeciwko odebraniu punktów z meczu z klubem River Plate Buenos Aires |
25 listopada 1923 | Defensores de Belgrano Buenos Aires - Estudiantil Porteño Buenos Aires 1:1 |
25 listopada 1923 | Gimnasia y Esgrima La Plata - Estudiantes Buenos Aires 3:0 |
25 listopada 1923 | River Plate Buenos Aires - Racing Buenos Aires 0:2 |
25 listopada 1923 | San Isidro - Quilmes Athletic Buenos Aires 6:1 |
25 listopada 1923 | Tigre Buenos Aires - Sportivo Buenos Aires 0:1 |
25 listopada 1923 | Ferro Carril Oeste Buenos Aires - Platense Buenos Aires walkower dla Ferro Carril Oeste z braku sędziego rozegrano mecz towarzyski zakończony wynikiem 1:0 później Platense Buenos Aires zrezygnowało z powtórzenia meczu |
9 grudnia 1923 | San Lorenzo de Almagro Buenos Aires - Sportivo Almagro Buenos Aires 1:0 |
[edytuj] Kolejka 18
Data | Mecz |
---|---|
9 grudnia 1923 | Banfield Buenos Aires - Argentino del Sud 0:0 |
9 grudnia 1923 | Barracas Central Buenos Aires - Lanús Buenos Aires 1:0 |
9 grudnia 1923 | Platense Buenos Aires - River Plate Buenos Aires 0:1 |
9 grudnia 1923 | Sportivo Buenos Aires - Estudiantes Buenos Aires 1:1 |
9 grudnia 1923 | Tigre Buenos Aires - Atlanta Buenos Aires 0:2 |
9 grudnia 1923 | Vélez Sarsfield Buenos Aires - San Isidro 1:0 |
[edytuj] Kolejka 19
Data | Mecz |
---|---|
16 grudnia 1923 | Argentino del Sud - Defensores de Belgrano Buenos Aires 1:0 |
16 grudnia 1923 | Atlanta Buenos Aires - Estudiantil Porteño Buenos Aires 4:1 |
16 grudnia 1923 | Banfield Buenos Aires - Vélez Sarsfield Buenos Aires 0:0 |
16 grudnia 1923 | Estudiantes Buenos Aires - Lanús Buenos Aires 1:1 |
16 grudnia 1923 | Ferro Carril Oeste Buenos Aires - Independiente Buenos Aires 1:3 |
16 grudnia 1923 | Gimnasia y Esgrima La Plata - Quilmes Athletic Buenos Aires 2:1 |
16 grudnia 1923 | Platense Buenos Aires - Barracas Central Buenos Aires 2:2 |
16 grudnia 1923 | Racing Buenos Aires - Sportivo Almagro Buenos Aires 2:0 |
16 grudnia 1923 | River Plate Buenos Aires - San Lorenzo de Almagro Buenos Aires 1:0 |
16 grudnia 1923 | Tigre Buenos Aires - San Isidro 3:0 |
[edytuj] Kolejka 20
Data | Mecz |
---|---|
23 grudnia 1923 | Barracas Central Buenos Aires - Estudiantes Buenos Aires 0:0 |
23 grudnia 1923 | Defensores de Belgrano Buenos Aires - Ferro Carril Oeste Buenos Aires 1:1 |
23 grudnia 1923 | Estudiantil Porteño Buenos Aires - Argentino del Sud 0:0 |
23 grudnia 1923 | Independiente Buenos Aires - Platense Buenos Aires 5:1 |
23 grudnia 1923 | Lanús Buenos Aires - Tigre Buenos Aires 1:2 mecz przerwano w 52 minucie przy stanie 0:2 z powodu niewłaściwego zachowania zawodników obu zespołów dokończono 13 stycznia 1924 roku |
23 grudnia 1923 | Quilmes Athletic Buenos Aires - Banfield Buenos Aires 2:2 |
23 grudnia 1923 | San Isidro - Gimnasia y Esgrima La Plata 0:1 |
23 grudnia 1923 | San Lorenzo de Almagro Buenos Aires - Sportivo Buenos Aires 3:2 |
23 grudnia 1923 | Sportivo Almagro Buenos Aires - River Plate Buenos Aires 3:0 |
23 grudnia 1923 | Vélez Sarsfield Buenos Aires - Racing Buenos Aires 1:0 |
[edytuj] Kolejka 21
Data | Mecz |
---|---|
6 stycznia 1924 | Argentino del Sud - Lanús Buenos Aires 3:2 |
6 stycznia 1924 | Atlanta Buenos Aires - Barracas Central Buenos Aires walkower dla Atlanta mecz przerwano przy stanie 1:1 |
6 stycznia 1924 | Estudiantes Buenos Aires - Vélez Sarsfield Buenos Aires 0:0 |
6 stycznia 1924 | Gimnasia y Esgrima La Plata - San Lorenzo de Almagro Buenos Aires walkower dla San Lorenzo de Almagro mecz przerwano w 70 minucie przy stanie 2:1 z powodu zamieszek na trybunach, do których dołączyli piłkarze drużyny gospodarzy |
6 stycznia 1924 | Platense Buenos Aires - Quilmes Athletic Buenos Aires walkower dla Platense |
