Audiobooks by Valerio Di Stefano: Single Download - Complete Download [TAR] [WIM] [ZIP] [RAR] - Alphabetical Download  [TAR] [WIM] [ZIP] [RAR] - Download Instructions

Make a donation: IBAN: IT36M0708677020000000008016 - BIC/SWIFT:  ICRAITRRU60 - VALERIO DI STEFANO or
Ion Vlădoiu - Wikipedia, wolna encyklopedia

Ion Vlădoiu

Z Wikipedii

Ion Vlădoiu (ur. 5 listopada 1968 w Călineşti), były piłkarz rumuński grający na pozycji napastnika. Podczas kariery piłkarskiej mierzył 168 cm wzrostu, ważył 73 kg.

[edytuj] Kariera klubowa

Vlădoiu pochodzi z okolic miasta Piteşti. Piłkarską karierę rozpoczął w zespole FC Argeş Piteşti i 31 października 1987 roku zadebiutował w pierwszej lidze w wygranym 2:0 meczu z Oţelul Galaţi. W Argeş występował przez trzy i pół sezonu na ogół zajmując miejsca w środku tabeli. Na początku 1991 roku przeszedł do Steauy Bukareszt. W pierwszych dwóch sezonach wywalczył z nią wicemistrzostwo Rumunii, a w 1992 roku dodatkowo zdobył Puchar Rumunii. Natomiast w 1993 roku został mistrzem kraju i przyczynił się także do wywalczenia tego tytułu w sezonie 1993/1994, pomimo że w połowie sezonu odszedł do Rapidu Bukareszt. W sezonie 1994/1995 zdobył 16 goli i to wzbudziło ponowne zainteresowanie szefów Steauy, którzy z powrotem ściągnęli zawodnika do swojego klubu. Sezon później z 25 golami na koncie Ion został królem strzelców pierwszej ligi Rumunii i trzeci raz w karierze został mistrzem kraju (zdobył też swój drugi puchar kraju).

Latem 1996 roku Vlădoiu wyjechał do niemieckiego 1. FC Köln. W Bundeslidze zadebiutował 18 sierpnia w wygranym 3:0 wyjazdowym meczu z Fortuną Düsseldorf. Już w następnej kolejce ligowej zdobył zwycięskiego gola z TSV 1860 Monachium. Łącznie zaliczył 8 trafień i był drugim strzelcem zespołu po Tonim Polsterze. Sezon 1997/1998 był już mniej udany dla Rumuna, który strzelił tylko 2 gole w lidze i spadł z Köln do drugiej ligi.

Latem 1998 Vlădoiu wrócił do Rumunii. Został zawodnikiem Dinama Bukareszt, w którym odzyskał dawną skuteczność. W sezonie 1998/1999 zdobył 14 bramek i został wicemistrzem Rumunii, a w rundzie jesiennej sezonu 1999/2000 zaliczył 12 trafień w 12 meczach i zimą 2000 przeszedł do niemieckiego drugoligowca Kickers Offenbach, z którym spadł jednak z ligi. Następnie powrócił do Steauy i został z nią po raz kolejny mistrzem kraju. W sezonie 2001/2002 był zawodnikiem Argeş Piteşti, a latem 2002 wypożyczono go do Universitatei Craiova. Strzelał jednak coraz mniej bramek - 2 dla Universitatei, a przez rok nie zdobył gola w barwach Argeş. Pierwszą połowę 2004 roku spędził w drugoligowym UTA Arad i następnie zakończył piłkarską karierę.