[edytuj] 27 sierpnia 2005

[edytuj] 26 sierpnia 2005

[edytuj] 23 sierpnia 2005

[edytuj] 22 sierpnia 2005

• TenisMaria Szarapowa (Rosja) awansowała na pozycję liderki rankingu światowego WTA.
  • Boks tajski – podczas nowojorskiej gali "Best of the Best" Mariusz Cieśliński zdobył tytuł zawodowego mistrza świata w boksie tajskim w kat. 58 kg. Polak pokonał jednogłośnie na punkty gwiazdę tego sportu, legendarnego Tajlandczyka Faphimai'ego Bunkerda.
  • Kolarstwo szosowe – Niemiec Jan Ullrich (T-Mobile) wygrał 8. etap zaliczanego do cyklu ProTour kolarskiego wyścigu Deutschland Tour – jazdę indywidualną na czas na trasie z Ludwigshafen do Weinheim o długości 31,1 km. Koszulkę lidera zachował Amerykanin Levi Leipheimer (Gerolsteiner).

[edytuj] 21 sierpnia 2005

[edytuj] 20 sierpnia 2005

[edytuj] 19 sierpnia 2005

[edytuj] 18 sierpnia 2005

• Kolarstwo szosowe – Amerykanin Levi Leipheimer wygrał po samotnym finiszu 4. etap zaliczanego do cyklu ProTour kolarskiego wyścigu Deutschland Tour z Kufstein do Soelden, w którym mieści się austriacka stacja alpejska. Kolarz ekipy Gerolsteiner zdobył też koszulkę lidera.

[edytuj] 17 sierpnia 2005

[edytuj] 16 sierpnia 2005

• Koszykówka – zmarł legendarny rosyjski trener, Aleksander Gomelski. Prowadził reprezentację ZSRR na czterech LIO, na których jego podopieczni zdobyli złoty, srebrny i dwa brązowe medale. Przyczyną zgonu był najprawdopodobniej nowotwór, który lekarze wykryli przed ośmioma laty.
  • Kolarstwo szosowe – Włoch Filippo Pozzato (Quick Step) wygrał 2. etap zaliczanego do cyklu ProTour kolarskiego wyścigu Deutschland Tour z Pegnitz do Bodenmais (180 km). Liderem pozostał Holender Bram Tankink.

[edytuj] 15 sierpnia 2005

[edytuj] 14 sierpnia 2005

• Kolarstwo szosowe – Marek Maciejewski (PSB Atlas Orbea) wygrał najwyżej klasyfikowany w Polsce kolarski klasyk – Memoriał im. Henryka Łasaka. Polak po przejechaniu 192,6 km wyprzedził udanym finiszem drugiego na mecie Czecha – Ondreja Fadrnego (PSK Whirpool).

[edytuj] 13 sierpnia 2005

[edytuj] 12 sierpnia 2005

[edytuj] 10 sierpnia 2005

[edytuj] 9 sierpnia 2005

[edytuj] 8 sierpnia 2005

[edytuj] 7 sierpnia 2005

• LekkoatletykaOlimpiada Iwanowa z Rosji ustanowiła na mistrzostwach świata w lekkoatletyce w Helsinkach rekord świata w chodzie na 20 km kobiet. Jej wynik to 1:25,41.
  • Wyścigi samochodoweRobert Kubica jako pierwszy kierowca w World Series by Renault (zaplecze Formuły 1) wygrał dwa wyścigi w ciągu jednego weekendu (na niemieckim torze Oschersleben). Zdobyte punkty umocniły Polaka na pozycji lidera w klasyfikacji generalnej mistrzostw (47 punktów przewagi nad Francuzem Tristanem Gommendym).
  • Szachy – polskie szachistki zdobyły w Goeteborgu złoty medal drużynowych mistrzostw Europy. To największy sukces w historii tej dyscypliny w kraju. Zespół grał w składzie: Iweta Radziewicz, Monika Soćko, Jolanta Zawadzka i Marta Zielińska.
  • Kolarstwo szosowe – Włoch Alessandro Ballan (Lampre-Caffita), po finiszu z peletonu, wygrał czwarty etap zaliczanego do cyklu ProTour kolarskiego wyścigu Eneco Tour of Benelux z Landgraaf do Verviers o długości 232 km. Liderem klasyfikacji generalnej wyścigu pozostał Belg Rik Verbrugghe (Quick Step-Innergetic). Podczas etapu doszło z winy organizatorów do sporego zamieszania – peleton został poprowadzony w złym kierunku. Dopiero po interwencji policji (sic!) udało się skierować kolarzy na właściwą trasę.

[edytuj] 6 sierpnia 2005

[edytuj] 5 sierpnia 2005

• Kolarstwo szosowe – Włoch Simone Cadamuro (Domina Vacanze), po finiszu z peletonu, wygrał drugi etap wyścigu Eneco Tour of Benelux z Geldrop do Sittard. Liderem pozostał Holender Max Van Heeswijk (Discovery Channel).