Nagrody Saturn 2007
Z Wikipedii
Ten artykuł dotyczy przyszłego wydarzenia. Informacje w nim zawarte mogą się zmienić wraz z pojawieniem się nowych faktów. |
34. Ceremonia wręczenia Nagród Saturna | |
Data | 24 czerwca 2008 |
Miejsce | Universal City |
Prowadzenie | Robert Holguin |
34. ceremonia rozdania nagród Saturna będzie miała miejsce 24 czerwca 2008 roku. Nominacje do nagród zostały ogłoszone 22 lutego. Gala odbędzie się w Universal City w stanie Kalifornia a prowadzona będzie przez meksykańskiego dziennikarza telewizyjnego Roberta Holguina.
Najwięcej nominacji, 10, uzyskał film Zacka Snydera 300. Następne okazały się filmy Harry Potter i Zakon Feniksa w reżyserii Davida Yatesa (9 nominacji) oraz Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street Tima Burtona (8 nominacji). Najwięcej nominacji otrzymała wytwórnia Warner Bros. z wynikiem 23 nominacji. Za nią uplasował się Paramount Pictures, Buena Vista i Sony Pictures uzyskując kolejno 22, 10 oraz 9 nominacji.
W kategorii seriali telewizyjnych 7 a zarazem najwięcej nominacji uzyskał serial ABC Zagubieni. Za nim znalazła się produkcja Showtime - Dexter oraz NBC - Herosi (kolejno 5 i 4 nominacje).
[edytuj] Nominacje filmowe
[edytuj] Najlepszy film science fiction
- Projekt: Monster
- Fantastyczna Czwórka 2: Narodziny Srebrnego Surfera
- Jestem legendą
- Mimzy: mapa czasu
- W stronę słońca
- Transformers
[edytuj] Najlepszy film fantasy
- Zaczarowana
- Złoty kompas
- Harry Potter i Zakon Feniksa
- Piraci z Karaibów: Na krańcu świata
- Spider-Man 3
- Gwiezdny pył
[edytuj] Najlepszy horror
[edytuj] Najlepszy film akcji/przygodowy/thriller
- 3:10 do Yumy
- 300
- Ultimatum Bourne'a
- Szklana pułapka 4.0
- To nie jest kraj dla starych ludzi
- Aż poleje się krew
- Zodiak
[edytuj] Najlepszy aktor
- Gerard Butler - 300
- John Cusack - 1408
- Daniel Day-Lewis - Aż poleje się krew
- Johnny Depp - Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street
- Viggo Mortensen - Eastern Promises
- Will Smith - Jestem legendą
[edytuj] Najlepsza aktorka
- Amy Adams - Zaczarowana
- Ashley Judd - Fobia
- Helena Bonham Carter - Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street
- Naomi Watts - Eastern Promises
- Belen Rueda - Sierociniec
- Carice van Houten - Czarna księga
[edytuj] Najlepszy aktor drugoplanowy
- Javier Bardem - To nie jest kraj dla starych ludzi
- Ben Foster - 3:10 do Yumy
- James Franco - Spider-Man 3
- Justin Long - Szklana pułapka 4.0
- Alan Rickman - Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street
- David Wenham - 300
[edytuj] Najlepsza aktorka drugoplanowa
- Lizzy Caplan - Projekt: Monster
- Marcia Gay Harden - Mgła
- Lena Headey - 300
- Rose McGowan - Grindhouse - Planet Terror
- Michelle Pfeiffer - Gwiezdny pył
- Imelda Staunton - Harry Potter i Zakon Feniksa
[edytuj] Najlepszy młody aktor/aktorka
- Alex Etel - Koń wodny: Legenda głębin
- Freddie Highmore - August Rush
- Josh Hutcherson - Most do Terabithii
- Daniel Radcliffe - Harry Potter i Zakon Feniksa
- Dakota Blue Richards - Złoty kompas
- Rhiannon Leigh Wryn - Mimzy: mapa czasu
[edytuj] Najlepszy reżyser
- Tim Burton - Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street
- Frank Darabont - Mgła
- Paul Greengrass - Ultimatum Bourne'a
- Sam Raimi - Spider-Man 3
- Zack Snyder - 300
- David Yates - Harry Potter i Zakon Feniksa
[edytuj] Najlepszy scenarzysta
- Roger Avary i Neil Gaiman - Beowulf
- Brad Bird - Ratatuj
- Joel Coen i Ethan Coen - To nie jest kraj dla starych ludzi
- Michael Goldenberg - Harry Potter i Zakon Feniksa
- Michael Gordon, Zack Snyder i Kurt Johnstad - 300
- John Logan - Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street
[edytuj] Najlepsza muzyka
- Tyler Bates - 300
- Jonny Greenwood - Aż poleje się krew
- Nicholas Hooper - Harry Potter i Zakon Feniksa
- Mark Mancina - August Rush
- Alan Menken - Zaczarowana
- John Powell - Ultimatum Bourne'a
[edytuj] Najlepsze kostiumy
