Mistrzostwa Polski seniorów w lekkiej atletyce 2001
Z Wikipedii
77. Mistrzostwa Polski seniorów w lekkiej atletyce w 2001 rozgrywane były w Bydgoszczy na stadionie Zawiszy od 29 czerwca do 1 lipca 2001.
Mistrzowie Polski:
Spis treści |
[edytuj] Mężczyźni
[edytuj] Konkurencje biegowe
konkurencja | wynik | zawodnik | klub |
---|---|---|---|
100 m | 10,30 | Piotr Balcerzak[1] | Skra Warszawa |
200 m | 20,71 | Marcin Urbaś | AZS-AWF Kraków |
400 m | 45,20 | Robert Maćkowiak | Śląsk Wrocław |
800 m | 1.46,44 | Paweł Czapiewski | Lubusz Słubice |
1500 m | 3.47,91 | Leszek Zblewski | Warszawianka |
5000 m | 14.11,36 | Leszek Biegała | Zawisza Bydgoszcz |
10000 m | 28.41,06 | Dariusz Kruczkowski | Zawisza Bydgoszcz |
półmaraton[2] | 1:03.18 | Adam Dobrzyński | Ekspres Katowice |
maraton[3] | 2:12.27 | Mirosław Plawgo | Oleśniczanka |
110 m ppł | 13,63 | Artur Kohutek | Zawisza Bydgoszcz |
400 m ppł | 48,94 | Marek Plawgo | Warszawianka |
3000 m z przeszk. | 8.34,64 | Jan Zakrzewski | Oleśniczanka |
4 x 100 m | 39,79 | Ryszard Pilarczyk Tomasz Kondratowicz Przemysław Rogowski Arkadiusz Małolepszy |
Olimpia Poznań |
4 x 400 m | 3.10,96 | Piotr Jagiełło Filip Walotka Artur Gąsiewski Piotr Haczek |
Skra Warszawa |
bieg przełajowy (ok. 5000 m)[4] | 16.40 | Rafał Wójcik | KL Sporting Międzyzdroje |
bieg przełajowy (ok. 12000 m)[4] | 39.08 | Piotr Drwal | Gryf 3 Słupsk |
[edytuj] Chód sportowy
konkurencja | wynik | zawodnik | klub |
---|---|---|---|
chód na 20 km[5] | 1:20.31 | Robert Korzeniowski | Wawel Kraków |
chód na 50 km | - | nie rozegrano[6] |
[edytuj] Konkurencje techniczne
konkurencja | wynik | zawodnik | klub |
---|---|---|---|
skok wzwyż | 2,22 | Grzegorz Sposób | AZS Lublin |
skok o tyczce | 5,60 | Adam Kolasa | Lechia Gdańsk |
skok w dal | 8,00 | Grzegorz Marciniszyn | Skra Warszawa |
trójskok | 16,17 | Jacek Kazimierowski | MKLA Łęczyca |
pchnięcie kulą | 19,32 | Leszek Śliwa | Zawisza Bydgoszcz |
rzut dyskiem | 60,41 | Olgierd Stański | AZS Biała Podlaska |
rzut młotem | 81,34 | Szymon Ziółkowski | AZS Poznań |
rzut oszczepem | 81,89 | Dariusz Trafas | AZS AWF Gorzów Wielkopolski |
dziesięciobój[7] | 7460 | Michał Modelski | Lechia Gdańsk |
[edytuj] Kobiety
[edytuj] Konkurencje biegowe
konkurencja | wynik | zawodniczka | klub |
---|---|---|---|
100 m | 11,62 | Agnieszka Rysiukiewicz | AZS AWF Wrocław |
200 m | 23,77 | Joanna Niełacna | Olimpia Poznań |
400 m | 52,48 | Grażyna Prokopek | Skra Warszawa |
800 m | 2.04,70 | Anna Zagórska | AZS AWF Wrocław |
1500 m | 4.15,37 | Justyna Bąk | Skra Warszawa |
5000 m | 16.05,84 | Justyna Bąk | Skra Warszawa |
10000 m | 34.05,97 | Dorota Gruca-Giezek | Agros Zamość |
półmaraton[2] | 1:13.39 | Dorota Gruca-Giezek | Agros Zamość |
maraton[3] | 2:37.02 | Elżbieta Jarosz | Śląsk Wrocław |
100 m ppł | 13,12 | Aneta Sosnowska | Skra Warszawa |
400 m ppł | 55,04 | Małgorzata Pskit | Skra Warszawa |
3000 m z przeszk. | 10.21,22 | Patrycja Włodarczyk | AZS AWF Wrocław |
4 x 100 m | 45,60 | Anna Olichwierczuk Aleksandra Pielużek Iwona Konrad Luiza Łańcuchowska |
Skra Warszawa |
4 x 400 m | 3.36,34 | Ilona Szymerska Anna Olichwierczuk Luiza Łańcuchowska Aleksandra Pielużek |
Skra Warszawa |
bieg przełajowy (ok. 4000 m)[4] | 15.03 | Justyna Bąk | Skra Warszawa |
[edytuj] Chód sportowy
konkurencja | wynik | zawodniczka | klub |
---|---|---|---|
chód na 10 km[8] | 46.24 | Joanna Baj | AZS Biała Podlaska |
chód na 20 km[9] | 1:36.56 | Joanna Baj | AZS Biała Podlaska |
[edytuj] Konkurencje techniczne
konkurencja | wynik | zawodniczka | klub |
---|---|---|---|
skok wzwyż | 1,88 | Anna Ksok | Śląsk Wrocław |
skok o tyczce | 4,61 | Monika Pyrek | Lechia Gdańsk |
skok w dal | 6,51 | Liliana Zagacka | Skra Warszawa |
trójskok | 13,95 | Liliana Zagacka | Skra Warszawa |
pchnięcie kulą | 18,85 | Krystyna Zabawska | Podlasie Białystok |
rzut dyskiem | 62,09 | Marzena Wysocka | AZS Biała Podlaska |
rzut młotem | 68,12 | Kamila Skolimowska | Warszawianka |
rzut oszczepem | 58,24 | Monika Mrówka | AZS AWF Wrocław |
siedmiobój[7] | 5873 | Izabela Obłękowska | Skra Warszawa |
Przypisy
- ↑ Zwycięzca biegu finałowego Marcin Krzywański (Skra Warszawa - 10,23) został zdyskwalifikowany (doping).
- ↑ 2,0 2,1 Półmaraton odbył się w Pile 9 września 2001.
- ↑ 3,0 3,1 Maraton odbył się w Dębnie 8 kwietnia 2001.
- ↑ 4,0 4,1 4,2 biegi przełajowe odbyły się 10 marca 2001 w Krakowie.
- ↑ Chód na 20 km mężczyzn odbył się 7 października 2001 w Rumi.
- ↑ Zgłosił się tylko jeden zawodnik (Jan Holender).
- ↑ 7,0 7,1 Wieloboje rozegrano w Siedlcach 19 i 20 września 2001.
- ↑ Chód na 10 km odbył się 16 czerwca 2001 w Białej Podlaskiej.
- ↑ Chód na 20 km kobiet odbył się 1 kwietnia 2001 w Poděbradach.