Mistrzostwa Europy w Łyżwiarstwie Figurowym 2007
Z Wikipedii
Łyżwiarstwo figurowe |
|
|
Mistrzostwa Europy w Łyżwiarstwie Figurowym 2007 odbyły się w Warszawie w hali Torwar. Mistrzostwa zostały otwarte 22 stycznia, a zakończyły się 28 stycznia. Uczestniczyli w nich łyżwiarze z krajów należących do Międzynarodowej Unii Łyżwiarskiej (ISU). Były to pierwsze Mistrzostwa Europy w łyżwiarstwie figurowym w Polsce od 1908.
Spis treści |
[edytuj] Program zawodów
- 21 stycznia - pierwszy oficjalny trening
- 22 stycznia - ceremonia otwarcia
- 23 stycznia - tańce obowiązkowe, ceremonia otwarcia na lodzie, program krótki par sportowych
- 24 stycznia - program krótki solistów, program dowolny par sportowych
- 25 stycznia - tańce oryginalne, program dowolny solistów
- 26 stycznia - program krótki solistek, tańce dowolne
- 27 stycznia - program dowolny solistek, bankiet końcowy
- 28 stycznia - pokazy mistrzów
[edytuj] Wyniki
Pełne wyniki, wraz z protokołami, dostępne są na stronach ISU.
Objaśnienie skrótów :
- SP – program krótki,
- FP – program dowolny,
- CD – taniec obowiązkowy,
- OD – taniec oryginalny,
- FD – taniec dowolny.
[edytuj] pary sportowe
Miejsce | Nazwisko i imię | Punkty | SP | FP |
---|---|---|---|---|
1 | Aliona Sawczenko / Robin Szolkowy | 199,39 | 1 | 1 |
2 | Maria Pietrowa / Aleksiej Tichonow | 179,61 | 2 | 2 |
3 | Dorota Siudek / Mariusz Siudek | 170,91 | 3 | 3 |
4 | Julia Obertas / Siergiej Sławnow | 156,96 | 4 | 5 |
5 | Tatiana Wołosożar / Stanisław Morozow | 155,35 | 5 | 4 |
... | ||||
10 | Dominika Piątkowska / Dmitrij Chromin | 122,98 | 8 | 11 |
[edytuj] solistki
Miejsce | Nazwisko i imię | Punkty | SP | FP |
---|---|---|---|---|
1 | Carolina Kostner | 174,79 | 2 | 1 |
2 | Sarah Meier | 171,28 | 1 | 2 |
3 | Kiira Korpi | 151,19 | 5 | 4 |
4 | Susanna Pöykiö | 146,02 | 7 | 5 |
5 | Valentina Marchei | 144,28 | 12 | 3 |
... | ||||
22 | Anna Jurkiewicz | 107,31 | 24 | 20 |
[edytuj] pary taneczne
Miejsce | Nazwisko i imię | Punkty | CD | OD | FD |
---|---|---|---|---|---|
1 | Isabelle Delobel / Olivier Schoenfelder | 199,47 | 1 | 1 | 2 |
2 | Oksana Domnina / Maxim Shabalin | 199,16 | 2 | 2 | 1 |
3 | Albena Denkowa / Maxim Stawiski | 193,73 | 3 | 3 | 3 |
4 | Jana Chochłowa / Sergei Nowicki | 175,76 | 5 | 4 | 4 |
5 | Sinead Kerr / John Kerr | 171,90 | 6 | 6 | 5 |
... | |||||
21 | Joanna Budner / Jan Mościcki | 119,20 | 22 | 22 | 21 |
[edytuj] soliści
Miejsce | Nazwisko i imię | Punkty | SP | FP |
---|---|---|---|---|
1 | Brian Joubert | 227,12 | 2 | 1 |
2 | Tomas Verner | 212,69 | 1 | 3 |
3 | Kevin van der Perren | 204,85 | 4 | 2 |
4 | Siergiej Dawidow | 204,78 | 3 | 4 |
5 | Andriej Łutaj | 200,54 | 5 | 6 |
... | ||||
20 | Przemysław Domański | 138,67 | 24 | 20 |
[edytuj] Zawodnicy
Państwo | Soliści | Solistki | Pary sportowe | Pary taneczne |
Armenia | Anastazja Grebienkina / Vazgen Azrojan | |||
Andora | Melissandre Fuentes | |||
Austria | Manuel Koll | Kathrin Freudelsperger | Barbora Silna / Dmitri Matsjuk | |
Azerbejdżan | Iwan Błagow | Kristina Żłobina | Jekaterina Sosinowa / Fedor Sokołow | Kristin Fraser / Igor Łukanin |
Białoruś | Siergiej Dawidow | Julia Szeremet | Jewgienia Melnik / Oleg Krupen | |
Belgia | Kevin Van Der Perren | Isabelle Pieman | ||
Bułgaria | Naiden Boriczew | Sonia Radewa | Albena Denkowa / Maxim Stawiski | |
Chorwacja | Boris Martinec | Idora Hegel | ||
Czechy | Pavel Kaska Tomas Verner |
Ivana Hudziecova | Kamila Hajkova / David Vincour | |
Estonia | Elena Glebova | Diana Rennik / Aleksei Saks | Grethe Grünberg / Kristian Rand | |
Finlandia | Ari-Pekka Nurmenkari | Alisa Drei Kiira Korpi Susanna Pöykiö |
||
Francja | Brian Joubert Yannick Ponsero Alban Preaubert |
Anne Sophie Calvez | Adeline Canac / Maxima Coia Marylin Pla / Yannick Bonheur |