- Colleen Atwood - Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street
- Ruth Myers - Złoty kompas
- Penny Rose - Piraci z Karaibów: Na krańcu świata
- Sammy Sheldon - Gwiezdny pył
- Jany Temime - Harry Potter i Zakon Feniksa
- Michael Wilkinson - 300
[edytuj] Najlepszy makijaż
- Grindhouse: Planet Terror
- Harry Potter i Zakon Feniksa
- 30 dni nocy
- Piraci z Karaibów: Na krańcu świata
- Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street
- 300
[edytuj] Najlepsze efekty specjalne
- Harry Potter i Zakon Feniksa
- Transformers
- Złoty kompas
- Piraci z Karaibów: Na krańcu świata
- Spider-Man 3
- 300
[edytuj] Najlepszy film międzynarodowy
- Czarna księga
- Straż dzienna
- Eastern Promises
- Duchy Goi
- Sierociniec
- Sleuth
[edytuj] Najlepszy film animowany
[edytuj] Nominacje telewizyjne
[edytuj] Najlepszy serial telewizyjny
- Herosi
- Zagubieni
- Gdzie pachną stokrotki
- Terminator: The Sarah Connor Chronicles
- Journeyman
- Nie z tego świata
[edytuj] Najlepszy serial w telewizji kablowej
[edytuj] Najlepszy miniserial/film telewizyjny
- Battlestar Galactica: Razor
- The Company
- Fallen
- The Family Guy: Blue Harvest
- Mistrzowie science-fiction
- Pada Shrek
- Tin Man
[edytuj] Najlepszy serial międzynarodowy
- Doktor Who
- Torchwood
- Meadowlands
- Jekyll
- Life On Mars
- Robin Hood
[edytuj] Najlepszy aktor telewizyjny
- Matt Dallas - Kyle XY
- Matthew Fox - Zagubieni
- Michael C. Hall - Dexter
- Kevin McKidd - Journeyman
- Edward James Olmos - Battlestar Galactica
- Lee Pace - Gdzie pachną stokrotki
[edytuj] Najlepsza aktorka telewizyjna
- Anna Friel - Gdzie pachną stokrotki
- Lena Headey - Terminator: The Sarah Connor Chronicles
- Jennifer Love Hewitt - Zaklinacz dusz
- Holly Hunter - Saving Grace
- Evangeline Lilly - Zagubieni
- Kyra Sedgwick - Podkomisarz Brenda Johnson
[edytuj] Najlepszy drugoplanowy aktor telewizyjny
- Michael Emerson - Zagubieni
- Greg Grunberg - Herosi
- Josh Holloway - Zagubieni
- Erik King - Dexter
- Terry O'Quinn - Zagubieni
- Masi Oka - Herosi
[edytuj] Najlepsza drugoplanowa aktorka telewizyjna
- Jaimie Alexander - Kyle XY
- Jennifer Carpenter - Dexter
- Summer Glau - Terminator: The Sarah Connor Chronicles
- Elizabeth Mitchell - Zagubieni
- Jaime Murray - Dexter
- Hayden Panettiere - Herosi
[edytuj] Nominacje DVD
[edytuj] Najlepsze DVD
- Behind The Mask: The Rise of Leslie Vernon
- Gabinet doktora Caligari
- Driftwood
- The Man From Earth
- The Nines
- Głosy 2
[edytuj] Najlepsze DVD w edycji specjanej
- Duży (Extended Edition)
- Łowca androidów (5 Disc Ultimate Collector’s Edition)
- Bliskie spotkania trzeciego stopnia (30th Anniversary – Blu Ray)
- Grindhouse: Death Proof (Grindhouse Presentation: Extended & Unrated)
- Labirynt fauna (Platinum Series)
- Troja (Ultimate Collector’s Edition)
[edytuj] Najlepsze DVD filmu klasycznego
- Aligator
- Ciemny kryształ
- Bez twarzy
- Flash Gordon
- Łowcy potworów
- Pogromca czarownic
[edytuj] Najlepsze wydanie kolekcjonerskie DVD
- The Godzilla Collection
- The Mario Bava Collection (Vol. 1 i 2)
- The Sergio Leone Anthology
- The Sonny Chiba Collection
- Stanley Kubrick (Warner Home Video Directors Series)
- Vincent Price (MGM Scream Legends Collection)
[edytuj] Najlepsze DVD produkcji telewizyjnej
- Eureka (sezon 1)
- Herosi (sezon 1)
- Przekręt (sezony 2 i 3)
- Zagubieni (sezon 3)
- Tajniacy (sezony 4 i 5)
- Planeta Ziemia: The Complete BBC Series
[edytuj] Najlepsze DVD klasycznej produkcji telewizyjnej
- Młody Indiana Jones
- Count Dracula
- Land of the Giants
- Mission: Impossible (sezony 2 i 3)
- Miasteczko Twin Peaks (The Definitive Gold Box Edition)
- The Wild Wild West (sezony 2 i 3)
1972 • 1973 • 1974 • 1975 • 1976 • 1977 • 1978 • 1979 • 1980 • 1981 • 1982 • 1983 • 1984 • 1985 • 1986 • 1987 • 1988 • 1989 • 1990 • 1991 • 1992 • 1993 • 1994 • 1995 • 1996 • 1997 • 1998 • 1999 • 2000 • 2001 • 2002 • 2003 • 2004 • 2005 • 2006 • 2007