6 stycznia 1924 | Racing Buenos Aires - Estudiantil Porteño Buenos Aires 7:0 |
6 stycznia 1924 | River Plate Buenos Aires - Ferro Carril Oeste Buenos Aires 3:1 |
6 stycznia 1924 | San Isidro - Defensores de Belgrano Buenos Aires 0:2 |
6 stycznia 1924 | Tigre Buenos Aires - Sportivo Almagro Buenos Aires walkower dla Tigre |
[edytuj] Kolejka 22
Data | Mecz |
---|---|
20 stycznia 1923 | Argentino del Sud - Platense Buenos Aires walkower dla Argentino del Sud |
20 stycznia 1923 | Banfield Buenos Aires - River Plate Buenos Aires 0:1 |
20 stycznia 1923 | Ferro Carril Oeste Buenos Aires - Racing Buenos Aires 1:3 |
20 stycznia 1923 | Gimnasia y Esgrima La Plata - Tigre Buenos Aires walkower dla Gimnasia y Esgrima |
20 stycznia 1923 | Independiente Buenos Aires - Lanús Buenos Aires 2:0 |
20 stycznia 1923 | Quilmes Athletic Buenos Aires - Vélez Sarsfield Buenos Aires 2:0 |
20 stycznia 1923 | Sportivo Buenos Aires - Atlanta Buenos Aires walkower dla Sportivo Buenos Aires |
[edytuj] Kolejka 23
Mecz |
---|
Ferro Carril Oeste Buenos Aires - Argentino del Sud walkower dla Ferro Carril Oeste Buenos Aires mecz zaplanowany został prawdopodobnie na połowę stycznia 1924 roku |
[edytuj] Końcowa tabela sezonu 1923 ligi Asociación Amateurs de Football
Poz | Klub | Mecze | Zw | Rem | Por | Pkt | BrZd | BrStr |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | San Lorenzo de Almagro Buenos Aires | 20 | 17 | 1 | 2 | 35 | 34 | 13 |
2 | Independiente Buenos Aires | 20 | 15 | 2 | 3 | 32 | 40 | 8 |
3 | River Plate Buenos Aires | 20 | 14 | 3 | 3 | 31 | 29 | 12 |
4 | Racing Buenos Aires | 20 | 14 | 1 | 5 | 29 | 46 | 16 |
5 | Barracas Central Buenos Aires | 20 | 12 | 4 | 4 | 28 | 24 | 13 |
6 | Gimnasia y Esgrima La Plata | 20 | 11 | 2 | 7 | 24 | 23 | 14 |
7 | Sportivo Almagro Buenos Aires | 20 | 6 | 8 | 6 | 20 | 20 | 19 |
8 | San Isidro | 20 | 7 | 5 | 8 | 19 | 27 | 24 |
9 | Vélez Sarsfield Buenos Aires | 20 | 8 | 3 | 9 | 19 | 20 | 25 |
10 | Sportivo Buenos Aires | 20 | 8 | 3 | 9 | 19 | 21 | 29 |
11 | Argentino del Sud | 20 | 7 | 5 | 8 | 19 | 13 | 19 |
12 | Tigre Buenos Aires | 20 | 7 | 4 | 9 | 18 | 20 | 25 |
13 | Platense Buenos Aires | 20 | 6 | 5 | 9 | 17 | 20 | 25 |
14 | Quilmes Athletic Buenos Aires | 20 | 7 | 2 | 11 | 16 | 28 | 33 |
15 | Atlanta Buenos Aires | 20 | 6 | 4 | 10 | 16 | 19 | 29 |
16 | Banfield Buenos Aires | 20 | 5 | 6 | 9 | 16 | 14 | 24 |
17 | Defensores de Belgrano Buenos Aires | 20 | 4 | 7 | 9 | 15 | 17 | 18 |
18 | Ferro Carril Oeste Buenos Aires | 20 | 6 | 3 | 11 | 15 | 12 | 26 |
19 | Estudiantil Porteño Buenos Aires | 20 | 3 | 7 | 10 | 13 | 17 | 36 |
20 | Estudiantes Buenos Aires | 20 | 2 | 7 | 11 | 11 | 12 | 31 |
21 | Lanús Buenos Aires | 20 | 2 | 4 | 14 | 8 | 17 | 34 |
Legenda: |
mistrz |
wicemistrz |
trzeci |
[edytuj] Linki zewnętrzne
1891 • 1893 • 1894 • 1895 • 1896 • 1897 • 1898 • 1899 • 1900 • 1901 • 1902 • 1903 • 1904 • 1905 • 1906 • 1907 • 1908 • 1909 • 1910 • 1911 • 1912 • 1913 • 1914 • 1915 • 1916 • 1917 • 1918 • 1919 • 1920 • 1921 • 1922 • 1923 • 1924 • 1925 • 1926 • 1927 • 1928 • 1929 • 1930 • 1931 • 1932 • 1933 • 1934 • 1935 • 1936 • 1937 • 1938 • 1939 • 1940 • 1941 • 1942 • 1943 • 1944 • 1945 • 1946 • 1947 • 1948 • 1949 • 1950 • 1951 • 1952 • 1953 • 1954 • 1955 • 1956 • 1957 • 1958 • 1959 • 1960 • 1961 • 1962 • 1963 • 1964 • 1965 • 1966 • 1967 • 1968 • 1969 • 1970 • 1971 • 1972 • 1973 • 1974 • 1975 • 1976 • 1977 • 1978 • 1979 • 1980 • 1981 • 1982 • 1983 • 1984 • 1985 • 1985/86 • 1986/87 • 1987/88 • 1988/89 • 1989/90 • 1990/91 • 1991/92 • 1992/93 • 1993/94 • 1994/95 • 1995/96 • 1996/97 • 1997/98 • 1998/99 • 1999/00 • 2000/01 • 2001/02 • 2002/03 • 2003/04 • 2004/05 • 2005/06 • 2006/07