Mistrzostwa Polski seniorów w lekkiej atletyce 1998
Z Wikipedii
74. Mistrzostwa Polski seniorów w lekkiej atletyce w 1998 rozgrywane były we Wrocławiu na Stadionie Olimpijskim od 26 do 28 czerwca 1998.
Mistrzowie Polski:
Spis treści |
[edytuj] Mężczyźni
[edytuj] Konkurencje biegowe
konkurencja | wynik | zawodnik | klub |
---|---|---|---|
100 m | 10,23 | Marcin Krzywański | Browar Schöller Namysłów |
200 m | 20,77 | Marcin Urbaś | AZS-AWF Kraków |
400 m | 45,44 | Robert Maćkowiak | Śląsk Wrocław |
800 m | 1.46,57 | Paweł Czapiewski | Lubusz Słubice |
1500 m | 3.40,64 | Jakub Fijałkowski | RTL Dami-ZTE Radom |
5000 m | 13.46,69 | Piotr Gładki | Lechia Gdańsk |
10000 m | 28.49,02 | Krzysztof Bałdyga | Browar Schöller Namysłów |
półmaraton[1] | 1:02.45 | Jan Białk | Weiher Wejherowo |
maraton[2] | 2:18.13 | Wiesław Perszke | Zawisza Bydgoszcz |
110 m ppł | 13,0 | Tomasz Ścigaczewski | MKS Aleksandrów Łódzki |
400 m ppł | 50,64 | Bartosz Gruman | AZS AWF Wrocław |
3000 m z przeszk.[3] | 8.28,58 | Rafał Wójcik | Sporting Międzyzdroje |
4 x 100 m | 39,93 | Dariusz Adamczyk Krzysztof Byzdra Rafał Has Maciej Wiśniewski |
AZS AWF Gdańsk |
4 x 400 m | 3.05,56 | Robert Maćkowiak Piotr Rysiukiewicz Jacek Bocian Sylwester Węgrzyn |
Śląsk Wrocław |
bieg przełajowy (ok. 4600 m)[4] | 13.25 | Rafał Wójcik | Sporting Międzyzdroje |
bieg przełajowy (ok. 12000 m)[4] | 35.15 | Krzysztof Bałdyga | Browar Schöller Namysłów |
[edytuj] Chód sportowy
konkurencja | wynik | zawodnik | klub |
---|---|---|---|
chód na 20 km | 1:24.52 | Robert Korzeniowski | Wawel Kraków |
chód na 50 km[5] | 4:06.42 | Roman Magdziarczyk | AZS AWF Gdańsk |
[edytuj] Konkurencje techniczne
konkurencja | wynik | zawodnik | klub |
---|---|---|---|
skok wzwyż | 2,23 | Artur Partyka | ŁKS Łódź |
skok o tyczce | 5,61 | Krzysztof Kusiak | Lechia Gdańsk |
skok w dal | 7,91 | Grzegorz Marciniszyn | Błękitni Osowa Sień |
trójskok | 16,23 | Paweł Zdrajkowski | Browar Schöller Namysłów |
pchnięcie kulą | 18,17 | Piotr Perżyło | Górnik Brzeszcze |
rzut dyskiem | 61,10 | Andrzej Krawczyk | AZS Biała Podlaska |
rzut młotem | 73,56 | Maciej Pałyszko | Legia Warszawa |
rzut oszczepem | 79,72 | Dariusz Trafas | Browar Schöller Namysłów |
dziesięciobój[6] | 7200 | Michał Modelski | AZS AWF Katowice |
[edytuj] Kobiety
[edytuj] Konkurencje biegowe
konkurencja | wynik | zawodniczka | klub |
---|---|---|---|
100 m | 11,69 | Kinga Leszczyńska | Warszawianka |
200 m | 23,53 | Kinga Leszczyńska | Warszawianka |
400 m | 53,37 | Grażyna Prokopek | MLKS Ostróda |
800 m | 2.00,80 | Aleksandra Dereń | WLKS Siedlce |
1500 m | 4.13,87 | Anna Jakubczak | Skra Warszawa |
5000 m | 15.47,87 | Dorota Gruca | Agros Zamość |
10000 m | 33.12,92 | Dorota Gruca | Agros Zamość |
półmaraton[1] | 1:13.47 | Elzbieta Jarosz-Nadolna | Śląsk Wrocław |
maraton[2] | 2:39.25 | Małgorzata Birbach | Gwardia Olsztyn |
100 m ppł | 13,28 | Anna Leszczyńska | Warszawianka |
400 m ppł | 58,07 | Małgorzata Pskit | Start-Grażka Łódź |
4 x 100 m | 46,28 | Dorota Trybańska Wioletta Wojtasik Aldona Fogiel Dorota Brodowska |
AZS AWF Warszawa |
4 x 400 m | 3.40,88 | Aleksandra Pielużek Żaneta Tomczyk Luiza Łańcuchowska Anna Olichwierczuk |
Skra Warszawa |
bieg przełajowy (ok. 4600 m)[4] | 16.01 | Wioletta Kryza | AZS ART Olsztyn |
[edytuj] Chód sportowy
konkurencja | wynik | zawodniczka | klub |
---|---|---|---|
chód na 10 km | 45.48 | Katarzyna Radtke | Lechia Gdańsk |
chód na 20 km[5] | 1:36.09 | Katarzyna Radtke | Lechia Gdańsk |
[edytuj] Konkurencje techniczne
konkurencja | wynik | zawodniczka | klub |
---|---|---|---|
skok wzwyż | 1,86 | Donata Jancewicz | AZS AWF Wrocław |
skok o tyczce | 4,00 | Anna Wielgus | Warszawianka |
skok w dal | 6,63 | Dorota Brodowska | Skra Warszawa |
trójskok | 13,71 | Ilona Pazoła | Krokus Leszno |
pchnięcie kulą | 18,60 | Krystyna Zabawska | Podlasie Białystok |
rzut dyskiem | 59,86 | Marzena Zbrojewska | AZS AWF Wrocław |
rzut młotem | 57,82 | Jolanta Borawska | Śląsk Wrocław |
rzut oszczepem | 60,05 | Ewa Rybak | Skra Warszawa |
siedmiobój[7] | 5299 | Elżbieta Rączka | UNTS Warszawa |
Przypisy
- ↑ 1,0 1,1 Półmaraton odbył się w Brzeszczach 29 sierpnia 1998.
- ↑ 2,0 2,1 Maraton odbył się we Wrocławiu 26 kwietnia 1998.
- ↑ Bieg na 3000 m z przeszkodami rozegrano 20 czerwca 1998 w Grudziądzu w ramach Memoriału Bronisława Malinowskiego.
- ↑ 4,0 4,1 4,2 Biegi przełajowe odbyły się 15 marca 1998 w Międzyzdrojach.
- ↑ 5,0 5,1 Chód na 20 km kobiet i chód na 50 km odbyły się 13 września 1998 w Gdańsku.
- ↑ Dziesięciobój zaczęto rozgrywać 12 i 13 września 1998 w Poznaniu. Deszcz uniemożliwił rozgrywanie skoku o tyczce, w związku z czym dwie ostatnie konkurencje odbyły się 4 października 1998 w Kielcach.
- ↑ Siedmiobój rozegrano 12 i 13 września 1998 w Poznaniu.