Mistrzostwa Europy w Boksie 1996
Z Wikipedii
XXXI. Mistrzostwa Europy w Boksie (mężczyzn) odbyły się w dniach 30 marca - 5 kwietnia 1996 w Vejle. Walczono w dwunastu kategoriach wagowych. Startowało 304 uczestników z 41 państw, w tym dwunastu reprezentantów Polski.
Spis treści |
[edytuj] Medaliści
[edytuj] Waga papierowa
Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|
Daniel Petrow Bułgaria | Oleg Kiriukin Ukraina | Rafael Lozano Hiszpania Sabin Bornei Rumunia |
[edytuj] Waga musza
Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|
Albert Pakiejew Rosja | Julian Strogow Bułgaria | Damaen Kelly Irlandia Siergiej Kowganienko Ukraina |
[edytuj] Waga kogucia
Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|
István Kovács Węgry | Raimkuł Małachbekow Rosja | Aleksander Christow Bułgaria John Larbi Szwecja |
[edytuj] Waga piórkowa
Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|
Ramaz Paliani Rosja | Serafim Todorow Bułgaria | Scott Harrison Szkocja David Burke Anglia |
[edytuj] Waga lekka
Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|
Leonard Doroftei Rumunia | Tonczo Tonczew Bułgaria | Christian Giantomassi Włochy Vahdettin İşsever Turcja |
[edytuj] Waga lekkopółśrednia
Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|
Oktay Urkal Niemcy | Nurhan Süleymanoğlu Turcja | Radosław Suslekow Bułgaria Siergiej Bykowski Białoruś |
[edytuj] Waga półśrednia
Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|
Al Hasan Dania | Marian Simion Rumunia | Oleg Saitow Rosja Siergiej Dzindziruk Ukraina |
[edytuj] Waga lekkośrednia
Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|
Francisc Vaştag Rumunia | Markus Beyer Niemcy | György Mizsei Węgry Pavel Polakovič Czechy |
[edytuj] Waga średnia
Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|
Sven Ottke Niemcy | Zsolt Erdei Węgry | Jean-Paul Mendy Francja Aleksander Lebziak Rosja |
[edytuj] Waga półciężka
Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|
Pietro Aurino Włochy | Jean-Louis Mandengue Francja | Dmitrij Wybornow Rosja Yusuf Öztürk Turcja |
[edytuj] Waga ciężka
Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|
Luan Krasniqi Niemcy | Christophe Mendy Francja | Wojciech Bartnik Polska Kwamena Turkson Szwecja |
[edytuj] Waga superciężka
Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|
Aleksiej Lezin Rosja | Władimir Kliczko Ukraina | Attila Levin Szwecja René Monse Niemcy |
[edytuj] Występy Polaków
- Andrzej Rżany (waga papierowa) przegrał pierwszą walkę w eliminacjach z Pálem Lakatosem (Węgry)
- Daniel Zajączkowski (waga musza) przegrał pierwszą walkę w eliminacjach z Vladislavem Neymanem (Izrael)
- Robert Ciba (waga kogucia) przegrał pierwszą walkę w eliminacjach z Johnem Larbim (Szwecja)
- Maciej Zegan (waga piórkowa) przegrał pierwszą walkę w eliminacjach z Santiago Nievą (Szwecja)
- Dariusz Snarski (waga lekka) przegrał pierwszą walkę w eliminacjach z Leonardem Doroftei (Rumunia)
- Jacek Bielski (waga lekkopółśrednia) wygrał w eliminacjach z Jamesem Penderem (Szkocja) i z Adrianem Suteu (Austria), a w ćwierćfinale przegrał z Oktayem Urkalem (Niemcy)
- Marian Sokół (waga półśrednia) przegrał pierwszą walkę w eliminacjach z Vitalijusem Karpačiauskasem (Litwa)
- Józef Gilewski (waga lekkośrednia) wygrał w eliminacjach z Romanem Aleksiejewem (Estonia), a w ćwierćfinale przegrał z Pavlem Polakovičem (Czechy)
- Tomasz Borowski (waga średnia) przegrał pierwszą walkę w eliminacjach z Zsoltem Erdei (Węgry)
- Zbigniew Górecki (waga półciężka) przegrał pierwszą walkę w eliminacjach z Jean-Louisem Mandengue (Francja)
- Wojciech Bartnik (waga ciężka) wygrał w eliminacjach z Gitasem Juškevičiusem (Litwa), w ćwierćfinale z Aleksiejem Chudinowem (Rosja), a w półfinale przegrał z Luanem Krasniqi (Niemcy) zdobywając brązowy medal
- Henryk Zatyka (waga superciężka) przegrał pierwszą walkę w eliminacjach ze Attilą Levinem (Szwecja)
Sztokholm 1925 • Berlin 1927 • Budapeszt 1930 • Budapeszt 1934 • Mediolan 1937 • Dublin 1939 • Dublin 1947 • Oslo 1949 • Mediolan 1951 • Warszawa 1953 • Berlin Zach. 1955 • Praga 1957 • Lucerna 1959 • Belgrad 1961 • Moskwa 1963 • Berlin 1965 • Rzym 1967 • Bukareszt 1969 • Madryt 1971 • Belgrad 1973 • Katowice 1975 • Halle 1977 • Kolonia 1979 • Tampere 1981 • Warna 1983 • Budapeszt 1985 • Turyn 1987 • Ateny 1989 • Göteborg 1991 • Bursa 1993 • Vejle 1996 • Mińsk 1998 • Tampere 2000 • Perm 2002 • Pula 2004 • Płowdiw 2006 • Liverpool 2008
St.Amand-les-Eaux 2001 • Pecz 2003 • Riccione 2004 • Tønsberg 2005 • Warszawa 2006