Europejskie Igrzyska Halowe w Lekkoatletyce 1969
Z Wikipedii
IV Europejskie Igrzyska Halowe odbyły się 8-9 marca 1969 w Belgradzie w Pałacu Lodowym.
Spis treści |
[edytuj] mężczyźni
[edytuj] konkurencje biegowe
konkurencja | złoto | srebro | brąz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
50 m | Zenon Nowosz Polska |
5,8 | Walery Borzow ZSRR |
5,8 | Robert Frith Wielka Brytania |
5,8 |
400 m | Jan Balachowski Polska |
47,3 | Jan Werner Polska |
47,4 | Jurij Zorin ZSRR |
47,4 |
800 m | Dieter Fromm NRD |
1:46,6 WR | Henryk Szordykowski Polska |
1:47,1 | Noel Carroll Irlandia |
1:47,6 |
1500 m | Edgard Salvé Belgia |
3:45,9 | Knut Brustad Norwegia |
3:46,2 | Walter Wilkinson Wielka Brytania |
3:46,4 |
3000 m | Ian Stewart Wielka Brytania |
7:55,4 | Javier Alvarez Hiszpania |
7:56,2 | Werner Girke Niemcy |
7:56,8 |
50 m ppł | Alan Pascoe Wielka Brytania |
6,6 | Werner Trzmiel Niemcy |
6,6 | Nicolae Pertea Rumunia |
6,7 |
sztafeta 4 x 2 okrążenia | Polska Jan Werner Jan Radomski Andrzej Badeński Jan Balachowski |
3:01,9 | ZSRR Leonid Mikiszew Aleksander Bratczikow Walery Borzow Jurij Zorin |
3:01,9 | Niemcy Dieter Hübner Herbert Moser Peter Bernreuther Manfred Kinder |
3:04,5 |
sztafeta 1+2+3+4 okrążenia | Polska Edward Romanowski Andrzej Badeński Henryk Szordykowski Jan Radomski |
4:16,4 | -- | -- | -- | -- |
sztafeta 3 x 1000 m | Niemcy Peter Adam Walter Adams Harald Norpoth |
7:08,0 WR | Czechosłowacja Ján Šišovský Petr Bláha Pavel Pěnkava |
7:23,1 | Jugosławia Radovan Piplović Slavko Koprivica Adam Ladik |
7:42,8 |
[edytuj] konkurencje techniczne
konkurencja | złoto | srebro | brąz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
skok wzwyż | Walentin Gawriłow ZSRR |
2,17 | Henri Elliot Francja |
2,14 | Şerban Ioan Rumunia |
2,14 |
skok o tyczce | Wolfgang Nordwig NRD |
5,20 | Gennadij Blizniecow ZSRR |
5,10 | Joachim Bär NRD |
5,10 |
skok w dal | Klaus Beer NRD |
7,77 | Lynn Davies Wielka Brytania |
7,76 | Rafael Blanquer Hiszpania |
7,63 |
trójskok | Nikołaj Dudkin ZSRR |
16,73 | Zoltán Cziffra Węgry |
16,46 | Carol Corbu Rumunia |
16,20 |
pchnięcie kulą | Heinfried Birlenbach Niemcy |
19,51 | Hartmut Briesenick NRD |
19,19 | Heinz-Joachim Rothenburg NRD |
18,69 |
[edytuj] kobiety
[edytuj] konkurencje biegowe
konkurencja | złoto | srebro | brąz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
50 m | Irena Szewińska Polska |
6,4 | Sylviane Telliez Francja |
6,5 | Madeleine Cobb Wielka Brytania |
6,5 |
400 m | Colette Besson Francja |
54,0 | Christel Frese Niemcy |
54,8 | Rosemary Stirling Wielka Brytania |
54,8 |
800 m | Barbara Wieck NRD |
2:05,3 WR | Magdolna Kulcsár Węgry |
2:07,5 | Anna Zimina ZSRR |
2:08,0 |
50 m ppł | Karin Balzer NRD |
7,2 WR | Meta Antenen Szwajcaria |
7,3 | Christine Perera Wielka Brytania |
7,4 |
sztafeta 4 x 1 okrążenie | Francja Odette Ducas Sylviane Telliez Colette Besson Christiane Martinetto |
