Audiobooks by Valerio Di Stefano: Single Download - Complete Download [TAR] [WIM] [ZIP] [RAR] - Alphabetical Download  [TAR] [WIM] [ZIP] [RAR] - Download Instructions

Make a donation: IBAN: IT36M0708677020000000008016 - BIC/SWIFT:  ICRAITRRU60 - VALERIO DI STEFANO or
Portal:Biathlon/Archiwum wiadomości:10 grudnia - 31 grudnia 2006 - Wikipedia, wolna encyklopedia

Portal:Biathlon/Archiwum wiadomości:10 grudnia - 31 grudnia 2006

Z Wikipedii

• 23 grudnia
    • Inne - mistrzyni olimpijska z Lillehammer 1994 w biathlonie, Myriam Bedard została aresztowana pod zarzutem porwania córki, Maude. Informację zgłosił na policję mąż zawodniczki, który powiedział, że żona przetrzymuje córkę poza domem bez jego zgody.
  • 17 grudnia
    • Hochfilzen, sztafeta kobiet - Francuzki zwyciężyły przed Rosjankami i Chinkami bieg sztafetowy w Hochfilzen. W zwycięskiej ekipie biegły: Baverel-Robert, Peretto, Becaert i Bailly. Na ostatniej zmianie Rosji biegła Natalia Gusjewa. Po raz kolejny nie udało się zwyciężyć Niemkom, które musiały zadowolić się czwartym miejscem. Martina Glagow i Kati Wilhelm wypracowały sztafecie przewagę, którą zrujnowało drugie strzelanie Katrin Apel (trzy karne rundy). Andrea Henkel zdołała wyprowadzić zespół na czwarte miejsce. Polki zajęły dziewiąte miejsce: niepowodzenie Magdaleny Nykiel nadrobiła Magdalena Gwizdoń, a Katarzyna Ponikwia doprowadziła sztafetę do mety na dziewiątym miejscu. Na pierwszej zmianie biegła Krystyna Pałka, która odnotowała bardzo dobre strzelanie.
    • Hochfilzen, sztafeta mężczyzn - sztafeta norweska okazała się najlepsza w biegu rozstawnym mężczyzn w austriackim Hochfilzen. Skandynawowie, w których gronie nie wystartował próbujący w tym tygodniu swoich sił w biegach Ole Einar Bjoerndalen, wyprzedzili Rosjan i Niemców. W reprezentacji Norwegii znaleźli się: Svendsen, Andersen, Berger i Hanevold. Na ostatniej zmianie rosyjskiej biegł Krugłow, a niemieckiej Greis. Polacy w składzie: Ziemianin, Pływaczyk, Sikora i Bodziana zajęli dziesiąte miejsce.
  • 16 grudnia
    • Hochfilzen, bieg sprinterski mężczyzn - Raphaël Poirée zwyciężył w sprincie mężczyzn na dystansie 10 km, rozgrywanym w austriackim Hochfilzen. Francuz wyprzedził Niemców: Michaela Roescha i Svena Fischera. Poiree nie powrócił jednak do czołowej dziesiątki klasyfikacji generalnej - z dorobkiem 112 punktów zajmuje w niej dwunaste miejsce.
  • 15 grudnia
    • Hochfilzen, bieg sprinterski kobiet - Anna Carin Olofsson przerwała serię zwycięstw Niemki Andrei Henkel, zwyciężając sprint w austriackim Hochfilzen. Szwedka strzelała bezbłędnie i na mecie miała ponad 30 sekund przewagi nad Francuzką Bailly. Magdalena Gwizdoń popełniła tylko jeden błąd na strzelnicy, co dało jej odległe miejsce.
  • 14 grudnia
  • 13 grudnia
    • Hochfilzen, bieg indywidualny kobiet - Magdalena Gwizdoń zajęła 45 miejsce w biegu indywidualnym kobiet w Hochfilzen. Zwyciężyła Niemka Andrea Henkel przed swoją rodaczką Martiną Glagow oraz Ukrainką Oksaną Chwostienko. Krystyna Pałka zajęła 60 pozycję, Magdalena Nykiel - 67, Katarzyna Ponikwia - 80, a Paulina Bobak - 92. Żadna z Polek nie zdobyła punktów PŚ, Gwizdoń w indywidualnej klasyfikacji spadła z czwartego na szóste miejsce. Gwizdoń biegła najlepiej z zawodniczek trzeciej zmiany.
  • 10 grudnia
    • Hochfilzen, bieg sztafetowy kobiet - reprezentacja Rosji zwyciężyła w pierwszych w tym sezonie zawodach drużynowych w biathlonie, rozegranych w Hochfilzen. Rosjanki biegły w składzie: Anna Bogali, Olga Anisimowa, Irina Malgina i Natalia Gusjewa nieznacznie wyprzedziła sztafetę niemiecką, którą pozycję lidera straciła dopiero na trzeciej zmianie po słabym strzelaniu Magdaleny Neuner. Na ostatniej zmianie w drużynie Niemiec biegła Kati Wilhelm, a na dwóch pierwszych Martina Glagow i liderka Pucharu Świata Andrea Henkel. Trzecie miejsce zajęły Norweżki: Berger, Flatland, Moerkve i Linda Grubben. Czwarte dobiegły Szwedki. Polki zajęły dziesiąte miejsce (Pałka, Nykiel, Gwizdoń i Ponikwia).
    • Hochfilzen, bieg sztafetowy mężczyzn - Iwan Czerezow, Dimitri Jaroszenko, Maksim Czudow i Siergiej Rożkow doprowadzili do zwycięstwa w biegu sztafetowym w Hochfilzen męską reprezentację Rosjan. Drugie miejsce zajęli Niemcy, a trzecie Francuzi z Raphaelem Poiree na ostatniej zmianie. Czwarte miejsce zajęli Austriacy, a piąte Norwegowie, wśród których nie biegł Ole Einar Bjoerndalen. Polacy zajęli piętnaste miejsce. Najlepszy występ spośród Polaków pokazał Tomasz Sikora, który strzelał bezbłędnie. W skład polskiej sztafety weszli również: Grzegorz Bodziana, Wiesław Ziemianin i Krzysztof Pływaczyk.