Isabelle Delobel / Olivier Schoenfelder Pernelle Carron / Mathieu Jost |
Gruzja | Elene Gedevanishvili | |||
Grecja | Maria-Elena Papasotiriou | Christa-Elizabeth Goulakos / Eric Neumann-Aubichon | ||
Hiszpania | Javier Fernandez | |||
Holandia | Karen Venhuizen | |||
Izrael | Sergei Kotov | Tamar Katz | Alexandra Zaretski / Roman Zaretski | |
Łotwa | Julia Teplih | |||
Litwa | Rūta Gajauskaitė | Katherine Copely / Deividas Stagniunas Nicolette Amie House / Aidas Reklys |
||
Monako | Merovee Ehprem | |||
Niemcy | Stefan Lindemann Philipp Tischendorf |
Christiane Berger Kristin Wieczorek |
Rebecca Handke / Daniel Wende Aliona Sawczenko / Robin Szolkowy Mari Vartmann / Florian Just |
Nailija Żiganszina / Alexander Gazsi |
Norwegia | Michael Chrolenko | |||
Polska | Przemysław Domański | Anna Jurkiewicz | Dominika Piątkowska / Dmitrij Chromin Dorota Siudek / Mariusz Siudek |
Joanna Budner / Jan Mościcki |
Rumunia | Zoltan Kelemen Adrian Matei |
Roxana Luca | ||
Rosja | Siergiej Dobrin Andriej Griazew Andriej Łutaj |
Ksenia Doronina Aleksandra Jewlewa Jelena Sokołowa |
Jelena Jefajewa / Aleksiej Mienszikow Julia Obertas / Siergiej Sławnow Maria Pietrowa / Aleksiej Tichonow |
Oksana Domnina / Maxim Szabalin Jana Chochłowa / Siergiej Nowicki Jekatierina Rublewa / Ivan Szefer |
Serbia | Ksenia Jastsenjski | |||
Słowacja | Igor Macypura | Radka Bartova | ||
Słowenia | Gregor Urbas | Teodora Postic | ||
Szwecja | Kristoffer Berntsson | Lina Johansson | ||
Szwajcaria | Jamal Othman Moris Pfeifhofer |
Sarah Meier | Nora Von Bergen / David Defazio | |
Turcja | Alper Ucar | Tugba Karademir | ||
Ukraina | Anton Kowalewski | Irina Mowczan | Tatiana Wołosożar / Stanisław Morozow | Ałła Beknazarova / Władimir Zujew Anna Zadorożniuk / Siergiej Verbillo |
Węgry | Viktoria Pavuk Julia Sebestyen |
Nora Hoffmann / Attila Elek Zsuzsanna Nagy / György Elek |
||
Wielka Brytania | John Hamer | Jenna McCorkell | Stacey Kemp / David King | Sinead Kerr / John Kerr Phillipa Towler-Green/ Phillip Poole |
Włochy | Karel Zelenka | Carolina Kostner Valentina Marchei |
Laura Magitteri / Ondrej Hotarek | Anna Cappellini / Luca Lanotte Federica Faiella / Massimo Scali |
[edytuj] Ciekawostki
- Obie polskie pary sportowe, w programie dowolnym, zaprezentowały swoje umiejętności przy dźwiękach polskiej muzyki: Dominika Piątkowska i Dmitrij Chromin - w rytm tematu przewodniego z serialu Kryminalni, natomiast Dorota i Mariusz Siudkowie - przy walcu Fryderyka Chopina.
[edytuj] Linki zewnętrzne
- Crystal Report Viewer na stronie ISU (en)
- Wyniki na stronie ISU (en)
Wiedeń 1930 | St. Moritz 1931 | Paryż 1932 | Londyn 1933 | Praga 1934 | St. Moritz 1935 | Berlin 1936 | Praga 1937 | St. Moritz 1938 | Londyn 1939 | Davos 1947 | Praga 1948 | Mediolan 1949 | Oslo 1950 | Zurych 1951 | Wiedeń 1952 | Dortmund 1953 | Bolzano 1954 | Budapeszt 1955 | Paryż 1956 | Wiedeń 1957 | Bratysława 1958 | Davos 1959 | Ga-Pa 1960 | Berlin 1961 | Genewa 1962 | Budapeszt 1963 | Grenoble 1964 | Moskwa 1965 | Bratysława 1966 | Ljubljana 1967 | Västerås 1968 | Ga-Pa 1969 | Leningrad 1970 | Zurych 1971 | Göteborg 1972 | Köln 1973 | Zagrzeb 1974 | Kopenhaga 1975 | Genewa 1976 | Helsinki 1977 | Strasburg 1978 | Zagrzeb 1979 | Göteborg 1980 | Innsbruck 1981 | Lyon 1982 | Dortmund 1983 | Budapeszt 1984 | Göteborg 1985 | Kopenhaga 1986 | Sarajewo 1987 | Praga 1988 | Birmingham 1989 | Leningrad 1990 | Sofia 1991 | Lozanna 1992 | Helsinki 1993 | Kopenhaga 1994 | Dortmund 1995 | Sofia 1996 | Paryż 1997 | Mediolan 1998 | Praga 1999 | Wiedeń 2000 | Bratysława 2001 | Lozanna 2002 | Malmö 2003 | Budapeszt 2004 | Turyn 2005 | Lyon 2006 | Warszawa 2007 | Zagrzeb 2008 | Helsinki 2009 | Tallinn 2010 |