1:34,3 | ZSRR Galina Bucharina Wiera Popkowa Ludmiła Gołomazowa Ludmiła Samotiesowa |
1:34,6 | Jugosławia Darja Marolt Verica Ambrozi Ljiljana Petnjarić Marijana Lubej |
1:36,9 |
sztafeta 1+2+3+4 okrążenia | ZSRR Wiera Popkowa Ludmiła Samotiesowa Raisa Nikonorowa Anna Zimina |
4:52,4 | Polska Irena Szewińska Zdzisława Robaszewska Elżbieta Skowrońska Zofia Kołakowska |
4:53,2 | Jugosławia Verica Ambrozi Ika Maričić Mirjana Kovačev Ninoslava Tikvicki |
5:05,9 |
[edytuj] konkurencje techniczne
konkurencja | złoto | srebro | brąz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
skok wzwyż | Rita Schmidt NRD |
1,82 | Jordanka Błagojewa Bułgaria |
1,82 | Antonina Łazariewa ZSRR |
1,79 |
skok w dal | Irena Szewińska Polska |
6,38 | Susan Scott Wielka Brytania |
6,18 | Meta Antenen Szwajcaria |
6,15 |
pchnięcie kulą | Marita Lange NRD |
17,52 | Iwanka Christowa Bułgaria |
16,94 | Ingeburg Friedrich NRD |
16,42 |
[edytuj] Występy Polaków
[edytuj] mężczyźni
- bieg na 50 m
- Zenon Nowosz zajął 1. miejsce
- Marian Dudziak odpadł w eliminacjach
- bieg na 400 m
- Jan Balachowski zajął 1. miejsce
- Jan Werner zajął 2. miejsce
- bieg na 800 m
- Henryk Szordykowski zajął 2. miejsce
- bieg na 1500 m
- Jerzy Maluśki zajął 6. miejsce
- bieg na 3000 m
- Stanisław Podzoba zajął 8. miejsce
- bieg na 50 m przez płotki
- Leszek Wodzyński odpadł w eliminacjach
- sztafeta 4 x 2 okrążenia
- Jan Werner, Jan Radomski, Andrzej Badeński i Jan Balachowski zajęli 1. miejsce
- sztafeta 1+2+3+4 okrążenia
- Edward Romanowski, Andrzej Badeński, Henryk Szordykowski i Jan Radomski zajęli 1. miejsce
- skok w dal
- Stanisław Szudrowicz zajął 8. miejsce
- trójskok
- Adam Adamek zajął 7. miejsce
[edytuj] kobiety
- bieg na 50 m
- Irena Szewińska zajęła 1. miejsce
- Urszula Jóźwik zajęła 5. miejsce
- bieg na 800 m
- Zofia Kołakowska zajęła 5. miejsce
- bieg na 50 m przez płotki
- Teresa Nowak odpadła w eliminacjach
- Elżbieta Żebrowska odpadła w eliminacjach
- sztafeta 1+2+3+4 okrążenia
- Irena Szewińska, Zdzisława Robaszewska, Elżbieta Skowrońska i Zofia Kołakowska zajęły 2. miejsce
- skok wzwyż
- Danuta Berezowska zajęła 7. miejsce
- skok w dal
- Irena Szewińska zajęła 1. miejsce
- Mirosława Sarna zajęła 6. miejsce
[edytuj] Objaśnienia skrótów:
-
- WR - rekord świata
Dortmund 1966 • Praga 1967 • Madryt 1968 • Belgrad 1969 • Wiedeń 1970 • Sofia 1971 • Grenoble 1972 • Rotterdam 1973 • Göteborg 1974 • Katowice 1975 • Monachium 1976 • San Sebastián 1977 • Mediolan 1978 • Wiedeń 1979 • Sindelfingen 1980 • Grenoble 1981 • Mediolan 1982 • Budapeszt 1983 • Göteborg 1984 • Pireus 1985 • Madryt 1986 • Liévin 1987 • Budapeszt 1988 • Haga 1989 • Glasgow 1990 • Genua 1992 • Paryż 1994 • Sztokholm 1996 • Walencja 1998 • Gandawa 2000 • Wiedeń 2002 • Madryt 2005 • Birmingham 2007 • Turyn 2009 • Paryż 2011 • Göteborg 2013