Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce 1983
Z Wikipedii
XIV Halowe Mistrzostwa Europy odbyły się 5-6 marca 1983 w Budapeszcie w Sport Csarnok.
Spis treści |
[edytuj] Wyniki zawodów
[edytuj] mężczyźni
[edytuj] konkurencje biegowe
konkurencja | złoto | srebro | brąz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
60 m | Stefano Tilli Włochy |
6,63 | Christian Haas Niemcy |
6,64 | Walentin Atanasow Bułgaria |
6,66 |
200 m | Aleksander Jewgeniew ZSRR |
20,97 CR | Jacques Borlée Belgia |
21,13 | István Nagy Węgry |
21,18 |
400 m | Jewgenij Łomtiew ZSRR |
46,20 CR | Ainsley Bennett Wielka Brytania |
46,43 | Ángel Heras Hiszpania |
46,57 |
800 m | Colomán Trabado Hiszpania |
1:46,91 | Peter Elliott Wielka Brytania |
1:47,58 | Thierry Tonnelier Francja |
1:47,68 |
1500 m | Thomas Wessinghage Niemcy |
3:39,82 | José Manuel Abascal Hiszpania |
3:40,39 | Antti Loikkanen Finlandia |
3:41,31 |
3000 m | Dragan Zdravković Jugosławia |
7:54,73 | Walery Abramow ZSRR |
7:57,79 | Uwe Mönkemeyer Niemcy |
7:58,11 |
60 m ppł | Thomas Munkelt NRD |
7,48 CR | Arto Bryggare Finlandia |
7,60 | Andreas Oschkenat NRD |
7,63 |
[edytuj] konkurencje techniczne
konkurencja | złoto | srebro | brąz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
skok wzwyż | Carlo Thränhardt Niemcy |
2,32 | Gerd Nagel Niemcy |
2,30 | Mirosław Włodarczyk Polska Massimo Di Giorgio Włochy |
2,27 |
skok o tyczce | Władimir Poliakow ZSRR |
5,60 | Aleksander Obiżajew ZSRR |
5,60 | Patrick Abada Francja |
5,55 |
skok w dal | László Szalma Węgry |
7,95 | Gyula Pálóczi Węgry |
7,90 | Jens Knipphals Niemcy |
7,82 |
trójskok | Nikołaj Musijenko ZSRR |
17,12 | Gennadij Walukiewicz ZSRR |
16,94 | Béla Bakosi Węgry |
16,90 |
pchnięcie kulą | Jānis Bojārs ZSRR |
20,56 | Aleksander Barysznikow ZSRR |
20,44 | Ivan Ivančić Jugosławia |
20,26 |
[edytuj] kobiety
[edytuj] konkurencje biegowe
konkurencja | złoto | srebro | brąz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
60 m | Marlies Göhr NRD |
7,09 CR | Silke Gladisch NRD |
7,12 | Marisa Masullo Włochy |
7,19 |
200 m | Marita Koch NRD |
22,39 CR | Joan Baptiste Wielka Brytania |
23,37 | Christina Sussiek Niemcy |
23,61 |
400 m | Jarmila Kratochvílová Czechosłowacja |
49,69 | Kirsten Siemon NRD |
51,70 | Rosica Stamenowa Bułgaria |
52,36 |
800 m | Swietłana Kitowa ZSRR |
2:01,28 | Zuzana Moravčíková Czechosłowacja |
2:01,66 | Olga Simakowa ZSRR |
2:02,25 |
1500 m | Brigitte Kraus Niemcy |
4:16,14 | María Radu Rumunia |
4:17,16 | Ivana Kleinová Czechosłowacja |
4:17,21 |
3000 m | Jelena Sipatowa ZSRR |
9:04,40 | Agnese Possamai Włochy |
9:04,41 | Jelena Malichina ZSRR |
9:04,52 |
60 m ppł | Bettine Jahn NRD |
7,75 CR | Kerstin Knabe NRD |
7,96 | Tatiana Maliuwaniec ZSRR |
8,07 |
[edytuj] konkurencje techniczne
konkurencja | złoto | srebro | brąz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
skok wzwyż | Tamara Bykowa ZSRR |
2,03 CR | Larysa Kosicyna ZSRR |
1,94 | Maryse Éwanjé-Épée Francja |
1,92 |
skok w dal | Eva Murková Czechosłowacja |
6,77 | Helga Radtke NRD |
6,63 | Heike Daute NRD |
6,61 |
pchnięcie kulą | Helena Fibingerová Czechosłowacja |
20,61 | Helma Knorscheidt NRD |
19,24 | Zdeňka Šilhavá Czechosłowacja |
19,58 |
[edytuj] konkurencja pokazowa - mężczyźni
konkurencja | złoto | srebro | brąz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
chód na 5000 m | Anatolij Sołomin ZSRR |
19:19,93 | Jewgienij Jewsiukow ZSRR |
19:41,66 | Erling Andersen Norwegia |
20:00,68 |
[edytuj] Występy Polaków
[edytuj] mężczyźni
- bieg na 60 m
- Arkadiusz Janiak zajął 6. miejsce
- bieg na 200 m
- Czesław Prądzyński odpadł w półfinale
- bieg na 60 m przez płotki
- Romuald Giegiel zajął 6. miejsce
- skok wzwyż
- Mirosław Włodarczyk zajął 3.-4. miejsce
- Dariusz Zielke zajął 8. miejsce
- Dariusz Biczysko zajął 10. miejsce
- skok o tyczce
- Tadeusz Ślusarski zajął 5. miejsce
- Władysław Kozakiewicz zajął 9. miejsce
- Marian Kolasa zajął 12. miejsce
- skok w dal
- Andrzej Klimaszewski zajął 5. miejsce
[edytuj] Objaśnienia skrótów:
-
- CR - rekord mistrzostw Europy
Dortmund 1966 • Praga 1967 • Madryt 1968 • Belgrad 1969 • Wiedeń 1970 • Sofia 1971 • Grenoble 1972 • Rotterdam 1973 • Göteborg 1974 • Katowice 1975 • Monachium 1976 • San Sebastián 1977 • Mediolan 1978 • Wiedeń 1979 • Sindelfingen 1980 • Grenoble 1981 • Mediolan 1982 • Budapeszt 1983 • Göteborg 1984 • Pireus 1985 • Madryt 1986 • Liévin 1987 • Budapeszt 1988 • Haga 1989 • Glasgow 1990 • Genua 1992 • Paryż 1994 • Sztokholm 1996 • Walencja 1998 • Gandawa 2000 • Wiedeń 2002 • Madryt 2005 • Birmingham 2007 • Turyn 2009 • Paryż 2011 • Göteborg 2013