Tenis ziemny na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004
Z Wikipedii
Tenisowy turniej olimpijski | |||
Miejsce | Grecja Ateny |
||
Obiekt | Olympic Tennis Center | ||
Data | 13 sierpnia 2004 | ||
|
|||
Strona internetowa turnieju |
Zawody tenisowe na XXVIII Letnich Igrzysk Olimpijskich w Atenach rozgrywane były w Olympic Tennis Centre w Athens Olympic Sports Complex. Zawodnicy startowali w czterech konkurencjach. Mistrzami olimpijskimi w grach pojedynczych zostali Belgijka Justine Henin-Hardenne i Chilijczyk Nicolás Massú.
Spis treści |
[edytuj] Gra pojedyncza mężczyzn
Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||||||||||||||||||||
Tomáš Berdych | 4 | 1 | |||||||||||||||||||||||
Taylor Dent | 6 | 6 | |||||||||||||||||||||||
Taylor Dent | 6 | 1 | |||||||||||||||||||||||
10 | Nicolás Massú | 7 | 6 | ||||||||||||||||||||||
3 | Carlos Moyà | 2 | 5 | ||||||||||||||||||||||
10 | Nicolás Massú | 6 | 7 | ||||||||||||||||||||||
10 | Nicolás Massú | 6 | 3 | 2 | 6 | 6 | |||||||||||||||||||
Mardy Fish | 3 | 6 | 6 | 3 | 4 | ||||||||||||||||||||
Mardy Fish | 6 | 6 | |||||||||||||||||||||||
Michaił Jużnyj | 3 | 4 | |||||||||||||||||||||||
Mardy Fish | 3 | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||||
16 | Fernando González | 6 | 3 | 4 | |||||||||||||||||||||
8 | Sébastien Grosjean | 2 | 6 | 4 | |||||||||||||||||||||
16 | Fernando González | 6 | 2 | 6 |
[edytuj] Gra pojedyncza kobiet
Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||||||||||||||
1 | J. Henin-Hardenne | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Mary Pierce | 4 | 4 | |||||||||||||||||
1 | J. Henin-Hardenne | 7 | 5 | 8 | |||||||||||||||
3 | Anastazja Myskina | 5 | 7 | 6 | |||||||||||||||
3 | Anastazja Myskina | 6 | 6 | ||||||||||||||||
11 | Francesca Schiavone | 1 | 2 | ||||||||||||||||
1 | J. Henin-Hardenne | 6 | 6 | ||||||||||||||||
2 | Amélie Mauresmo | 3 | 3 | ||||||||||||||||
8 | Ai Sugiyama | 3 | 4 | ||||||||||||||||
Alicia Molik | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Alicia Molik | 6 | 3 | |||||||||||||||||
2 | Amélie Mauresmo | 7 | 6 | ||||||||||||||||
5 | Swietłana Kuzniecowa | 6 | 6 | 2 | |||||||||||||||
2 | Amélie Mauresmo | 7 | 4 | 6 |
[edytuj] Gra podwójna mężczyzn
Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||||||||||||||
1 | Bob Bryan Mike Bryan |
5 | 4 | ||||||||||||||||
Fernando González Nicolás Massú |
7 | 6 | |||||||||||||||||
Fernando González Nicolás Massú |
7 | 4 | 6 | ||||||||||||||||
Mario Ančić Ivan Ljubičić |
5 | 6 | 4 | ||||||||||||||||
3 | Michaël Llodra Fabrice Santoro |
6 | 3 | 7 | |||||||||||||||
Mario Ančić Ivan Ljubičić |
4 | 6 | 9 | ||||||||||||||||
Fernando González Nicolás Massú |
6 | 43 | 76 | ||||||||||||||||
Nicolas Kiefer Rainer Schüttler |
2 | 66 | 43 | ||||||||||||||||
5 | Mahesh Bhupathi Leander Paes |
6 | 6 | ||||||||||||||||
4 | Wayne Black Kevin Ullyett |
4 | 4 | ||||||||||||||||
5 | Mahesh Bhupathi Leander Paes |
2 | 3 | ||||||||||||||||
Nicolas Kiefer Rainer Schüttler |
6 | 6 | |||||||||||||||||
8 | Jonathan Erlich Andy Ram |
6 | 2 | 2 | |||||||||||||||
Nicolas Kiefer Rainer Schüttler |
2 | 6 | 6 |
[edytuj] Gra podwójna kobiet
Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||||||||||||||
Nathalie Dechy Sandrine Testud |
4 | 6 | 4 | ||||||||||||||||
7 | Paola Suárez Patricia Tarabini |
6 | 1 | 6 | |||||||||||||||
7 | Paola Suárez Patricia Tarabini |
2 | 6 | 7 | |||||||||||||||
8 | Li Ting Sun Tiantian |
6 | 2 | 9 | |||||||||||||||
4 | Alicia Molik Rennae Stubbs |
3 | 2 | ||||||||||||||||
8 | Li Ting Sun Tiantian |
6 | 6 | ||||||||||||||||
8 | Li Ting Sun Tiantian |
6 | 6 | ||||||||||||||||
2 | Conchita Martínez V. Ruano Pascual |
3 | 3 | ||||||||||||||||
5 | Shinobu Asagoe Ai Sugiyama |
6 | 4 | 6 | |||||||||||||||
3 | Martina Navrátilová Lisa Raymond |
4 | 6 | 4 | |||||||||||||||
5 | Shinobu Asagoe Ai Sugiyama |
3 | 0 | ||||||||||||||||
2 | Conchita Martínez V. Ruano Pascual |
6 | 6 | ||||||||||||||||
Yan Zi Zheng Jie |
1 | 1 | |||||||||||||||||
2 | Conchita Martínez V. Ruano Pascual |
6 | 6 |
[edytuj] Medaliści olimpijscy
Konkurencja | Złoty medal | Srebrny medal | Brązowy medal |
---|---|---|---|
gra pojedyncza mężczyzn | Nicolás Massú | Mardy Fish | Fernando González |
gra pojedyncza kobiet | Justine Henin-Hardenne | Amélie Mauresmo | Alicia Molik |
gra podwójna mężczyzn | Nicolás Massú Fernando González |
Nicolas Kiefer Rainer Schüttler |
Mario Ančić Ivan Ljubičić |
gra podwójna kobiet | Ting Li Sun Tiantian |
Conchita Martínez Virginia Ruano Pascual |
Paola Suárez Patricia Tarabini |
[edytuj] Linki zewnętrzne
badminton • baseball • boks • gimnastyka • hokej na trawie • jeździectwo • judo • kajakarstwo • kolarstwo • koszykówka • lekkoatletyka • łucznictwo • pięciobój nowoczesny • piłka nożna • piłka ręczna • piłka wodna • pływanie • pływanie synchroniczne • podnoszenie ciężarów • siatkówka • skoki do wody • softball • strzelectwo • szermierka • taekwondo • tenis • tenis stołowy • triatlon • wioślarstwo • zapasy • żeglarstwo
Ateny 1896 • Paryż 1900 • St. Louis 1904 • Londyn 1908 • Sztokholm 1912 • Antwerpia 1920 • Paryż 1924 • Seul 1988 • Barcelona 1992 • Atlanta 1996 • Sydney 2000 • Ateny 2004 • Pekin 2008
gra pojedyncza kobiet • gra pojedyncza mężczyzn • gra podwójna kobiet • gra podwójna mężczyzn • gra mieszana