Mistrzostwa Polski seniorów w lekkiej atletyce 1974
Z Wikipedii
50. Mistrzostwa Polski seniorów w lekkiej atletyce w 1974 rozgrywane były w Warszawie na stadionie Skry między 19 a 21 lipca 1974.
Były to mistrzostwa w obsadzie międzynarodowej. Poniżej podani są mistrzowie Polski, czyli Polacy, którzy osiągnęli najlepsze rezultaty w danych konkurencjach. Jeżeli wygrał zawodnik z innego państwa, jest to zaznaczone w przypisie.
Spis treści |
[edytuj] Mężczyźni
[edytuj] Konkurencje biegowe
konkurencja | wynik | zawodnik | klub |
---|---|---|---|
100 m | 10,3 | Andrzej Świerczyński | Warszawianka |
200 m | 21,1 | Marek Bedyński | Gwardia Warszawa |
400 m | 46,7 | Roman Siedlecki | ŁKS Łódź |
800 m | 1.47,8 | Ryszard Świniarski | Calisia Kalisz |
1500 m | 3.30,2 | Henryk Szordykowski | Wawel Kraków |
5000 m[1] | 13.42,2 | Henryk Nogala | Oleśniczanka |
10000 m | 28.36,0 | Henryk Nogala | Oleśniczanka |
maraton[2] | 2:16.48,0 | Edward Łęgowski | Legia Warszawa |
110 m ppł | 13,3 | Mirosław Wodzyński | Górnik Zabrze |
400 m ppł | 50,6 | Jerzy Hewelt | Bałtyk Gdynia |
3000 m z przeszk. | 8.19,2 | Bronisław Malinowski | Olimpia Grudziądz |
4 x 100 m[3] | 40,5 | Jan Werner Jerzy Ługowski Marek Bedyński Mirosław Podkomorzy |
Gwardia Warszawa |
4 x 400 m | 3.10,6 | Marian Gęsicki Mieczysław Wąsik Ryszard Paciorek Zenon Szordykowski |
Zawisza Bydgoszcz |
bieg przełajowy (ok. 8000 m)[4] | 25.18,4 | Bronisław Malinowski | Olimpia Grudziądz |
bieg przełajowy (ok. 16000 m)[4] | 51.25,6 | Zbigniew Pierzynka | niestowarzyszony |
[edytuj] Chód sportowy
konkurencja | wynik | zawodnik | klub |
---|---|---|---|
chód na 20 km | 1:28.56,6 | Jan Ornoch | Flota Gdynia |
chód na 50 km[5] | 4:17.36,0 | Stanisław Korneluk | Flota Gdynia |
[edytuj] Konkurencje techniczne
konkurencja | wynik | zawodnik | klub |
---|---|---|---|
skok wzwyż | 2,09 | Jacek Wszoła | AZS Warszawa |
skok o tyczce | 5,40 | Tadeusz Ślusarski | Skra Warszawa |
skok w dal | 7,67 | Stanisław Szudrowicz | Warta Poznań |
trójskok | 16,87 | Michał Joachimowski | Budowlani Bydgoszcz |
pchnięcie kulą | 19,51 | Mirosław Bręczewski | Legia Warszawa |
rzut dyskiem | 60,52 | Leszek Gajdziński | Górnik Zabrze |
rzut młotem | 70,56 | Szymon Jagliński | Flota Gdynia |
rzut oszczepem | 77,38 | Bernard Werner | AZS Warszawa |
dziesięciobój | 7938 | Ryszard Katus | Gwardia Warszawa |
[edytuj] Kobiety
[edytuj] Konkurencje biegowe
konkurencja | wynik | zawodniczka | klub |
---|---|---|---|
100 m | 10,9 | Irena Szewińska | Polonia Warszawa |
200 m | 22,2 | Irena Szewińska | Polonia Warszawa |
400 m | 52,8 | Krystyna Kacperczyk | Skra Warszawa |
800 m | 2.03,7 | Jolanta Januchta | Piast Gliwice |
1500 m | 4.17,0 | Czesława Surdel | Budowlani Szczecin |
3000 m | 9.14,0 | Urszula Prasek | Pomorze Stargard Szczeciński |
100 m ppł | 12,8 | Teresa Nowak | Gwardia Warszawa |
400 m ppł | 58,0 | Danuta Piecyk | Gwardia Olsztyn |
4 x 100 m[6] | 45,6 | Bogusława Opara Zofia Filip Krystyna Mandecka Irena Szewińska |
Polonia Warszawa |
4 x 400 m | 3.48,1 | Bogumiła Wiśniecka Anna Bukis Danuta Manowiecka Krystyna Kacperczyk |
Skra Warszawa |
bieg przełajowy (ok. 2000 m)[4] | 5.45,0 | Czesława Surdel | Budowlani Szczecin |
bieg przełajowy (ok. 4000 m)[4] | 13.01,6 | Bronisława Ludwichowska | Gwardia Olsztyn |
[edytuj] Konkurencje techniczne
konkurencja | wynik | zawodniczka | klub |
---|---|---|---|
skok wzwyż[7] | 1,75 | Danuta Hołowińska | Lumel Zielona Góra |
skok w dal | 6,35 | Maria Żukowska | AZS Warszawa |
pchnięcie kulą | 18,11 | Ludwika Chewińska | Gwardia Warszawa |
rzut dyskiem | 55,38 | Danuta Rosani | Gwardia Warszawa |
rzut oszczepem[8] | 55,22 | Daniela Jaworska | Skra Warszawa |
pięciobój[9] | 4068 | Barbara Jaźwicka | Olimpia Poznań |
Przypisy
- ↑ Zwyciężył Willy Polleunis (Belgia) z czasem 13.41,6.
- ↑ Maraton mężczyzn odbył się 16 czerwca 1974 w Dębnie.
- ↑ Biegi sztafetowe 4 x 100 m mężczyzn rozegrano 22 września 1974 w Zielonej Górze.
- ↑ 4,0 4,1 4,2 4,3 Biegi przełajowe odbyły się 31 marca 1974 w Kielcach.
- ↑ Chód na 50 km rozegrano 21 lipca 1974 w Poznaniu.
- ↑ Biegi sztafetowe 4 x 100 m kobiet rozegrano 21 września 1974 w Łodzi.
- ↑ Zwyciężyła Grith Ejstrup (Dania) z wynikiem 1,78.
- ↑ Zwyciężyła Ute Hommola (NRD) z wynikiem 58,26.
- ↑ Zwyciężyła Diane Jones (Kanada) z wynikiem 4286.